همه‌چیز درباره کابینت آشپزخانه کوچک؛ جای بیشتر در فضای کمتر!

یکی از رازهای کلیدی که طراحان کابینت برای آشپزخانه های خیلی کوچک به آن عمل می‌کنند، استفاده از فضاهای مرده است؛ اما راه‌حل‌های بسیار زیادی وجود دارد که احتمالاً شما را شوکه کند! این مقاله به 20 ایده کابینت برای آشپزخانه کوچک اشاره کرده و تمام نکات طراحی را موردبررسی قرار می‌دهد.
عکس شاخص کابینت آشپزخانه کوچک
فهرست مطالب

آیا آشپزخانه شما فضای کمی دارد؟ اگر پاسخ شما مثبت است، احتمالاً یکی از دغدغه‌های اصلی شما، داشتن یک فضای کافی برای نگهداری ظروف و لوازم آشپزی است. بسیاری از آشپزخانه‌های کوچک، این امکان را از شما گرفته‌اند و در واقعیت نمی‌توانید به تعداد کابینت‌های خود اضافه کنید؛ با این شرایط، آیا راه‌حلی وجود دارد؟ یکی از بهترین روش‌ها برای استفاده بهینه از فضای آشپزخانه، سفارش طراحی کابینت آشپزخانه کوچک است.

انواع مختلفی از کابینت آشپزخانه کوچک وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن، از شر آشپزخانه‌های شلوغ و کوچک خلاص شوید. در حقیقت شما با استفاده از کمی خلاقیت، از کوچکی فضا به نفع خود استفاده می‌کنید.

یکی از رازهای کلیدی که طراحان کابینت برای آشپزخانه های خیلی کوچک به آن عمل می‌کنند، استفاده از فضاهای مرده است؛ اما راه‌حل‌های بسیار زیادی وجود دارد که احتمالاً شما را شوکه کند! این مقاله به 20 ایده کابینت برای آشپزخانه کوچک اشاره کرده و تمام نکات طراحی را موردبررسی قرار می‌دهد.

کابینت آشپزخانه کوچک

بهترین چیدمان برای کابینت آشپزخانه کوچک

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در طراحی کابینت برای آشپزخانه کوچک باید به آن توجه کنیم، انتخاب بهترین چیدمان برای کابینت است. چیدمان کابینت در آشپزخانه، باید متناسب با متراژ و نیز دکوراسیون داخلی منزل باشد.

پارامترهایی مثل رنگ، متریال، بودجه، دیزاین داخلی و غیره، روی چیدمان کابینت تأثیرگذار هستند؛ با این حال، ترفندهایی وجود دارد که می‌تواند با کمک آنها، بهترین ایده کابینت برای آشپزخانه کوچک را پیدا کنید.

جزایر متحرک را از دست ندهید

نداشتن فضای کافی برای آشپزی، واقعاً آزاردهنده است؛ یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای داشتن فضای کافی آشپزی، استفاده از جزایر متحرک است. می‌توانید جزیره را در هر جایی از آشپزخانه که بخواهید قرار دهید. در صورت لزوم، آن را کمی جابه‌جا کرده و به ناحیه ورودی آشپزخانه انتقال دهید.

جزایر متحرک را از دست ندهید

این جزایر، معمولاً دارای قفسه‌های چندطبقه هستند و نقش مهمی در بهینه‌سازی فضا دارند. پیشنهاد می‌کنیم لوازمی که زیاد استفاده می‌کنید را در کشوهای بالاتر قرار دهید.

وسایل خود را به دیوار آویزان کنید

یکی از کارآمدترین ترفندهای کابینت برای آشپزخانه کوچک، آویزان کردن وسایلی مانند تخته برش، تابه، قابلمه، بانک، درب قابلمه و… به دیوار است. به این ترتیب بدون اینکه زحمت زیادی بکشید، آشپزخانه‌ای هنرمندانه و مدرن خواهید داشت. فقط چند میخ به دیوار خود بچسبانید یا آهن ربا را به پایین کابینت خود وصل کنید.

خبر خوب این است که نصب این گیره‌ها نیاز به فضای اضافی و سوراخ ندارد و به راحتی می‌توانید از آن برای افزایش کارایی آشپزخانه کوچک خود استفاده کنید. همه این نکات، مواردی هستند که با رعایت آنها فضای کابینت آشپزخانه بیشتری خواهید داشت. فراموش نکنید که این به شما امکان می‌دهد ظروفی را که به تازگی خریداری کرده‌اید نیز نمایش دهید!

وسایل خود را به دیوار آویزان کنید

کشوهای تقسیم شده، ایده‌ای کاملاً خلاقانه

یکی از بهترین مدلهای کابینت آشپزخانه کوچک، کابینت‌های کشو دار هستند؛ با این حال، حتماً کشوهای عمیقی را دیده‌اید که برای پیدا کردن لوازم موردنیاز خود، باید چند دقیقه‌ای خود را در کشو غرق کنیم و بگردیم؛ برای جلوگیری از این کار، راه حل ساده‌ای وجود دارد.

استفاده از کشوهای اسپلیت هم امکان دسترسی به تمام فضاهای داخل کشو را فراهم می‌کند و هم از آشفتگی وسایل داخل کشو جلوگیری می‌کند. همچنین لوازم جانبی بیشتری در آنها وجود دارد. با وجود اینکه آشپزخانه کوچکی دارید، باز هم برای نصب این نوع کشو تردید دارید؟!

کشوهای تقسیم شده

در استفاده از قفسه حتی یک لحظه شک نکنید

با نصب قفسه می توانیم لوازمی را که قبلا روی سطح کابینت قرار داده بودیم روی این طبقات کاربردی قرار دهیم؛ بنابراین اگر دیواری خالی در آشپزخانه دارید، برای نصب قفسه شک نکنید! البته به یاد داشته باشید که این قفسه‌ها برای وسایل کوچک و سبک مانند لیوان، گلدان و ظروف کوچک طراحی شده‌اند.

اما آن‌ها گزینه‌ای عالی برای تزئین آشپزخانه و اهداف ذخیره‌سازی نیز هستند. به یاد داشته باشید که استفاده نادرست از قفسه‌ها می‌تواند بر فضای پیشخوان و کابینت شما تاثیر منفی بگذارد و شلوغ به نظر برسد.

20 مدل کابینت برای آشپزخانه کوچک؛ جدیدترین ایده‌های 2024

در این بخش قصد داریم به معرفی 20 مدل کابینت برای آشپزخانه کوچک اشاره کنیم که همگی آنها جزو جدیدترین ایده‌های خلاقانه 2024 به‌شمار می‌روند. با اینکه در این مقاله، سعی کرده‌ایم جامع‌ترین فهرست ایده برای کابینت آشپزخانه کوچک را در اختیار شما قرار دهیم؛ اما ممکن است باتوجه‌به شرایط آشپزخانه خود، به ایده‌های متفاوتی نیاز داشته باشید.

در این صورت، بهتر است ابتدا سری به مجله مانیک بزنید و سایر ایده‌ها را بررسی کنید؛ برای رسیدن به بهترین ایده کابینت آشپزخانه کوچک، می‌توانید از مشاوران متخصص مانیک نیز کمک بگیرید.

1- معجزه ترکیب رنگ ساده سیاه و سفید

یکی از بهترین انواع کابینت شیک برای آشپزخانه کوچک، کابینت‌های با دو رنگ ساده سیاه و سفید هستند. آشپزخانه‌های با این ترکیب رنگ، اغلب به‌عنوان تاکسیدو شناخته می‌شوند. کابینت تاکسیدو، در عین حال که مدرن است، اما رگه‌های هنری کلاسیک نیز دارد.

در این طرح کابینت آشپزخانه کوچک، کابینت‌های مشکی در پایین و کابینت‌های سفید در بالا و به‌صورت قفسه‌های باز قرار دارند.

ترکیب رنگ ساده سیاه و سفید

2- کابینت در شیارها و گوشه‌های آشپزخانه

چرا برای شیارها و گوشه‌های باریک آشپزخانه خود فکری نکنیم؟ ایده‌های مثل کابینت از کف تا سقف یا نیمه در گوشه شیاردار آشپزخانه بهترین پیشنهاد است. این پنل، یکی از بهترین گزینه‌ها برای آن دسته از افرادی است که به دنبال آشپزخانه‌های سنتی هستند. شما می‌توانید برای شیارهای آشپزخانه از انواع کابینت ام دی اف یا ممبران استفاده کنید.

کابینت ممبران

کابینت ممبران [خرید + انواع مدل ها و نمونه ها]

کابینت در شیارها و گوشه‌های آشپزخانه

3- کابینت با نورپردازی خلاقانه

از نورپردازی خلاقانه با کمک سیم‌های مسی صنعتی با لامپ‌های کوچک و دیودهای نوری استفاده کنید. این نورپردازی، یک منطقه مجزا و تفکیک‌شده را به آشپزخانه کوچک شما اضافه می‌کند و حس دلبازتری را به محیط می‌بخشد.

آشپزخانه‌های کوچک می‌توانند دلسردکننده باشند، با یک نورپردازی حرفه‌ای در طراحی کابینت آشپزخانه کوچک، گرمای لازم را به آشپزخانه خود تزریق کنید.

کابینت با نورپردازی خلاقانه

4- کابینت به سبک ژاپنی

طراحی‌های ژاپنی نه‌تنها فضایی مینیمال و آرام را به آشپزخانه می‌بخشند؛ بلکه واقعاً برای آشپزخانه‌های کوچک، ایده جذابی به‌نظر می‌رسند.

اگر به سبک شرقی علاقه دارید، استفاده از دستگیره‌های تورفته و شیرهای مات مشکی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. استفاده از میز کار و قفسه‌های چوبی با رنگ‌های گرم نیز، بهترین کابینت آشپزخانه کوچک را به شما هدیه خواهد داد.

کابینت به سبک ژاپنی

5- کابینت با قلاب‌های زیاد

از دیوارها استفاده کنید و با آویزان کردن قلاب‌های ذخیره‌سازی فراوان مانند این ریل‌های سیاه و قلاب‌هایی که برای نگهداری لیوان‌ها استفاده می‌شوند، فضای آشپزخانه زیبا و باز نگه دارید.

این ایده کمک می‌کند که شما تمام لیوان‌های خود را در معرض نمایش بگذارید و به راحتی بتوانید آن‌ها را برای یک فنجان چای برداریدایده آویزان کردن وسایل همراه با قفسه‌های باز، راهی برای جلوگیری از به‌کار بردن کابینت‌های بالایی است؛ زیرا گاهی اوقات ممکن است کابینت‌های بالایی در یک فضای تنگ، کمی احساس سنگینی منتقل کنند.

اگر فکر می‌کنید می‌توانید از دیوار آشپزخانه کوچک خود، استفاده‌های بهتری بکنید، مشاوران کابینت و دکوراسیون مانیک، بهترین پیشنهادات را به شما ارائه خواهند کرد؛ اصلاً نگران نباشید و فقط کافی است یک تماس بگیرید!

کابینت با قلاب‌های زیاد

6- کابینت با جزئیات مجلل و سلطنتی

اگر به‌دنبال ایده کابینت برای آشپزخانه کوچک می‌گردید، کابینت‌های با جزئیات تزئینی و طلایی، به‌احتمال زیاد نظر شما را جلب خواهد کرد. استفاده از یراق آلات و شیرآلات طلایی، در یک زمینه سفیدرنگ، ظاهری لوکس و لاکچری به آشپزخانه کوچک شما خواهد بخشید.

علاوه بر این، کابینت‌های سفید با دستگیره‌های طلایی، انعکاس نور بالایی داشته و فضای کوچک آشپزخانه را دلبازتر و بزرگتر جلوه می‌دهد.

کابینت با جزئیات مجلل و سلطنتی

7- کابینت افسانه‌ای با یک آینه بزرگ

بخش‌هایی از دیوار و کابینت را با آینه بپوشانید و در پایان از این ایده خلاقانه لذت ببرید! استفاده از چند صفحه آینه با قاب چوبی یا فلزی، ظاهری تحسین‌برانگیز را به آشپزخانه شما می‌بخشد. آینه‌ها با انعکاس تصویر آشپزخانه در خود، جلوه‌ای افسانه‌ای ایجاد می‌کنند.

کابینت‌های آینه‌دار را می‌توان به‌عنوان بهترین مدل کابینت برای آشپزخانه های کوچک درنظر گرفت.

کابینت افسانه‌ای با یک آینه بزرگ

8- یک شبه جزیره بزرگ در وسط آشپزخانه

یک مدل جدید کابینت برای آشپزخانه کوچک، استفاده از کابینت شبه جزیره است. آشپزخانه‌های کوچک با کابینت شبه جزیره، در حال حاضر، جزو طرح‌های بسیار محبوب بازار هستند. در این طرح، کابینت‌های آشپزخانه به شکل حرف L یا U طراحی می‌شوند و به صورت شبه جزیره در میان فضای آشپزخانه قرار می‌گیرند.

به این ترتیب، فضای آشپزخانه جلوه بزرگتری خواهد داشت و امکانات بیشتری برای کار با آشپزخانه در دسترس قرار می‌گیرد. کابینت‌های شبه جزیره در آشپزخانه‌های کوچک معمولاً به صورت دیواری طراحی می‌شوند و در میان فضای آشپزخانه قرار می‌گیرند. این کابینت‌ها معمولاً شامل کابینت‌های زیرین و بالایی، سینک و میز آشپزی هستند.

بدون این که به صورت جزیره در فضای آشپزخانه قرار گیرند، این کابینت‌ها به فضای آشپزخانه احساس بزرگتر شدن می‌دهند و همچنین فضای کافی را برای آشپزی و کار در آشپزخانه در اختیار شما قرار می‌دهند.

یک شبه جزیره بزرگ در وسط آشپزخانه

9- قفسه‌بندی باز و بسته

فضای کوچک در آشپزخانه، هرگز نباید شما را محدود کند. شما می‌توانید با برخی ملاحظات مثل ترکیب قفسه‌بندی باز و بسته، بهترین طرح کابینت برای آشپزخانه کوچک را ارائه نمایید. این واقعیت ثابت شده است که کابینت‌های تیره‌تر نور را بیشتر جذب می‌کنند؛ بنابراین بهترین کار این است که آنها را در طرح‌های بسته، در بخش کف آشپزخانه قرار دهید تا ذخیره‌سازی را به حداکثر برسانید.

در کنار این، می‌توانید به جای پر کردن تمام فضای دیوار موجود، از قفسه‌بندی باز استفاده کنید که ظاهری امروزی به آشپزخانه شما می‌بخشد.

قفسه‌بندی باز و بسته

10- کابینت با پارتیشن‌های جداکننده

پارتیشن‌بندی آشپزخانه، یکی از روش‌هایی است که با کمک آن می‌توانید کارهای مختلف خود را در آشپزخانه، از هم تفکیک کرده و منظم کنید. بهتر است برای این کار از پارتیشن‌های شیشه‌ای استفاده کنید که نور را به‌خوبی از خود عبور دهد.

کابینت با پارتیشن‌های جداکننده

11- تابوهای ذهنی را بشکنید

ایده‌های تکراری را کنار بگذارید و به این فکر کنید، چه می‌شود اگر از ساختارهای نامتعارف و جدیدتر استفاده کنیم؟ برای مثال، آشپزخانه را با بخش‌های مختلف کابینت که از هم جدا هستند و می‌توانند آزادانه جابه‌جا شوند، طراحی کنید. قرار نیست برای تمام دیوارهای آشپزخانه کابینت درنظر بگیریم؛ این ایده بیشتر به سلیقه و خلاقیت شما بستگی دارد.

تابوهای ذهنی را بشکنید

12- کابینت با درب‌های کشویی

در ایده‌های آشپزخانه کوچک که فضا کم است، ممکن است وسوسه شوید که در را بردارید تا از احساس تنگی و خفگی فضا جلوگیری کنید. اما درب آشپزخانه ابزار مفیدی است که می‌تواند بوی آشپزی را به جای پر کردن بقیه خانه در خود حبس کند.

به جای حذف آن‌ها از درهای کشویی استفاده کنید، که عامل مهمی در بهینه‌سازی فضا هستند. همچنین می‌توانید متریال این درها را از شیشه انتخاب کنید تا نمای داخل آشپزخانه دیده شود و نور طبیعی به خوبی در آشپزخانه منعکس گردد.

کابینت با درب‌های کشویی

13- کابینت با مبلمان تاشو

در انتخاب مدل کابینت آشپزخانه کوچک، به استفاده از مبلمان تاشو توجه کنید. مبلمان تاشو را انتخاب کنید تا در مواقعی که نیازی به آن ندارید خیلی راحت فضای خود را بزرگتر کنید. به گنجاندن یک میز قابل گسترش فکر کنید، که می‌تواند در مواقعی به‌عنوان میز ناهارخوری استفاده شود.

این میز حتی می‌تواند فضای ارزشمندی را برای کار در خانه فراهم کند. با توجه به ماهیت مبلمان تاشو، فضا به هیچ وجه به دلیل نیاز به میز به خطر نمی‌افتد. این ایده را می‌توان یک راه بسیار کارآمد برای ایجاد ایده‌های آشپزخانه کوچک با پتانسیل ذخیره‌سازی بالا درنظر گرفت.

کابینت با مبلمان تاشو

14- ایده کابینت از کف تا سقف

دیوارها، همیشه مثل یک دوست خوب برای آشپزخانه‌های کوچک رفتار کردند. اگر آشپزخانه کوچکی دارید، اصلاً نگران نباشید؛ چون شما هنوز دیوارها را دارید! دیوارها می‌توانند پتانسیل ذخیره‌سازی فضای کوچک را چندبرابر کنند.

از کابینت‌های دیواری کف تا سقف کمک بگیرید و یک آشپزخانه بسیار جادار هدیه بگیرید. کابینت آشپزخانه کوچک کف تا سقف، جزو مواردی است که آشپزخانه شما را ساده و خلوت نشان می‌دهد.

ایده کابینت از کف تا سقف

15- کابینت با المان‌های شیشه‌ای

شیشه‌ها در کابینت آشپزخانه کوچک، کاربردی شگفت‌انگیز دارند؛ برای مثال، درب‌های شیشه‌ای کابینت، به عمق کابینت شما اضافه کرده و فضای اشپزخانه شما را بزرگتر نشان می‌دهد. معمولاً این ایده در انواع کابینت‌ کلاسیک بیشتر دیده می‌شود؛ هرچند در سال‌های اخیر در برخی از مدل‌های خلاقانه کابینت، از شیشه هم استفاده شده است.

کابینت با المان‌های شیشه‌ای
کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک [نمونه کارها، انواع و قیمت]

نکته جالب اینکه اگر به سبک کابینت برای آشپزخانه کوچک ایرانی علاقه دارید، این کابینت‌ها پیشنهاد جذابی برای شما خواهند بود؛ زیرا اگر به انواع مدل کابینت آشپزخانه کوچک ایرانی جدید نگاه کنید، استفاده از شیشه کاربرد بیشتری پیدا کرده است.

16- استفاده از سطوح براق در کابینت

استفاده از رنگ‌های خنثی که انعکاس نور خوبی دارند، آشپزخانه شما را بزرگتر و جادارتر نشان خواهد داد. البته رنگ‌های خنثی، طیف گسترده‌ای هستند و از سفید تا خاکستری را شامل می‌شود. شما همچنین می‌توانید از سرامیک و کاشی‌های با رنگ روشن مرمری نیز استفاده کنید تا جلوه براقی را به آشپزخانه اضافه کنید.

استفاده از سطوح براق در کابینت

17- کابینت با اجاق گاز القایی

یک صفحه اجاق گاز القایی، یک صرفه‌جویی بی‌نظیر در فضای آشپزخانه کوچک است. با کمک این بخش از کابینت مدرن آشپزخانه شما می‌توانید یک هود بزرگ را در بالای صفحه اجاق گاز به منظور ذخیره‌سازی بیشتر قرار دهید. اگر به کمد اضافی یا مجموعه‌ای از قفسه‌ها نیاز ندارید، می‌توانید عمداً قسمت بالای اجاق گاز را خالی بگذارید تا توهم آشپزخانه بزرگتری را ایجاد کنید.

کابینت با اجاق گاز القایی

18- تعویض میز با جزیره آشپزخانه

یکی از ایده‌های کابینت آشپزخانه کوچک، میزهای کاربردی در آشپزخانه است. شاید به‌کار بردن جزیره در آشپزخانه کوچک، بخش مهمی از فضا را اشغال کند؛ اگر می‌خواهید از کارایی جزیره آشپزخانه بهره‌مند شوید اما فضای کمتری را اشغال کنید؛ بهتر است از یک میز به جای جزیره استفاده کنید. این میز می‌تواند چندمنظوره باشد؛ هم برای آشپزی و هم برای میزناهارخوری به کار رود.

تعویض میز با جزیره آشپزخانه

19- کابینت با کشوهای ریلی

طراحی آشپزخانه کوچک نیازمند این است که از هر اینچ فضای ذخیره‌سازی که دارید استفاده کنید. اگر آشپزخانه نقلی کوچکی دارید، به‌جای اینکه همه قابلمه‌ها و تابه‌های خود را در یک کمد عمیق قرار دهید طوری‌که که در صورت نیاز به پیدا کردن یک ماهیتابه خاص، سردرد بگیرید، کابینت ساده را با یک کابینت با کشو ریلی عوض کنید.

برای به حداکثر رساندن فضا و یافتن ماهیتابه مورد علاقه خود، یک کشوی بیرون‌کش هوشمندانه انتخاب کنید. از این طرح در کابینت برای آشپزخانه کوچک 6 متری بیشتر استفاده می‌شود.

کابینت با کشوهای ریلی

20- کابینت با سینک‌های بزرگ

سرمایه‌گذاری روی خرید ماشین ظرفشویی وسوسه‌انگیز است، اما ابعاد آشپزخانه کوچک شما ممکن است فضایی برای یک ماشین ظرفشویی نداشته باشد؛ بنابراین، بهتر است که به جای آن، جایی برای یک سینک دو نفره پیدا کنید.

یک کاسه برای شستن و یک کاسه برای ظروف کثیف نگه دارید. به این ترتیب جایی برای چیدن ظروف کثیف و بشقاب‌ها بدون به هم ریختن آنها خواهید داشت.

کابینت با سینک‌های بزرگ

کابینت برای آشپزخانه کوچک پنجره‌دار

اگر آشپزخانه شما کوچک و دارای پنجره است، می‌توانید با طراحی صحیح کابینت‌های خود، از حداکثر فضای موجود در آشپزخانه خود برای ذخیره لوازم آشپزی، ظروف و دیگر لوازم خود استفاده کنید.

برای این منظور، کابینت‌هایی با ارتفاع کافی برای استفاده از فضای بالایی پنجره، می‌تواند مناسب باشد. در واقع، با کابینت‌هایی با ارتفاع بالا، می‌توانید از فضای بالایی پنجره به عنوان جایی برای ذخیره اشیا مانند ظروف، بشقاب‌ها و سبد‌های خوراکی استفاده کنید.

همچنین، می‌توانید در قسمت‌های پایینی کابینت‌ها، میز آشپزی و سینک را قرار دهید تا فضای آشپزخانه شما به بهترین نحو استفاده شود.

مدل کابینت آشپزخانه کوچک پنجره‌دار، باید به‌درستی انتخاب شود. انتخاب رنگ و متریال مناسب برای کابینت‌های آشپزخانه کوچک پنجره‌دار می‌تواند به بهبود ظاهر و احساس فضا کمک کند. رنگ و جنس کابینت برای آشپزخانه کوچک پنجره دار، بهتر است از رنگ‌های روشن و متریال‌های با بافت‌های نرم و طبیعی مانند چوب و سنگ باشد.

کابینت برای آشپزخانه کوچک بدون پنجره

در آشپزخانه‌های کوچک بدون پنجره، کابینت‌ها می‌توانند به عنوان یکی از اصلی‌ترین عناصر دکوراسیونی آشپزخانه در نظر گرفته شوند. در این آشپزخانه‌ها، کابینت‌هایی که به صورت دیواری و بر روی دیوار آشپزخانه قرار می‌گیرند، می‌توانند به عنوان جایگاهی برای ذخیره لوازم آشپزی، ظروف و دیگر لوازم خود به کار برده شوند.

در طراحی کابینت‌ برای آشپزخانه کوچک بدون پنجره، می‌توانید از کابینت‌هایی با رنگ‌های روشن و ساده استفاده کنید. رنگ‌هایی مانند سفید، خاکستری روشن و بژ می‌توانند به فضای آشپزخانه شما احساس بزرگتر شدن بدهند. همچنین، انتخاب متریال‌هایی مانند MDF یا چوب مقاوم در برابر رطوبت، می‌تواند دوام و طول عمر کابینت شما را افزایش دهند.

کابینت برای آشپزخانه کوچک بدون پنجره

متریال مناسب برای کابینت آشپزخانه کوچک چیست؟

برای کابینت آشپزخانه کوچک، متریال‌های مختلفی می‌توانند به کار برده شوند، اما متریال‌هایی که از مقاومت بالا در برابر رطوبت و خراش آسان برخوردار هستند، بهترین انتخاب‌اند. در ادامه، چندین گزینه متریال مناسب برای کابینت آشپزخانه کوچک را معرفی می‌کنم:

متریال مناسب برای کابینت آشپزخانه کوچک
  • MDF: این متریال از الیاف درختی تشکیل شده و با پوشش PVC یا لمینت به انواع شکل‌های مورد نیاز ساخته می‌شود. طرح کابینت آشپزخانه کوچک MDF، از مقاومت بالا در برابر رطوبت و سایش برخوردار است و به راحتی قابل شکل‌دهی است
  • چوب نرم: استفاده از چوب نرم مانند سوزنی، سرو، صنوبر و درختان مشابه می‌تواند به فضای آشپزخانه احساس گرمایی بدهد. این متریال همچنین از مقاومت بالا در برابر رطوبت برخوردار است و با رنگ‌های مختلف قابل رنگ‌آمیزی می‌باشد. از چوب نرم بیشتر برای کابینت نئوکلاسیک استفاده می‌شود
  • MFC: این متریال از الیاف چوبی تشکیل شده و با پوشش PVC یا لمینت، به شکل‌های متنوعی ساخته می‌شود. MFC از مقاومت بالا در برابر رطوبت و شکل‌دهی آسان برخوردار است
کابینت نئو کلاسیک

کابینت نئوکلاسیک [مشخصات کامل+ نمونه ها]

مانیک برای آشپزخانه کوچک شما، چند پیشنهاد جذاب دارد

شرکت مانیک با آگاهی از شرایط خانه‌های ایرانی، بهترین ایده‌ها را برای آشپزخانه کوچک شما درنظر گرفته است. ما عمیقاً درک می‌کنیم که داشتن یک آشپزخانه کوچک چقدر می‌تواند برای شما محدودیت ایجاد کند؛ به همین دلیل، با تلاشی 12 ساله و با همراهی متخصصین باتجربه دکوراسیون داخلی، جدیدترین طراحی انواع کابینت آشپزخانه کوچک را برای شما درنظر گرفته‌ایم.

مانیک، پس از مشورت با شما، آنچه را که در ذهن شما است بر روی کاغذ آورده و پس از آن، با پیشرفته‌ترین نرم‌افزارهای مهندسی، رؤیای شما را به واقعیت تبدیل می‌کند.

پیشنهاد جذاب مانیک

جمع‌بندی

در نهایت می‌توان گفت، کابینت آشپزخانه کوچک، یکی از نیازهای ضروری در دکوراسیون داخلی خانه‌های مدرن امروزی است. ایده‌هایی که برای کابینت در آشپزخانه‌های کوچک به‌کار می‌روند حتی می‌تواند الهام بخش آشپزخانه‌های بزرگ باشد. امیدواریم مطالعه این مقاله، جرقه ایده‌های بهتری در ذهن شما را ایجاد کند.

سؤالات متداول

1- هزینه طراحی کابینت آشپزخانه کوچک توسط مانیک چقدر است؟

هزینه طراحی کابینت، به پارامترهایی مثل متراژ آشپزخانه، متریال، مدل و ابعاد کابینت بستگی دارد؛ بهتر است ابتدا از طریق سایت رسمی، با متخصصین مانیک ارتباط بگیرید

2- رنگ کابینت آشپزخانه کوچک چگونه باید باشد؟

از جمله بهترین رنگ‌ها برای کابینت آشپزخانه کوچک، رنگ‌های خنثی مثل طوسی، رنگ‌های روشن مثل سفید و کرم و نیز رنگ‌ مشکی است

3- چگونه کابینت آشپزخانه کوچک خود را انتخاب کنیم؟

ابتدا هدف خود را درنظر بگیرید؛ آیا می‌خواهید فضایی برای ناهارخوری داشته باشید یا به فضای کافی برای رفت وآمد نیاز دارید؛ پس از آن، روی مدل و ابعاد کابینت فکر کنید

منابع:bienalcabinets، idealhome، cabinetnow، homesandgardens

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

4.8 4 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
9 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ارزو

من آشپزخونم شش متریه و میخوام از فضام بیشترین استفاده رو بکنم و بیشترین کابینت ها را داشته باشم! شما می تونید به من کمک کنید

پاسخ به  ارزو

بله. شما می توانید از طریق گروه تخصصی کابینت و دکوراسیون مانیک مشاوره تخصصی دریافت نمایید. جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.