زیباترین و مدرن‌ترین دکوراسیون با کابینت ایتالیایی

کابینت ایتالیایی به دلیل شهرت ایتالیایی‌ها در سراسر دنیا در سبک معماری و طراحی دکوراسیون محبوبیت بالایی دارد. کابینت‌های ایتالیایی در سبک‌های متفاوت تولید می‌شوند و تنوع زیادی در طیف رنگ‌ها و کیفیت متریال دارند به راحتی در هر دکوراسیونی جای می‌گیرند.
کابینت ایتالیایی
فهرست مطالب

کابینت ایتالیایی به دلیل شهرت ایتالیایی‌ها در سراسر دنیا در سبک معماری و طراحی دکوراسیون محبوبیت بالایی دارد. کابینت‌های ایتالیایی در سبک‌های متفاوت تولید می‌شوند و تنوع زیادی در طیف رنگ‌ها و کیفیت متریال دارند به راحتی در هر دکوراسیونی جای می‌گیرند.

در این مطلب از مجله کابینت و دکوراسیون مانیک، به بررسی کابینت‌های ایتالیایی، انواع مختلف آن‌ها، ویژگی‌های هر یک و معرفی بهترین برند کابینت ایتالیایی خواهیم پرداخت.

کابینت ایتالیایی چه انواعی دارد؟

انواع کابینت ایتالیایی شامل دو سبک مدرن و کلاسیک می‌شود که هر دو سبک جزو شیک‌ترین کابینت‌های موجود در بازار محسوب می‌شوند.

این کابینت‌ها از متریال مختلفی مثل چوب، ام دی اف، های گلاس و غیره به تولید می‌رسند؛ به همین دلیل بازه قیمتی کابینت‌های ایتالیایی گسترده بوده و با بودجه‌های متفاوت می‌توان آن‌ها را برای آشپزخانه انتخاب کرد. در ادامه هر سبک از کابینت ایتالیایی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

کابینت ایتالیایی چه انواعی دارد؟
کابینت مدرن ایتالیایی

کابینت‌های ایتالیایی مدرن

مشخصه کابینت ایتالیایی مدرن، ظاهر ساده و مینیمال آن است. برای ایجاد نمایی شیک در آشپزخانه‌ای با دکوراسیون ایتالیایی، شلف‌ها و باکس‌ کابینت معلق کاربرد زیادی دارند. در ادامه به بررسی ویژگی‌های سبک مدرن آشپزخانه ایتالیایی می‌پردازیم.

کابینت مدرن

برای مشاهده ویژگی ها، نمونه کارها و کابینت مدرن

طراحی کابینت مدرن ایتالیایی

طراحی سبک مدرن ایتالیایی آنقدر ساده است که تا حد ممکن از بکارگیری دستگیره‌ها و لوازم جانبی نیز پرهیز می‌شود؛ تا حد ممکن از درهای مگنتی یا پروفیل‌های افقی به جای دستگیره روکار استفاده می‌شود.

هیچ نوع برجستگی، طرح یا کنده‌کاری بر روی صفحه و درهای این کابینت‌ها مشاهده نمی‌شود و به همین دلیل است که برای دکوراسیون‌های منیمال کاربرد دارد.

ترکیب رنگ کابینت‌های ایتالیایی مدرن

در کابینت ایتالیایی مدل جدید تاکیدی بر استفاده از رنگ‌های درخشنده و معمولا خنثی وجود دارد. محبوب‌ترین طیف رنگی در این سبک سفید، طوسی تیره و روشن، شیری و نقره‌ای هستند. این رنگ‌ها به صورت یک دست یا در ترکیب با رنگ مکمل خود در طراحی با این سبک استفاده می‌شوند.

کابینت ایتالیایی

استفاده از جزیره در کابینت‌های ایتالیایی مدرن

جزیره یک آیتم پرطرفدار در ترکیب کابینت‌های سبک مدرن ایتالیایی است که اندازه آن نسبت به متراژ آشپزخانه متغیر می‌باشد و کاربردهای گوناگونی دارد. اگر سایز جزیره بزرگ‌ باشد، امکان نصب گاز رومیزی و سینک ظرفشویی بر روی آن نیز وجود خواهد داشت.

استفاده از جزیره در کابینت‌های ایتالیایی مدرن

ویژگی‌های بدنه کابینت‌های ایتالیایی مدرن

ویژگی‌های اصلی بدنه این سبک را در ادامه بررسی خواهیم کرد؛ اما دقت داشته باشید که هر یک از این موارد با توجه به فضا و دکوراسیون آشپزخانه و هم‌چنین درخواست مشتری قابل تغییر خواهند بود.

کوتاه بودن ارتفاع کابینت

کابینت‌های مدرن ایتالیایی به طور معمول از ارتفاع کمتری نسبت به سایر کابینت‌ها برخوردار هستند؛ به طوری که ردیف‌های بالایی کابینت‌ها به سقف نمی‌رسند و همین ویژگی باعث بلندتر دیده شدن سقف آشپزخانه می‌شود.

کوتاه بودن ارتفاع کابینت

تجهیزات توکار کابینت ایتالیایی مدرن

کابینت‌های ایتالیایی به شکل سفارشی ساخته می‌شوند و شما مختارید که هر تغییری را در درب، بدنه، تعداد و نوع کشوها ایجاد کنید. در گروه کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک، کابینت‌های مدرن با پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ روز دنیا ساخته می‌شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما در ارتباط باشید تا مشاوران و متخصصان ما راهنماییتان کنند.

استفاده بهینه از فضا

استفاده بهینه از فضا

با توجه به این که اکثر آپارتمان‌های مدرن آشپزخانه‌های کوچکی دارند، طراحی کابینت ‌های مدرن سبک ایتالیایی الگاسه به آن‌ها پیشنهاد می‌شود. این سبک به گونه‌ای است که در هر فضایی بیشترین تعداد کابینت جا بگیرد. علاوه بر این این کابینت‌ها از طبقات زیادی برخوردارند و فضای کافی برای چیدمان لوازم آشپزخانه را در اختیار شما قرار خواهند داد.

کابینت‌های ایتالیایی کلاسیک

کابینت کلاسیک

برای مشاهده ویژگی ها، نمونه کارها و سفارش کابینت کلاسیک

کابینت ایتالیایی کلاسیک نسبت به سبک مدرن دارای جزئیات بیشتر و طراحی بصری ظریف‌تر خواهد بود. در این سبک از المان‌هایی مثل پاخور، تاج، سر ستون و انواع لوکس یراق آلات کابینت ایتالیایی، جهت مجلل شدن نما استفاده می‌شود. این سبک با پیروی از سبک رومی، با تقارن و نظم مشخصی به تولید می‌رسد.

ترکیب کابینت‌های ایتالیایی کلاسیک

در دکوراسیون‌های کلاسیک ایتالیایی، از ستون‌های رومی سفید با نقش و نگارهایی استفاده می‌شود که اصالت این سبک را به نمایش می‌گذارد؛ استفاده از جزیره‌ کوچک در ترکیب این سبک نیز به طور معمول دیده می‌شود. درست مانند سبک مدرن، در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک ایتالیایی حضور شلف‌ها و باکس‌های متفاوت در کنار کابینت‌ها به چشم می‌خورد.

رنگ کابینت‌های ایتالیایی کلاسیک

با توجه به این نکته که اکثر کابینت‌های ایتالیایی سبک کلاسیک از متریال چوب یا ام دی اف ساخته می‌شوند، رنگ این کابینت‌ها در طیف‌هایی مثل سفید، کرم، شیری یا قهوه‌ای است. استفاده از ترکیب رنگ طلایی و سفید در این سبک کابینت بسیار رایج بوده و نشان‌دهنده سبک کلاسیک اروپایی می‌باشد.

طراحی و بدنه کابینت‌های ایتالیایی کلاسیک

طرح‌های برجسته بر روی درها و استفاده از یراق آلات طلایی از مشخصه‌های بارز کابینت‌های کلاسیک ایتالیایی هستند. بدنه این کابینت‌ها به طور کلی بزرگ‌تر از سبک مدرن است و ممکن است برای آشپزخانه‌هایی با فضای زیاد مناسب‌تر است. با توجه به بدنه کار شده و گاها شلوغ این کابینت‌ها، معمولا دستگیره‌ها در ساده‌ترین شکل ممکن هستند. برای ساده‌تر کردن فضا در سبک کلاسیک امکان استفاده از شیشه برای درهای کابینت ردیف بالایی نیز وجود دارد.

استفاده از یراق آلات طلایی

متریال مورد استفاده در کابینت‌های ایتالیایی

در بررسی متریال مورد استفاده در کابینت‌های ایتالیایی باید دو مورد را زیر نظر داشته باشیم؛ اول متریال مورد استفاده در بدنه کابینت و سپس نوع و طرح دستگیره کابینت. در ادامه هر یک را به دقت بررسی می‌کنیم.

متریال بدنه کابینت ایتالیایی

در گذشته چوب تنها متریال مورد استفاده برای ساخت کابینت‌هایی با این سبک بود؛ اما امروزه در انواع کابینت ایتالیایی جدید از متریال مختلفی مثل ممبران، ام دی اف و های گلاس استفاده می‌کنند. در ساخت هر کابینت از مواد دیگری مثل فلز، شیشه و لمینت نیز کمک گرفته می‌شود.

متریال بدنه کابینت ایتالیایی

ممبران

ممبران از طریق نصب یک روکش پی وی سی روی مغزی ام دی اف به وجود می‌آید و به دلیل شباهت زیادی که به چوب دارد، در سبک‌های مختلف کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرد. نکته مهم درباره ممبران قیمت خوب و تنوع رنگ بندی است. البته باید بگوییم که ممبران از کیفیت خیلی بالایی برخوردار نیست؛ اما نسبت به قیمتش کیفیت مناسبی را ارائه می‌کند.

ام دی اف

ام دی اف به دلیل قیمت ارزان و تنوع رنگی بالا جزو متریال‌های رایج در تولید کابینت ایتالیایی به شمار می‌رود. معمولا صفحه کابینت در متریال ام دی اف از نوع ملامینه است و ایراد بزرگ این روکش، مقاوم نبودن در برابر رطوبت است.

های گلاس

های گلاس

های گلاس یکی از بهترین متریال برای ساخت کابینت‌های ایتالیایی سبک مدرن است؛ زیرا درخشندگی و براقیت خوبی دارد و با بازتاب نور موجب بزرگ‌تر دیده شدن فضا می‌شود. قیمت کابینت های گلاس ایتالیایی از انواع ام دی اف بیشتر است و ایراد بزرگ این متریال، عدم مقاومت در برابر خط و خش می‌باشد.

چوب

چوب طبیعی اصیل‌ترین و لوکس‌ترین متریال برای ساخت کابینت‌های ایتالیایی در سبک کلاسیک یا حتی مدرن است. کابینت‌های چوبی در دو نوع روکش چوب و تمام چوب تولید می‌شوند که نوع تمام چوب کیفیت بهتری دارد و مسلما از قیمت بیشتری برخوردار است.

چوب طبیعی

انواع دستگیره کابینت‌های ایتالیایی

دستگیره‌ کابینت‌ ایتالیایی از متریال‌های مختلفی مثل پلاستیک، فلز، شیشه یا سرامیک ساخته می‌شوند که هر کدام بر حسب شکل و نوع نصب، دارای قیمت متفاوتی هستند. رایج‌ترین اشکال ظاهری شامل حالت دو پیچ یا خطی، دکمه‌ای یا تک پیچ، توکار، پروفیلی و شاخه‌ای می‌شود. بهترین نوع دستگیره‌ها در سبک مدرن، انواع توکار و پروفیلی هستند و در سبک کلاسیک با توجه به سلیقه کارفرما هر نوعی از این اشکال می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

انواع دستگیره کابینت‌های ایتالیایی

تفاوت سبک مدرن و کلاسیک کابینت ایتالیایی

با هر سبک از کابینت‌های ایتالیایی آشنا شدیم. برای انتخاب راحت‌تر، در ادامه تفاوت‌ها بین این سبک‌ها را به شکل خلاصه مشاهده می‌کنید:

  • با توجه به نوع متریال و جزئیات هر سبک، قیمت کابینت ایتالیایی در سبک کلاسیک بیشتر از سبک مدرن است.
  • جزیره در دکوراسیون‌های مدرن بزرگ‌تر از سبک کلاسیک است.
  •  کابینت‌های ایتالیایی سبک مدرن برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب‌ترند و خرید کابینت کلاسیک برای خانه‌های بزرگ پیشنهاد می‌شود.
  • تقارن و نظم در سبک کلاسیک مهم‌تر از سبک مدرن است.
  • معمولا در سبک کلاسیک از صفحه مرمر و روکش ایتالیایی استفاده می‌شود، در حالی که در سبک مدرن شاهد بکارگیری متریال مقرون به صرفه مثل صفحه کابینت hpl ایتالیایی هستیم.
تفاوت سبک مدرن و کلاسیک کابینت ایتالیایی

برند کابینت‌های ایتالیایی

محبوبیت کابینت‌های ایتالیایی باعث شده که برندهای زیادی شروع به ساخت این سبک کابینت کنند. از مشهورترین آن‌ها می‌توان به Valcucine، Scavolini، Cezars و Snaidero اشاره کرد. این برندهای کابینت ایتالیایی همواره با یکدیگر در رقابت بوده و با ایده‌های متفاوتی مثل ساخت کابینت از وسایل بازیافتی یا تغییر کاربری جزیره به شیوه‌های متفاوت، در صدد ایجاد تغییرات بزرگ در صنعت دکوراسیون و طراحی داخلی هستند.

کابینت کلاسیک ایتالیایی

نکاتی در مورد طراحی کابینت‌های ایتالیایی

انتخاب و خرید کابینت آشپزخانه، نقش مهمی در طراحی دکوراسیون خانه دارد؛ بهتر است با نکات مهمی در زمینه سفارش و طراحی کابینت آشپزخانه در سبک ایتالیایی آشنا باشید.

  • در سبک کلاسیک از ترکیب‌های خلاقانه، مثل ترکیب چوب و شیشه استفاده کنید تا فضای آشپزخانه لوکس‌تر به نظر برسد.
  • استفاده از فلاور باکس در ترکیب کابینت آشپزخانه مدرن طرفداران زیادی دارد؛ بنابراین اگر طرفدار گل و گیاه هستید، خوب است در سبک مدرن ایتالیایی از گیاهان متفاوت استفاده کنید.
  • فضای آشپزخانه را دقیق اندازه بگیرید که در انتخاب ابعاد کابینت‌های ایتالیایی خصوصا در طراحی کابینت کلاسیک دچار اشتباه نشوید.
  • در هر دو سبک کابینت‌های ایتالیایی می‌توانید از آشپزخانه‌ای با پلان باز بهره ببرید.
  • باید دقت کنید که استفاده از رنگ‌های تیره برای کابینت آشپزخانه باعث کوچک‌تر به نظر رسیدن فضا می‌شود؛ بنابراین بهتر است برای آشپزخانه‌های کوچک از رنگ‌های روشن‌تر که، بازتاب‌کننده نور هستند، استفاده کنید.
ترکیب چوب و شیشه

کلام آخر

کابینت ایتالیایی از انواع مشهور و محبوب کابینت برای هر دکوراسیونی محسوب می‌شود و در سراسر دنیا طرفدار دارد. با توجه به وجود سبک‌های متفاوت و متریال مختلف، این کابینت‌ها برای هر سلیقه‌ و در هر بازه قیمتی قابل تولید هستند.

در این مطلب به بررسی انواع کابینت‌های ایتالیایی، ویژگی‌ها و نکات مهم در خرید آن‌ها پرداختیم. شما می‌توانید برای طراحی کابینت آشپزخانه خود با متخصصان مجموعه کابینت و دکوراسیون مانیک، با شماره 0916216412 تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

5 2 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فائزه

ممنون از مقاله خوبتون! کابینت های ایتالیایی نئوکلاسیک هم میشه سفارش داد؟

پاسخ به  فائزه

بله دوست عزیز! کابینت های ایتالیایی در سبک های کلاسیک و مدرن معمولا سفارش داده می شوند ولی شما می توانید کابینت آشپزخانه ایتالیایی رو در سبک نئو کلاسیک هم سفارش دهید!

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.