بررسی راهکارهای موثر برای از بین بردن خش کابینت های گلاس

خب خوشبختانه حضورتان در این صفحه تصادفی نبوده؛در این مطلب قصد داریم درباره از بین بردن خش کابینت های گلاس صحبت کنیم وراهکارهای جذابی را با شما به اشتراک بگذاریم
بررسی راهکارهای موثر برای از بین بردن خش کابینت های گلاس
فهرست مطالب

از سری کابینت‌های محبوب‌ در چندسال اخیر، کابینت‌های معروف به های گلاس هستند و امروزه در بیشتر آشپزخانه‌های شیک و به‌روز این مدل کابینت استفاده می‌شود. این کابینت‌ها در کنار زیبایی چشمگیری که دارند، به جهت براق بودنشان ممکن است خط و خش را واضح نشان دهند؛ بنابراین احتمالا با این مشکل مواجه شده و به‌دنبال راه‌حلی اقتصادی و کارآمد برای از بین بردن خش کابینت های گلاس هستید.

خب خوشبختانه حضورتان در این صفحه تصادفی نبوده و ما برای کمک به شما اینجا هستیم؛ زیرا در این مطلب از مجله کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک قصد داریم درباره از بین بردن خش کابینت های گلاس صحبت کنیم و راهکارهای جذابی را با شما به اشتراک بگذاریم.

راهکارهای از بین بردن خش کابینت های گلاس در خانه

آشپزخانه کلیدی‌ترین بخش منزل است و زیبایی چیدمان آن روی کل دکوراسیون اثر می‌گذارد. امروزه به دلیل اپن ( open) بودن بیشتر آشپزخانه‌ها، دکوراسیون و چیدمان این بخش از منزل به‌طور مستقیم روی سایر نقاط اثر می‌گذارد. اصلی‌ترین عنصر در آشپزخانه کابینت‌ها هستن که تمیزی و نو بودن آنها برای جلوه بهتر دکوراسیون بسیار مهم است.

سفارش کابینت های گلاس

برای سفارش کابینت های گلاس از مانیک

کابینت‌های پرطرفدار و ترند چند سال اخیر یعنی کابینت آشپزخانه هایگلاس در کنار مقاومت خوبی که به خط و خش دارد، ممکن است گاهی بر اثر برخورد شی نوک تیز، سابیدن غیر اصولی با اسفنج و اسکاج یا ضربه و… خط و خش بردارد و باعث بد دیده شدن سطح کار شود. احتمالا در صورت مشاهده اولین خط و خش‌ها به این فکر می‌کنید که چگونه خش روی کابینت‌ های گلاس را از بین ببرید؟ در ادامه راهکارهایی برای از بین بردن خش کابینت های گلاس برایتان آورده‌ایم.

 • تمیز کردن با محلول آب و سرکه یا شوینده‌ها بسیار ضعیف مثل آب گرم و صابون می‌تواند اثر خش‌های جدید را کمتر کند. کافی است با کمک یک پارچه نرم محلول را به آرامی و به صورت دایره وار روی کابینت‌ بکشید تا کاملا برق بیفتد و لک و خراش کم‌تر دیده شود.
 • می‌توانید به کمک یک خمیر دندان سفید و بدون بو، پولیش خانگی انجام دهید و برای از بین بردن خط و خش کابینت های گلاس از آن استفاده کنید. خمیر دندان بدون رنگ و بدون سفید کننده را با دستمال نرم روی کابینت کشیده و به آرامی تمیز کنید تا خط و خش کمرنگ شود.
 • انواع‌ واکس بدون بو و رنگ جهت پر کردن و برای از بین بردن خش روی کابینت های گلاس در بازار وجود دارد که می‌تواند علاوه‌بر از بین بردن خش، پوشش محافظی روی کابینت ایجاد کند.
 • استفاده از سس مایونز نیز، مانند دستورالعمل خمیر دندان می‌تواند خراش‌های سطحی کابینت را از بین ببرد. فقط کافی است با یک دستمال تمیز و نخی را تا زمانی که ماده کاملا جذب درب کابینت شود، به آرامی روی آن به حالت دورانی بکشید تا اثر خش روی کابینت های گلاس کمتر شود.
استفاده از خمیر دندان برای از بین بردن خش کابینت های گلاس

نحوه‌ی رفع خط و خش عمیق روی کابینت‌ های گلاس

استفاده از کابینت های گلاس به جهت ضد آب بودن و مقاومت خوبی که در برابر رطوبت و گرد‌وغبار دارند، بسیار رواج یافته است؛ اما این مدل کابینت نسبت به خش کمی حساس هستند و باید همیشه مراقب آنها بود. البته اگر طراحی‌ کابینت و دکوراسیون خود را به یک تیم حرفه‌ای و متعهد مثل مانیک، که سفارش طراحی کابینت آشپزخانه و اجرای صفر تا صد انواع مدل‌های کابینت‌ را به عهده می‌گیرند، بسپارید قطعا نتیجه رضایت‌بخش خواهد بود.

استفاده از سمباده‌های نرم برای از بین بردن خش روی کابینت‌ های گلاس

خط و خش روی کابینت های گلاس ممکن است سطحی، عمیق یا خیلی عمیق باشند. در موارد سطحی و عمیق برای از بین بردن خش کابینت های گلاس می‌توان از انواع پولیش خانگی یا ساده استفاده کرد؛ اما اگر خراش خیلی عمیق باشد، احتمالا نیاز باشد روکش های گلاس را به طور کامل تعویض کنید.

 • می‌توانید فرورفتگی‌های ساده را با کمک پرکننده چوب یا اپوکسی پر کنید.
 • سمباده‌های نرم برای از بین بردن خش روی کابینت‌ های گلاس تا حد زیادی مؤثر هستند؛ البته سمباده باید خیلی خیلی ریز باشد و با نهایت ملایمت روی کابینت کشیده شود. به این دلیل که سمباده خود اثر خورندگی دارد نباید با شدت روی کابینت‌ کشیده شود.
 • استفاده از لاک روی سطح خراش خورده و پر کردن خط و خش با پرکننده مناسب نیز، می‌تواند اوضاع ظاهری کابینت را بهتر کند و به رفع خش کابینت های گلاس کمک کند.
 • روغن موتور، روغن بذر کتان و روغن پارافین نیز جزو موادی هستند که رفع خش روی کابینت‌ کمک می‌کنند. باید با کمک یک پارچه میکرو فیبر به صورت دورانی روی سطح خراش خورده را تمیز کنید این کار باعث کم کردن اثر خراشیدگی و از بین بردن خش کابینت های گلاس می‌شوند.
روش رفع خش کابینت های گلاس با روغن موتور، روغن بذر کتان و روغن پارافین

بررسی انواع خط در کابینت های گلاس

برای از بین بردن خش کابینت های گلاس بهتر است بدانید که خراش‌های روی کابینت های گلاس را به دو قسمت دسته‌بندی می‌کنیم تا راهکار رفع خش کابینت های گلاس برای هر مدل خش را به راحتی پیدا کنید.

 • خراش‌های سطحی: قطعا از این دست خراش‌های کم عمق و ساده روی سطح کابینت‌ های گلاس خود مشاهده کرده‌اید. این خراش‌ها به‌دلیل استفاده طولانی مدت و روزانه از کابینت ایجاد می‌شوند و رفع آن‌ها راحت است. این خراش‌ها به لایه رویی های گلاس نفوذ نکرده‌اند و آسیبی به کابینت نمی‌زنند.
 • خراش‌های عمیق: خراش‌های عمیق عموما بر اثر کشیده شدن اجسام نوک تیز، ضربه به کابینت، برخورد درب کابینت به دیوار یا سطوح مانند آن و همچنین از بین رفتن لایه های گلاس در اثر استفاده از محلول‌های شیمیایی قوی برای تمیز کردن کابینت ایجاد می‌شوند. این خراش‌ها به‌راحتی از بین نمی‌روند و گاهی برای رفع آن‌ها لازم است، لایه رویی کابینت‌ عوض شود.
خراش‌های عمیق بر روی کابینت های گلاس

روش‌های جلوگیری از افتادن خش روی کابینت های گلاس

براق بودن درب کابینت‌ها علاوه‌بر جلوه بصری بیشتر، به جهت انعکاس بالای نور محیط را دل‌باز و بزرگ نشان می‌دهند؛ اما عواملی وجود دارند که باعث می‌شوند روکش لاک روی کابینت های گلاس که علت اصلی براق بودن آن است، دچار خط و خش شده و باعث کدر به نظر رسیدن کابینت‌ها شوند‌. با روش‌هایی که در ادامه آمده می‌توانید جلوی این عوامل را بگیرید تا کمتر نیاز به از بین بردن خش کابینت های گلاس داشته باشید:

 • از پارچه‌های نرم نخی یا پارچه‌های معروف به میکروفیبر برای تمیز کردن کابینت و از بین بردن خش روی کابینت های گلاس استفاده کنید. پارچه و اسفنج‌های خشک و خشن احتمالا آسیب به کابینت و ایجاد خش روی کابینت های گلاس را بیشتر می‌کنند.
 • از مواد شیمیایی و پاک کننده‌های قوی مانند سفید کننده‌ها برای تمیز کردن کابینت‌ های گلاس حتی کابینت‌های سفید خودداری کنید؛ زیرا بعضی از مواد شوینده و شیمیایی باعث ایجاد ساییدگی و خورده شدن سطح کابینت‌ می‌شوند.
 • لطفاً هنگام تمیز کردن کابینت‌ها، ملایمت لازم را به خرج دهید؛ زیرا یکی از کارهایی که باعث افتادن خط و خش روی کابینت های گلاس می‌شود بی رحمانه تمیز کردن آنها است. تأکید می‌شود برای از بین بردن خش کابینت‌های گلاس به هیچ وجه با شدت و خشونت سطح کابینت‌ را تمیز نکنید که لایه رویی کابینت سابیده و کدر شود.
 • اگر لکه‌ای مشاهده کردید، همان لحظه آن را تمیز کنید. تمیز کردن یک لکه کوچک آسان‌تر از تمیز کردن کل کابینت است و این احتمال بروز خش روی کابینت‌ های گلاس را کم‌تر می‌کند و شما را درگیر روش‌های پیچیده برای از بین بردن خش روی کابینت های گلاس نمی‌کند.

آیا کابینت هایگلاس نسبت به دیگر کابینت‌ها زودتر خراش برمی‌دارد؟

برخلاف تصور عموم مردم، نسبت به زود خراش برداشتن انواع کابینت‌ های گلاس باید در پاسخ به این سوال یک نه قاطع به شما بگوییم. هرچند اگر از مقاوم‌ترین روکش‌ها هم مراقبت لازم را نکنید، امکان خراشیدگی و ایجاد خط و خش روی آن وجود دارد؛‌ اما در صورت رعایت اصول نگهداری از کابینت، لایه‌ی هایگلاس‌ سطح کابینت‌ شما همیشه براق و نو باقی می‌ماند.

رعایت اصول نگهداری از کابینت

کابینت های گلاس مانند بسیاری از محصولات دیگر در سراسر دنیا با جنس‌های مختلف و کیفیت‌های متفاوت تولید می‌شود؛ بنابراین اگر روکش های گلاس کابینت‌ها را از جنس مرغوب با متریال با کیفیت‌ انتخاب کنید، قطعا نسبت به خراشیدگی مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. جهت آشنایی با انواع کابینت های گلاس و دریافت راهنمایی‌های لازم برای انتخاب کابینت‌ باکیفیت‌ و شیک با کارشناسان تیم کابینت و دکوراسیون مانیک تماس بگیرید.

رعایت اصول نگهداری از کابینت هایگلاس

گروه دکوراسیون و کابینت مانیک؛ همراه همیشگی شما در خانه و آشپزخانه

کابینت های گلاس جزو پرفروش‌ترین محصولات موجود در بازار هستند که باتوجه به کیفیت کار و تنوع بالای این محصول، همواره تقاضا برای آن‌ها بالا است. مشتریان معمولا نگران لک پذیری و خط و خراش روی کابینت های گلاس هستند؛

سفارش کابینت باکیفیت

اما باید بدانید که افتادن لک و خراش روی هر نوع کابینتی طبیعی است و اولین قدم برای اینکه از این مسئله جلوگیری شود، سفارش کابینت باکیفیت و جلوگیری از ایجاد لکه‌های مقاوم و خراش روی کابینت‌‌ها با مراقبت بیشتر است. همچنین روش‌های گوناگونی برای از بین بردن خش روی کابینت های گلاس وجود دارند که تا حد زیادی مؤثر هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتری در خصوص نحوه سفارش کابینت‌، طراحی دکوراسیون و همچنین دریافت مشاوره از تیم مانیک حتما با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و از مشاورین و متخصصین گروه اطلاعات لازم را کسب کنید.

کابینت های گلاس طوسی

منبع: kitchenwarehouseltd

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

5 1 رای
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شادی روح بخش

متاسفانه به دلیل عدم آگهی از اینکه برای کابینت های گلاس نباید از مواد شوینده قوی استفاده کرد، باعث شد کابینت های گلاس آشپزخانه ام خراب شود

پاسخ به  شادی روح بخش

دوست عزیز می توانید عکس کابینت آشپزخانه خود را برای ما ارسال نمایید تا در صورتی که تعمیر آن و جایگرینی ان ممکن باشد ، کابینت اشپزخانه شما را در مانیک تعمیر کنید! برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید!

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.