رنگ کابینت جدید 1403 چیست؟ + 6 پیشنهاد رنگی جذاب

رنگ کابینت جدید، تصور کنید که برای خرید کابینت آشپزخانه به بازار رفته‌اید؛ اولین چیزی که در نگاه به کابینت، ذهن شما را درگیر می‌کند چیست؟ به‌احتمال زیاد شما هم مثل اغلب مردم دنیا، در نگاه اول، رنگ کابینت آشپزخانه را بررسی می‌کنید.این اتفاق کاملاً طبیعی است! دنیای رنگ‌ها بسیار شگفت‌انگیز است و هر رنگی، اگر به‌درستی استفاده شود، مثل معجزه عمل می‌کند. آن دسته از طراحان دکوراسیون که تجربه بالایی دارند، با درک این حقیقت، برای پیداکردن جدیدترین رنگ کابینت آشپزخانه تلاش می‌کنند.
رنگ کابینت جدید
فهرست مطالب

تصور کنید که برای خرید کابینت جدید به بازار رفته‌اید؛ اولین چیزی که در نگاه به کابینت، ذهن شما را درگیر می‌کند چیست؟ به احتمال زیاد شما هم مثل اغلب مردم دنیا، در نگاه اول، رنگ کابینت آشپزخانه را بررسی می‌کنید.

این اتفاق کاملاً طبیعی است! دنیای رنگ‌ها بسیار شگفت‌انگیز است و هر رنگی، اگر به‌درستی استفاده شود، مثل معجزه عمل می‌کند. آن دسته از طراحان دکوراسیون که تجربه بالایی دارند، با درک این حقیقت، برای پیداکردن جدیدترین رنگ کابینت آشپزخانه تلاش می‌کنند.

آنها می‌دانند که انتخاب رنگ کابینت، آن هم از میان طیف گسترده‌ای از رنگ‌های جذاب مثل سفید، طوسی، مشکی، یاسی و غیره، واقعاً کار سختی است؛ به همین دلیل، در هر سال، لیستی از پرطرفدارترین رنگ‌های کابینت ترند می‌شوند تا بتوانید هنگام سفارش کابینت آشپزخانه، بهترین رنگ را انتخاب کنید.

این مقاله نیز سعی می‌کند شما را با شیک‌‌ترین رنگ کابینت آشپزخانه آشنا کند و فهرستی از رنگ‌های جذاب را در اختیارتان بگذارد.

کابینت مات سبز

انتخاب اصولی رنگ کابینت جدید، چقدر اهمیت دارد؟

آیا می‌دانستید که آشپزخانه‌ها هم می‌توانند حرف بزنند؟ بسیاری از متخصصین دکوراسیون منزل، معتقدند که رنگ، لحن یک فضا را تعیین می‌کند و آشپزخانه شما، از طریق رنگ‌ها با شما حرف می‌زند.

بعضی از رنگ‌ها آشپزخانه را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان می‌دهند؛ بعضی هم می‌توانند فاجعه‌آمیز باشند و فضایی سرد و کوچک را تلقین کنند. در هر صورت، اگر حرفه‌ای عمل کنید؛ آشپزخانه شما تبدیل به جایی می‌شود که در آن، گرمای زندگی را با تمام وجود احساس می‌کنید.

با تمام این توضیحات، یک سؤال اصلی باقی می‌ماند؛ در طراحی دکوراسیون منزل، به چه نکاتی توجه کنیم یا چگونه جدیدترین رنگ سال کابینت را تشخیص دهیم؟ پاسخ به این سؤالات کار سختی نیست؛ اگر اصول انتخاب بهترین رنگ کابینت 1403 را بدانید. اگر برای حرفه‌ای شدن آماده‌اید؛ در بخش بعدی، 7 کلید طلایی برای انتخاب بهترین رنگ کابینت، را معرفی کرده‌ایم.

10 مدل جذاب کابینت دورنگ + مهمترین نکات خرید

طراحی کابینت آشپزخانه با مانیک

7 کلید طلایی برای انتخاب بهترین رنگ کابینت

زمانی که برای خرید کابینت به بازار می‌روید یا در جستجوی رنگ سال کابینت هستید؛ باید به برخی نکات توجه کنید. این نکات به شما کمک می‌کنند تا مثل یک خریدار حرفه‌ای عمل کنید.

اگر احساس می‌کنید به اطلاعات بیشتری نیاز دارید یا برای مدل خاصی از کابینت، به‌دنبال رنگ مناسب هستید؛ پیشنهاد می‌کنیم مجله مانیک را دنبال کنید. در این مجله آنلاین، به‌روزترین اطلاعات را در زمینه کابینت و دکوراسیون دریافت خواهید کرد. در ادامه، با 7 کلید طلایی برای انتخاب رنگ کابینت، آشنا می‌شوید.

1- نور اتاق و جهت آن‌را درنظر بگیرید

شاید وسوسه شوید که رنگی را که علاقه دارید برای کابینت آشپزخانه، انتخاب کنید. حواستان باشد که یک رنگ، شاید در فضای نمایشگاه یا در عکس، زیبا و جذاب باشد؛ اما در محیط اتاق شما، کاملاً متفاوت به‌نظر برسد. تناسب رنگ، به میزان نور اتاق و جهت آن بستگی دارد.

بعضی از رنگ‌ها هستند که در اتاق‌های رو به شمال، اصلاً جالب به‌نظر نمی‌رسند و ممکن است فضای اتاق را سرد و تیره کنند؛ برای مثال، رنگ آبی در اتاق‌های شمالی، حس سردی القا می‌کند. برای آشپزخانه‌های کم نور هم، رنگ‌های سرد و روشن، گزینه بهتری هستند.

آشپزخانه مدرن سفید طوسی

2- برای کابینت‌های بالا و پایین، رنگ‌های مختلفی درنظر بگیرید!

آشپزخانه‌های دو رنگ، زیبایی خیره‌کننده‌ای دارند. براساس جدیدترین مطالعات در زمینه دکوراسیون داخلی، استفاده از دو رنگ در کابینت، به شکسته شدن هندسه فضا و برحسته کردن مناطق خاصی از آشپزخانه کمک می‌کند.

در همین رابطه، کارشناسان توصیه می‌کنند که برای کابینت‌های بالایی از رنگ‌های تیره استفاده نکنید؛ زیرا فضای اتاق را سنگین‌تر نشان می‌دهد. در مقابل، انتخاب رنگ روشن برای کابینت پایینی هم کار اشتباهی است، خصوصاً اگر حیوان خانگی یا کودک در منزل دارید.

کابینت سفید نسکافه ای
کابینت کلاسیک آشپزخانه

3- به ترکیب رنگ و بافت کابینت توجه کنید!

اگر بتوانید به ترکیب هوشمندانه‌ای برای کابینت برسید؛ بخش مهمی از راه را طی کرده‌اید. بهترین ترکیب رنگ کابینت آشپزخانه، باید شادی و لبخند را به شما هدیه دهد. آشپزخانه‌ها معمولاً جایی هستند که به دفعات زیادی به آنجا مراجعه می‌کنیم و زمان زیادی را در آن سپری می‌کنیم؛ بنابراین باید روی مدل، ترکیب و بافت اصلی آن تمرکز کنیم.

گاهی اوقات، موقعیت قرارگیری جزیره کابینت، روی رنگ کابینت آشپزخانه مدرن، تأثیرگذار است. رنگ کابینت آشپزخانه کوچک را هم می‌توان از روی نحوه چیدمان و نیز، جنس کابینت تشخیص داد؛ برای مثال، به‌کار بردن جزیره با رنگ تیره‌تر در مرکز آشپزخانه، فضای خنثی‌تری را القا خواهد کرد.

جزیره باریک آشپزخانه

4- رنگ را براساس سبک دکوراسیون منزل، انتخاب کنید!

آیا سبک آشپزخانه شما مدرن است یا کلاسیک؟ چه المان‌هایی در آن وجود دارد؟ یکی از کلیدهای طلایی در انتخاب بهترین رنگ کابینت آشپزخانه، توجه به سبک طراحی دکوراسیون است؛ برای مثال، کابینت‌های به رنگ قهوه‌ای، ایده جذابی برای آشپزخانه‌های کلاسیک هستند.

رنگ‌های لایت و روشن نیز، کاربرد بیشتری برای آشپزخانه‌های مدرن دارند. از آنجا که آشپزخانه‌های مدرن، معمولاً در آپارتمان‌ها طراحی می‌شوند، توجه به دلبازتر دیده‌شدن آشپزخانه، اهمیت زیادی دارد. رنگ‌های روشن و لایت، می‌توانند حس وسعت و دلبازی را القا کنند.

کابینت نئوکلاسیک سفید

5- جنبه‌های روانشناسی را درنظر بگیرید!

شاید این نکته کمتر موردتوجه مردم عادی قرار بگیرد؛ اما برای شما که می‌خواهید حرفه‌ای باشید، توجه به نکات روانشناسی ضروری است. بعضی از افراد، وسواس زیادی روی تمیزی و پاکیزگی منزل دارند. آنها علاقه دارند که محیط اشپزخانه همیشه تمیز و مرتب دیده شود.

خوب است بدانید که رنگ سفید، به‌طرز معجزه آسایی، فضای آشپزخانه را تمیز و دلباز نشان می‌دهد. از طرفی، رنگ‌های شاد مثل قرمز و زرد نیز، هیجان و تحرک زیادی را به فضا تزریق می‌کنند. در مجموع، ترکیب هوشمندانه این طیف رنگی، می‌تواند ایده جذابی خلق کند.

کابینت سفید قرمز آشپزخانه
کابینت زرد آشپزخانه
کابینت زرد آشپزخانه

اگر هنوز در انتخاب بهترین رنگ برای کابینت، دچار تردید هستید یا می‌خواهید روی جنبه‌های بیشتری فکر کنید، طراحی کابینت آشپزخانه مانیک را از دست ندهید. گروه کابینت و دکوراسیون مانیک، آسان‌ترین راه ارتباطی را با متخصصین دکوراسیون فراهم کرده است تا در کمترین زمان، بهترین مشاوره‌ها را دریافت کنید.

6- به رابطه عجیب بین رنگ‌ها و لکه‌ها دقت کنید!

بعضی از رنگ‌ها مثل سفید یا کرم، می‌توانند لکه‌ها را به‌خوبی نشان دهند؛ شاید این موضوع برای افرادی که کودک یا حیوان خانگی در منزل دارند، چندان جذاب نباشد.

آن‌ها علاقه دارند رنگی را برای کابینت انتخاب کنند که خراش‌ها، لکه‌های سطحی و آسیب‌های روکش را خیلی برجسته و نمایان نکند. علاوه‌براین، بعضی رنگ‌های روشن، تغییر رنگ کابینت آشپزخانه را پنهان می‌کنند؛ این ویژگی برای آشپزخانه‌هایی که در معرض نور مستقیم خورشید هستند، مزیت مهمی است.

لکه بر روی کابینت سفید

7- مدل کابینت، شاه کلید انتخاب رنگ است

در انتخاب رنگ، به مدل کابینت توجه کنید. رنگ سال کابینت آشپزخانه برای مدل‌های مختلف آن، فرق می‌کند. برای مثال، کابینت‌های رومی، به‌دلیل طراحی باشکوه سلطنتی، اغلب به رنگ ترکیبی سفید و طلایی انتخاب می‌شوند.

کابینت‌های هایگلاس نیز معمولاً به رنگ‌های روشن انتخاب می‌شوند تا حس درخشندگی را به‌خوبی القا کنند. برای بعضی از کابینت‌های کلاسیک نیز، رنگ‌های تیره و قهوه‌ای انتخاب می‌شود.

کابینت سفید طلایی آشپزخانه

معرفی 10 مدل جذاب کابینت سفید طلایی برای انواع آشپزخانه

رنگ سال کابینت، چگونه انتخاب می‌شود؟

رنگ سال کابینت براساس پارامترهایی که در بخش قبلی اشاره کردیم، انتخاب می‌شود. معمولاً در انتخاب رنگ جدید سال برای کابینت به سلیقه و تقاضای مردم در سال جدید هم توجه می‌شود. در ادامه با رنگ‌های جدید در سال‌های 2022، 2023 و 2024 آشنا خواهید شد.

انواع رنگ کابینت آشپزخانه

رنگ کابینت سال 2022

سبز طبیعی ارگانیک که به‌عنوان سبز Big شناخته می‌شود، به‌عنوان رنگ سال کابینت 2022 در دنیا شناخته شد.

به‌همین منظور طراحان دکوراسیون موفق شدند از ترکیب سایه‌های گرم سبز با روکش‌های طبیعی چوب (بلوط و گردو)، ایده‌های فوق‌العاده جذابی خلق کنند. در سال 2022، خاکستری مات و طیف‌های تیره‌تر نیز مورد استقبال مردم قرار گرفتند.

رنگ کابینت سال 2023

بهترین رنگ کابینت آشپزخانه جدید سال 2023، با الهام از رنگ‌های طبیعت، انتخاب می‌شود. کارشناسان روی رنگ‌های الهام گرفته از طبیعت، اتفاق نظر دارند. در همین راستا، رنگ‌های سفید، طوسی، کرم، سبز تیره و صورتی ملایم، بهترین رنگ‌های کابینت در سال 2023 شناخته شدند.

رنگ کابینت سال 2024

در سال 2024 رنگ هلویی با ترکیبی از نارنجی و صورتی به عنوان رنگ سال 2024 توسط شرکت پنتون اعلام شد. این رنگ الهام گرفته شده از طبیعت است و استفاده آن در آشپزخانه می‌تواند گرما و روح تازه‌ای را به فضای خانه شما ببخشد. همچنین می‌دانید که طیف رنگ‌های خنثی نیز از رنگ هایی هستند که همیشه از آن‌ها استفاده می‌شود و هرگز از مد نمیفتند.

ایجاد آشپزخانه در سال 2024

اکنون زمان آن رسیده است که آشپزخانه خود را متناسب با رنگ سال جذاب کنید. شما می‌توانید این ایده‌ها را در هنگام خرید کابینت درنظر بگیرید. اگر به الگوها و نمونه‌های بیشتری نیاز داشتید؛ اصلاً نگران نباشید! شرکت مانیک، ده‌ها نمونه طراحی بی‌نظیر و لوکس از کابینت‌های متنوع را برای شما آماده کرده است.

کاتالوگ کابینت اشپزخانه

مشاهده انواع نمونه کارهای کابینت آشپزخانه مانیک

1- آشپزخانه یکدست هلویی

اگرچه ممکن است استفاده از رنگ هلویی در تمام آشپزخانه دل برخی افراد رو بزند اما در مقابل افرادی هستند که عاشق رنگ سال هستند و می‌توانند از این ایده بهره ببرند. اگر شما هم از این دسته هستید سعی کنید رنگ هلویی با طیف روشن را انتخاب کنید تا فضا بزرگتر دیده شود.

رنگ کابینت جدید 1403

2- استفاده از کابینت با رنگ سال

استفاده از رنگ هلویی و طیف‌های رنگی آن، در شادمانی افراد تاثیر زیادی دارد. بنابراین با استفاده از کابینت رنگ سال در آشپزخانه می‌توانید شادی را به فضای خود هدیه بدهید. سعی کنید از دیوار روشن در کنار کابینت هلویی استفاده کنید تا فضا دلبازتر بنظر بیاید.

استفاده از دیوار روشن در کنار کابینت هلویی

3- آشپزخانه با زمینه هلویی

رنگ هلویی به دلیل گرما و جذابیتی که دارد، می‌تواند گزینه مناسبی برای استفاده در زمینه آشپزخانه باشد. می‌توانید از این رنگ به صورت ساده یا طرح‌دار برای دیوار آشپزخانه خود استفاده کنید.

آشپزخانه با زمینه هلویی

4- کابینت یاسی

رنگ یاسی را به‌عنوان طیفی روشن از رنگ بنفش می‌شناسند. این رنگ، نماد ملایمت و لطافت است و استفاده از آن در دکوراسیون منزل، باعث برقراری توازن در عملکرد مغز و القا حس آرامش می‌شود.

کابینت سفید مدرن و کلاسیک+ بررسی 10مدل فوق العاده

کابینت سفید آشپزخانه

رنگ یاسی برای رنگ کابینت جدید، نمای آشپزخانه را بسیار خاص و دلپذیر می‌کند. ترکیب این رنگ با سفید، جزو ست‌های بسیار محبوب است که پیشنهاد می‌شود حتماً روی خرید آن فکر کنید.

کابینت صورتی آشپزخانه
کابینت صورتی آشپزخانه

5- کابینت مشکی طوسی

استفاده از رنگ مشکی، برای آشپزخانه‌های کوچک، اصلاً مناسب نیست؛ اما همین رنگ، در ترکیب با رنگ طوسی، واقعاً مسحورکننده است و به عنوان رنگ کابینت جدید مناسب خواهد بود.

ترکیب مشکی و طوسی در آشپزخانه، بسیار لاکچری و شیک خواهد بود؛ البته باز هم پیشنهاد می‌شود، این ترکیب رنگی را برای آشپزخانه‌های بزرگتر درنظر بگیرید. بهتر است کابینت‌های بالایی به‌رنگ طوسی و کابینت‌های پایینی به رنگ مشکی انتخاب شوند.

6- کابینت مشکی زرد

ترکیب رنگ مشکی و زرد، به آشپزخانه شما عمق می‌دهد و فضایی فانتزی و جذاب را ایجاد می‌کند. کابینت مشکی زرد، بیشتر برای آشپزخانه‌هایی که پر از لوازم هستند و درعین حال، فضای کمی دارند، مناسب است. رنگ زرد، ممکن است چشم شما را خسته کند؛ بنابراین استفاده از آن در کنار مشکی، ایده خلاقانه‌ای خواهد بود.

انتخاب رنگ کابینت جدید برای مدل‌های مختلف کابینت

این جمله که هر رنگی برای کابینت، بستگی به مدل و نوع کابینت دارد، کاملاً درست است. در انتخاب رنگ کابینت جدید، حتماً به نوع و طراحی کابینت توجه کنید. شاید رنگی که برای کابینت ام دی اف انتخاب می‌کنید برای کابینت رومی یا کلاسیک مناسب نباشد. در ادامه، انتخاب رنگ کابینت جدید برای سه مدل معروف کابینت را بررسی می‌کنیم.

رنگ کابینت جدید ام دی اف

اگر فضای آشپزخانه شما خیلی کوچک است؛ رنگ سفید می‌تواند یک ایده جالب باشد. با این حال، پیشنهادهای بهتری هم برای رنگ کابینت MDF وجود دارد. ترکیب رنگ کرم و قهوه‌ای، حس زیبایی و شیک بودن را تداعی می‌کند؛ همچنین رنگ‌های نسکافه‌ای، شکلاتی و گردویی نیز تناسب و هارمونی بسیار جذابی ایجاد می‌کنند.

به‌طورکلی، برای کابینت‌های ام دی اف، سعی می‌شود تا از طبیعت الهام گرفته شود. در حال حاضر، کابینت و دکوراسیون مانیک، ایده‌های بسیار خاص و جدیدی از کابینت ام دی اف را تولید می‌کند که می‌توانید برای دکوراسیون آشپزخانه خود، آن‌ها را امتحان کنید.

رنگ کابینت جدید هایگلاس

هرچقدر رنگ‌های روشن‌تری انتخاب کنید، انعکاس بهتری را شاهد خواهید بود. این موضوع برای آشپزخانه‌های کوچکی که تنها یک پنجره کوچک برای ورود نور دارند، بسیار مناسب است.

از آنجا که کابینت هایگلاس، انعکاس و درخشندگی بالایی دارد، استفاده از رنگ روشن، آشپزخانه شما را براق و دلباز خواهد کرد. زیبایی کابینت هایگلاس با رنگ روشن، به‌حدی است که قطعاً از خرید خود رضایت کامل پیدا می‌کنید.

کابینت سفید مشکی براق
کابینت سفید مشکی هایگلاس

رنگ کابینت جدید ممبران

با توجه به تقاضا در بازار، می‌توان نتیجه گرفت که بهترین رنگ برای کابینت‌های ممبران، رنگ‌های سفید، صدفی و مشتقات آن‌ها است. این رنگ‌ها، بازتاب نور روکش‌های ممبران را تقویت کرده و جلوه‌ زیبایی به آشپزخانه می‌بخشند.

ترکیب سفید یا صدفی با دیگر رنگ‌ها نیز، علاوه‌بر عمق بخشیدن به آشپزخانه، چشم شما را هرگز خسته نمی‌کند.

کابینت رومی

سفارش طراحی کابینت ممبران از مانیک

منبع: prolinerangehoods

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

4.8 5 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علیجانی

کابینت ساده سفید مدرن ترند تره یا کابینت دو رنگ سفید و طوسی؟

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.