بهینه‌سازی فضای آشپزخانه با کابینت کنج + 10 مدل جذاب 2024

معمولاً کنج آشپزخانه بدون استفاده باقی می‌ماند. برای رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه،طراحان کابینت آشپزخانه، ایده هوشمندانه کابینت کنج را ارائه کرده‌اند.
کابینت کنج یا گوشه
فهرست مطالب

یکی از دغدغه‌های اصلی در چیدمان و دکوراسیون داخلی، گوشه‌های کور آشپزخانه است. جاهایی که دو دیوار از آشپزخانه به شکل L به هم می‌رسند. معمولاً این بخش از آشپزخانه بدون استفاده باقی می‌ماند یا دسترسی سختی برای ذخیره‌سازی لوازم‌خانگی دارد.

برای رفع این مشکل، طراحان کابینت آشپزخانه، ایده هوشمندانه کابینت کنج را ارائه کرده‌اند. کابینت‌های کنج یا گوشه، فضای آشپزخانه را بهینه‌سازی می‌کنند. در واقع، استفاده از کابینت برای گوشه آشپزخانه، باعث بهره‌وری از گوشه‌های کور و افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی در آشپزخانه می‌شود.

اگر شما هم علاقه دارید که از گوشه‌های آشپزخانه خود، بهترین استفاده را ببرید؛ نگران نباشید! کابینت و دکوراسیون مانیک، جدیدترین ایده‌های هوشمندانه کابینت کنج را برای هر نوع آشپزخانه‌ای طراحی و تولید می‌کند. برای آشنایی بیشتر با این نوع کابینت خلاقانه، ادامه این مقاله را دنبال کنید.

کابینت کنج آشپزخانه مدرن

منظور از کابینت کنج چیست؟

گوشه‌های آشپزخانه، همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی طراحان دکوراسیون داخلی بوده است. این گوشه‌ها، معمولاً فضایی مرده را ایجاد می‌کنند که هیچ استفاده‌ای نمی‌توان از آن کرد. علاوه بر این، درب‌های عمود بر هم کابینت‌ در گوشه‌ها، مشکل ایجاد می‌کنند و نمی‌توان وسیله خاصی را در آن ناحیه قرار دارد.

بااین‌حال، بسیاری از مردم علاقه دارند که برخی از لوازم‌خانگی خود را در گوشه‌های آشپزخانه نگهداری کنند. این دغدغه، برای آشپزخانه‌های کوچک، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

طراحی کابینت کنج، با همین هدف انجام می‌گیرد.در واقع کابینت کنج، نوعی کابینت بسیار کاربردی و خلاقانه است که در پشت آن، ایده‌ای هوشمندانه قرار گرفته است.کابینت‌های کنج، استفاده کارآمد و حداکثری از فضای آشپزخانه را میسر می‌کنند.

در حال حاضر، انواع کابینت گوشه آشپزخانه با کاربردهای متنوع تولید می‌شوند که شما می‌توانید متناسب باسلیقه و نیاز خود، آن‌ها را به‌صورت آنلاین سفارش دهید. اگر کنجکاو هستید که با جدیدترین مدل کابینت گوشه آشپزخانه آشنا شوید؛ می‌توانید مجله مانیک را دنبال کرده و از ایده‌های آن الهام بگیرید.

کابینت آشپزخانه کلاسیک

مزایا و معایب استفاده از کابینت گوشه چیست؟

قبل از تصمیم‌گیری درباره خرید کابینت گوشه آشپزخانه، بهتر است با مزایا و معایب آن آشنا شوید. از جمله مزایای کابینت کنجی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باعث بهینه‌سازی فضا می‌شود
 • یک فضای مخفی برای ذخیره‌سازی لوازم ایجاد می‌کند
 • به جذابیت و زیبایی آشپزخانه کمک می‌کند
 • پیوستگی کابینت‌ها را در کنار هم حفظ می‌کند
 • باعث سفارشی‌سازی فضای آشپزخانه می‌شود.

از جمله معایب کابینت گوشه ‌های آشپزخانه نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب آن کمی پیچیده و سخت است
 • نظافت و نگهداری از کابینت را در آشپزخانه‌های کوچک، سخت می‌کند
 • دسترسی به برخی از گوشه‌های آشپزخانه ممکن است مشکل باشد
مزایا و معایب کابینت گوشه

با گوشه‌های آشپزخانه چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

گوشه‌های آشپزخانه، بهترین مکان برای ذخیره‌سازی لوازم است. شما می‌توانید برای رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه، انواع لوازم مخصوص قهوه، ظروف چینی گران‌قیمت و برخی دیگر از لوازم را در فضای کنج آشپزخانه نگهداری کنید.

کابینت کنج، این امکان را برای شما فراهم می‌کند. برای نگهداری از تجهیزات کنج آشپزخانه، کابینت‌های گوشه می‌توانند با کشوهای بیرون‌کش زاویه‌دار، قفسه‌های متنوع، طراحی منحنی یا مورب و … به شما کمک کنند. در ادامه به معرفی انواع طرح کابینت گوشه آشپزخانه در سال 2024 پرداخته‌ایم.

گوشه آشپزخانه

10 مدل کابینت کنج که فضای نگهداری لوازم را بیشتر می‌کند!

در این بخش، به 10 ایده کابینت کنج 2024 اشاره کرده‌ایم که هرکدام از آنها، جذابیت منحصربه‌فردی به آشپزخانه شما می‌بخشند. طراحی هرکدام از این ایده‌ها، بر اساس سلیقه، نیاز و ابعاد آشپزخانه صورت‌گرفته است.


برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش کابینت آشپزخانه از گروه تخصصی کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک فرم زیر را پر کنید!


1-کابینت کنج ساده

کابینت کنج ساده، یکی از انواع ساده و کلاسیک کابینت کنج آشپزخانه است که در آن از دو درب ساده که برخلاف هم باز می‌شوند، استفاده می‌شود. مدل دیگر کابینت ساده، استفاده از درب‌های آکاردئونی دارای لولا و دوتایی است.

لولا کابینت کنج در این حالت، از نوع بندانگشتی است و آزادی عمل را در هنگام باز کردن درب کابینت کنج، بیشتر می‌کند. این کابینت‌ها، انواع مختلفی دارند و می‌توان درب‌های آن را به راست یا چپ لولا کرد. معمولاً برای ارتقای این کابینت، از قفسه‌های قابل‌تنظیم و اکسسوری متحرک استفاده می‌شود.

کابینت کنج ساده

2-کابینت کنج منحنی

استفاده از ساختار منحنی در طراحی کابینت کنجی، نمای بسیار زیبا و جذابی به آشپزخانه می‌بخشد. علاوه بر این، فضای ذخیره‌سازی دوچندان می‌شود و انعطاف عمل شما در نگهداری از وسایل و دسترسی به آنها بیشتر می‌شود. در داخل کابینت کنج منحنی، از اکسسوری کشویی و قابل‌تنظیم استفاده می‌شود.

اما معمولاً کشوها کاملاً بیرون نمی‌آیند و در داخل فضای کابینت قابلیت چرخش و تحرک دارند. در برخی موارد نیز از لیزی سوزان استفاده می‌شود که در آن، قفسه‌ها حول یک محور در گردش هستند.

لیزی سوزان، در واقع یک مدل از سبدهای چرخان است که در کابینت‌های کنج، برای دسترسی بهتر به عمق کابینت، استفاده می‌شود. در این سبد، طبقه بالایی سبد، با فاصله کمتری نسبت به طبقه پایینی، بیرون می‌آید. در برخی موارد نیز، سبد حول یک محور در چرخش است.

کابینت حجمی منحنی

3-کابینت کنج کشویی

کابینت کنج کشویی، ایده ارتقا یافته کابینت ساده است که در آن، معمولاً از سه کشو در اندازه‌های 36 یا 42 اینچ استفاده می‌شود.

این نوع کابینت، استفاده از یک‌گوشه آشپزخانه را به بهترین شکل، به چالش می‌کشد و تجربه استفاده از آن، بسیار لذت‌بخش خواهد بود. کابینت منحنی را می‌توان یک تجربه ارگونومیک بسیار عالی برای سالمندان به شمار آورد؛ زیرا کاربری آنها بسیار راحت و روان است و کشوها، فضای ذخیره‌سازی بالایی فراهم کرده‌اند.

کابینت کنج کشویی

4-کابینت گوشه متحرک

لقب بهترین مدل کابینت کنج آشپزخانه را شاید بتوان به کابینت کنج متحرک اختصاص داد. این نوع کابینت، معمولاً دارای درب‌های متصل به اکسسوری و قفسه‌های داخل کابینت است. هنگامی که درب کابینت را باز می‌کنید؛ هم‌زمان قفسه‌ها به ترتیب و با یک هارمونی فوق‌العاده جذاب به بیرون هدایت می‌شوند.

در این روش، کاربری بسیار راحت‌تر است و شما به عمق کابینت کنج، دسترسی خواهید داشت. از جمله مدل‌های دیگر کابینت متحرک کنج، استفاده از قفسه‌های ابر و ماه است که زیبایی منحصربه‌فردی دارند.

کابینت گوشه متحرک

5-کابینت گوشه مورب

در این مدل، کابینت با خطی مورب، گوشه کور آشپزخانه را پوشش می‌دهد. این حالت را می‌توان نسخه ساده‌تر کابینت منحنی به شمار آورد. هرچند کابینت مورب، فضای ذخیره‌سازی کمتری نسبت به کابینت منحنی فراهم می‌کند؛ اما قیمت آن کمتر است و معمولاً با کمک اکسسوری و قفسه‌های متحرک، کاربری بهتری پیدا می‌کند.

از این کابینت بیشتر برای ایجاد فضای بیشتر در زیر سینک ظرف‌شویی استفاده می‌شود. کابینت مورب معمولاً دارای یک قفسه ارتفاع قابل‌تنظیم عمق کامل است. نام دیگر این کابینت، کابینت گوشه پایه است.

کابینت گوشه مورب

6-کابینت کنج هوایی

کابینت کنجی هوایی، باعث ایجاد فضای ذخیره‌سازی در نیمه بالایی دیوارهای آشپزخانه می‌شود. این کابینت، همچنین برای نگهداری از لوازم سبک و کوچک کاربرد دارد. بهتر است برای نگهداری از لوازم سنگین، از کابینت کنجی زمینی استفاده کنید.

کابینت کنج زمینی، مقاومت بیشتری در برابر لوازم با وزن زیاد دارد. در طراحی کابینت هوایی، معمولاً یک حفاظ برای جلوگیری از افتادن لوازمی مثل لیوان و ظروف تعبیه می‌شود. اگر می‌خواهید لوازمی مثل گلدان یا برخی ظروف تزئینی را در آن نگهداری کنید؛ بهتر است از کابینت گوشه هوایی بدون درب استفاده کنید. این نوع کابینت، شبیه یک قفسه بسیار شیک و زیبا است که روی دیوار در گوشه آشپزخانه نصب می‌شود.

کابینت کنج هوایی

7-کابینت کنج دیواری

کابینت گوشه دیواری، جزو ایده‌های خلاقانه استفاده از کابینت در گوشه آشپزخانه است. این کابینت به نحوی طراحی شده است که تنها با کمک یک درب، بتواند به تمام فضای گوشه آشپزخانه دسترسی داشته باشید.

در این کابینت، از یراق‌آلات مجیک کرنر استفاده می‌شود. یکی از کارهای جالب در کابینت گوشه دیواری، استفاده از اکسسوری ابر و ماه و سبد متحرک است که دسترسی شما به عمق کابینت را میسر می‌کند.

کابینت کنج دیواری
کابینت کنج دیوار

8-کابینت گوشه سینگل

کابینت گوشه سینگل، یکی از بهترین ایده‌های طراحی کابینت گوشه آشپزخانه است که برای ذخیره‌سازی لوازم سنگین، کاربرد زیادی دارد. علاوه‌ بر این، کابینت گوشه سینگل در ناحیه‌ای از آشپزخانه که کابینت تعبیه نشده است، کاربرد دارد. از این کابینت، بیشتر در آشپزخانه‌های بزرگ استفاده می‌شود و انواع مختلف آن در بازار موجود است.

کابینت گوشه سینگل

9-کابینت کنج ایستاده

کابینت کنجی ایستاده، یک کابینت جادار و عمودی است که در گوشه آشپزخانه به‌صورت سرتاسری نصب می‌شود. این مدل کابینت گوشه آشپزخانه، فضای کافی را برای نگهداری لوازمی همچون مایکروویو، توستر و … فراهم می‌کند.

انواع کابینت گوشه ایستاده در مدل‌های مورب، منحنی، کشویی و … در بازار موجود است. این کابینت‌ها، معمولاً چندمنظوره هستند و شما می‌توانید لوازم مختلفی را در هر طبقه از قفسه‌های آن قرار دهید.

کابینت کنج ایستاده

10-کابینت کنج شیشه‌ای

کابینت گوشه شیشه‌ای یکی از بهترین مدل‌های کابینت کنجی است که برای ایجاد یک ویترین لوازم تزئینی در آشپزخانه استفاده می‌شود. این کابینت جلوه زیبا و خاصی را به آشپزخانه شما می‌بخشد.

معمولاً در این نوع کابینت، از نورپردازی با چراغ‌های LED و کم‌مصرف استفاده می‌شود که جذابیت منحصر‌به‌فردی دارد. برای جلوگیری از واردشدن آسیب و شکستن شیشه‌ها، معمولاً از مدل شیشه‌ای در کابینت‌های هوایی استفاده می‌شود.

کابینت کنج شیشه ای

اکسسوری و یراق‌آلات کابینت کنج

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر کابینت که کیفیت آن را مشخص می‌کند، اکسسوری و یراق‌آلات آن است. در کابینت‌های گوشه، از انواع سبدهای متحرک و یا قفسه‌های مختلف استفاده می‌شود. به‌طورکلی می‌توان سبدهای کابینت گوشه را در انواع زیر دسته‌بندی کرد:

 • سبد ریلی آرام‌بند
 • سبدهای لمن کرنر و مجیک کرنر
 • سوپرهای ریلی، کمدی، چندمنظوره، یخچالی و …
 • تجهیزات بین کابینت
 • سطل زباله ریلی
 • لیزی سوزان
کابینت بدنه فلزی با درب ام دی اف طوسی

کابینت‌های کنج مانیک؛ از ایده هوشمندانه تا اجرای صحیح

تا این لحظه، با انواع ایده‌های جذاب کابینت گوشه آشپزخانه آشنا شدید. بهتر است بدانید که بهترین ایده‌های کابینت، اگر به‌درستی طراحی و اجرا نشوند، کیفیت مورد انتظار را نخواهند داشت؛ بنابراین برای بهینه‌سازی فضای آشپزخانه در بهترین کیفیت و قیمت مقرون‌به‌صرفه، باید خرید کابینت را از طریق تولیدکنندگان معتبر و متخصص، دنبال کنید.

شرکت کابینت مانیک، مفتخر است که از ایده تا تولید نهایی کابینت کنج را با کمک متخصصین باتجربه و تجهیزات پیشرفته انجام می‌دهد. برای سفارش کابینت مانیک به‌صورت آنلاین، می‌توانید از طریق وب‌سایت رسمی مجموعه مانیک اقدام کنید. مراحلی که برای ساخت کابینت کنج در مانیک دنبال می‌شود، عبارت‌اند از:

 1. جلسه رایگان مشاوره برای آشنایی باسلیقه و نیاز مشتری
 2. اندازه‌گیری ابعاد مختلف آشپزخانه
 3. آماده‌کردن پیش‌طرح
 4. طراحی کابینت با نرم‌افزارهای مهندسی همچون SketchUp، AutoCad، 3DMAX و Kitchen Draw
 5. مشخص‌کردن مصالح موردنیاز
 6. محاسبات لازم برای برش‌کاری
 7. برش‌کاری
 8. انجام جزئیات طرح، همچون شیارزنی، نورپردازی، سوراخ‌کاری و مونتاژ
 9. نصب صحیح و استاندارد کابینت

چند مدل کابینت کنج

کابینت سه کنج
چند مدل کابینت کنج
کشو کابینت کنج ساده
کابینت کنج سفید
انواع کابینت کنج آشپزخانه

منبع: kitchencabinetkings

سوالات متداول

داخل کابینت کنج چه چیزهایی گذاشته می‌شود؟

در داخل کابینت کنج، لوازمی همچون ظروف آشپزخانه، مایکروویو، توستر، لوازم برقی، لوازم نسبتاً سنگین و … گذاشته می‌شود

چگونه از کابینت کنج، بیشترین استفاده را ببریم؟

برای استفاده حداکثری از کابینت کنج، از سبدهای مختلفی همچون سبد ریلی، سبد مجیک کرنر و … استفاده می‌شود.

قیمت کابینت کنج، به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت کابینت کنج، به‌عواملی همچون جنس، ابعاد، یراق‌آلات و … بستگی دارد.

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

5 4 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جراح زاده

به نظر من اگر در گوشه سینک ظرفشویی گذاشته بشه فضایی گوشه بهتر استفاده میشه و کابینت زیر اون هم معمولا خیلی قابل استفاده نیست

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.