کابینت بدنه فلزی با درب ام دی اف [مشاوره خرید رایگان]

metal-cab

کابینت فلزی چیست ؟

کابینت فلزی اولین کابینتی بود که وارد خانه ها شد. با وجود این که سالیان سال کابینت فلزی یکی از اصلی ترین اجزای دکوراسیون آشپزخانه به شمار می رفت، به مرور زمان این متریال از کابینت آشپزخانه کنار گذاشته شد. 

دلیل برچیده شدن انواع کابینت فلزی از آشپزخانه های ایرانی این است که با ورود ام دی اف به بازار تولید کابینت، انبوهی از طرح و رنگ های مختلف در اختیار مشتریان قرار گرفت. کابینت فلزی که در تنوع طرح و رنگ محدود بود و نتوانست در رقابت با کابینت ام دی اف پیروز شود. اما در حال حاضر طراحی و تولید انواع کابینت فلزی آشپزخانه، با تنوع بالایی مواجه بوده و از نظر ظاهری نیز پیشرفت های قابل توجهی داشته است.

 

کابینت بدنه فلزی با درب ام دی اف

کابینت بدنه فلزی چیست ؟

کابینت بدنه فلزی همان کابینت فلزی است که فقط جنس درهای آن متفاوت است، مثلا ام دی اف طرح چوب یا های کلاس. پس تفاوتی در جنس و کیفیت کابینت فلزی و بدنه فلزی نیست. دلیل ایجاد کابینت های بدنه فلزی را می توان موارد زیر دانست:

  1. برخی خانه های قدیمی ساخت کابینت های فلزی دارند وصاحبخانه اگر بخواهد ظاهر آشپزخانه را تغییر دهد، میتواند فقط درب ها را عوض کند و ظاهری زیباتر ایجاد کند.
  2. برخی دیگر کابینت فلزی طرح ام دی اف را به دلیل سبک بودن وزن و هزینه پایین کابینت های فلزی را انتخاب میکنند ولی برای زیبایی بیشتر درب ها را از جنس ام دی اف سفارش می دهند.
  3. این کابینت بسیار مقاوم است و خانواده هایی که بچه های کوچک دارند، کابینت بدنه فلزی را ترجیح می دهند.
کابینت بدنه فلزی با درب ام دی اف
کابینت فلزی درب ام دی اف سفید

طرح و مدل های کابینت بدنه فلزی

کابینت بدنه فلزی به 3 دسته بندی تقسیم می شوند:

  • ورق کابینت فلزی سیاه
  • کابینت فلزی گالوانیزه
  • کابینت استیل

1. کابینت فلزی و بدنه فلزی با ورق سیاه

نمونه کابینت های فلزی قدیمی از جنس ورق سیاه

انواع کابینت آشپزخانه فلزی و بدنه فلزی با ورق سیاه از ورق های فولادی به عنوان مواد اولیه بهره می برند. این نوع از کابینت ها رنگ پذیر بوده و می توان آن را در رنگ های مختلف تولید نمود. عموما تمام قسمت های کابینت اعم از بدنه و درب ها از فولاد خام ساخته می شوند.
به طور کلی می توان گفت در بین تمام انواع کابینت ها قیمت کابینت فلزی که با ورق سیاه تولید می شود، کمترین قیمت را در بازار دارد. البته در مورد این نوع کابینت باید این نکته را در نظر داشته باشید که کابینت فلزی هایی که با فولاد خام تولید می شوند، نسبت به رطوبت فوق العاده حساس بوده و ممکن است در تماس با آب و رطوبت مداوم به سرعت دچار زنگ زدگی شوند. 
این مدل کابینت فلزی در حال حاضر کمترین تقاضا را به خود اختصاص می دهد. در واقع برای مکان هایی که ترجیح داده می شود با کمترین هزینه نصب کابینت انجام شود، می توان از این نوع کابینت استفاده نمود. برای اطلاع از قیمت کابینت فلزی با درب ام دی اف می توانید با کارشناسان مانیک در ارتباط باشید. 

مزایای کابینت فلزی ورق سیاه ( فولاد خام )

1. قیمت بسیار ارزانتری نسبت به موارد دیگر دارد.

2. قابلیت تعمیر نسبت به هرگونه آسیبی دارند. 

3. استحکام و مقاومت بالا نسبت به ضربه

معایب کابینت فلزی ورق سیاه ( فولاد خام )

1. کابینت های بدنه فلزی در برابر رطوبت و آب مقاومت کمتری دارد.

2.در انتخاب این نوع کابینت محدودیت در انتخاب طرح و رنگ داریم. 

3. به مرور زمان درب های کابینت های فلزی شل و صدا دار می شود 

4.قیمت آن نسبت به جنس های پر طرفدار دیگر مثل کابینت ام دی اف تفاوت چندانی نمی کند. 

2. کابینت بدنه فلزی گالوانیزه

کابینت گالوانیزه برای آشپزخانه کوچک

در کابینت بدنه فلزی گالوانیزه آشپزخانه، متریال مورد استفاده در ساخت بدنه و درب های کابینت از جنس ورق های گالوانیزه می باشد. مهم ترین برتری این مدل کابینت فلزی آشپزخانه نسبت به انواع کابینت فلزی قدیمی این است که ورق های گالوانیزه در برابر رطوبت مقاومت خوبی نشان می دهند. علاوه بر مقاومت بالا در برابر رطوبت، استحکام بالا و خواص رنگ پذیری این مدل از کابینت های بدنه فلزی نیز قابل توجه می باشد.

از طرفی قیمت کابینت فلزی گالوانیزه نسبت به دیگر انواع کابینت نیز مناسب تر و به صرفه تر می باشد. علاوه بر آن قابلیت تعمیر آسان این نوع کابینت ها، از مزیت های بسیار خوب آن به شمار می رود.
ورق گالوانیزه ای که در ساخت این مدل از کابینت آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد، ترکیبی از ورق های فولادی و آهنی است. این ورق ها به دلیل این که با استفاده از فلز روی پوشش داده شده اند، در برابر تماس با آب و رطوبت از دوام و مقاومت بیشتری برخوردار می باشند. استفاده از انواع کابینت گالوانیزه می تواند گزینه ای به صرفه و با دوام برای آشپزخانه محسوب شود.

مزایای کابینت بدنه فلزی گالوانیزه

1. استحکام بالاتر نسبت به دو کابینت دیگر دارد.

2. عمرطولانی تر نسبت به کابینت های دیگر مانند کابینت ممبران دارد.

3. مقاوم به حرارت و رطوبت هستند.

4. در برابر ضربه و تنش های محیطی دوام بالاتری دارند.

5. قابلیت تعمیر دارند 

کابینت بدنه فلزی گالوانیزه

معایب کابینت بدنه فلزی گالوانیزه

1. سنگین بودن کابینت

2. نصب دشوار کابینت

3. قیمت بالا

مقایسه کابینت بدنه فلزی گالوانیزه با ورق سیاه

اگر بخواهیم به صورت دقیق تر تفاوت های ورق سیاه ورق گالوانیزه را مورد بررسی قرار دهیم، باید چند ویژگی اساسی بین این دو ورق را در نظر بگیریم.

از نظر ظاهری اگر ورق های گالوانیزه و ورق های سیاه را باهم مقایسه کنیم، خواهیم دید که ورق های گالوانیزه دارای ظاهری شفاف و صیقلی می باشند. در حالی که ورق سیاه از نظر ظاهر کاملا مات بوده و خشن می باشد. ورق گالوانیزه طوری طراحی شده است که در شرایط مرطوب بتواند مدت زمان بیشتری دوام بیاورد. بنابراین مقاومت بیشتری نسبت به اکسید شدن و زنگ زدن از خود نشان می دهد. اما چنان که پیش تر نیز اشاره شد کابینت های ورق سیاه، مقاومت چندانی در برابر رطوبت ندارند.

اساسی ترین تفاوتی که در میان کابینت ورق سیاه و کابینت بدنه فلزی ورق گالوانیزه وجود دارد، در پایه تولید این دو متریال می باشد. آنچه که در مورد ورق سیاه مورد توجه می باشد، این است که ورق سیاه عموما یک ورق فولادی پایه به شمار می رود. اما ورق گالوانیزه را می توان یک ورق فولادی ثانویه معرفی نمود. منظور از ورق فولادی ثانویه این است که ورق گالوانیزه در خط تولید خود، می تواند از ورق سیاه به اضافه ترکیباتی دیگر تهیه شده باشد.

3. کابینت استیل فلزی

کابینت فلزی استیل برای آشپزخانه های بزرگ و رستوران ها

یکی از انواع کابینت بدنه فلزی جدید در بازار، کابینت استیل فلزی می باشد. این نوع کابینت ها نسبت به دو مدل کابینت فلزی دیگری که معرفی نمودیم، لوکس تر بوده و جزء کابینت های گران قیمت به شمار می روند. در مورد کابینت های استیل این نکته قابل توجه است که متریال مورد استفاده در این نوع کابینت، فاقد تنوع رنگی می باشد. از طرفی امکان رنگ آمیزی و تغییر رنگ کابینت استیل نیز وجود ندارد.

اما ویژگی اساسی و مهم این نوع کابینت استحکام و مقاومت فوق العاده کابینت استیل، در برابر آب و رطوبت می باشد. به همین دلیل از کابینت استیل برای مکان های تجاری و عمومی مانند بیمارستان ها، هتل ها، آزمایشگاه و رستوران ها بیشتر استفاده می شود. با این وجود بسیاری از افراد از کابینت استیل آشپزخانه، برای استفاده در آشپزخانه های مسکونی و دکوراسیون های سبک مدرن و مینیمال نیز استقبال می کنند.

استفاده از کابینت استیل در مکان های تجاری مثل رستوران ها

کابینت استیل فلزی از استیل ضد زنگ stainless steel cabinet تهیه می شود. نحوه اجرای این نوع کابینت به گونه ای است که ورق های فلزی استیل را بر روی تخته چوب نصب می کنند و سپس در ساخت کابینت آشپزخانه مورد استفاده قرار می دهند. برای این که فضای آشپزخانه از حالت یکنواختی خارج شود، می توان کابینت استیل را با متریال هایی مانند چوب و سنگ ترکیب نمود و کابینت بدنه فلزی ایجاد کرد. به عنوان مثال می توان در برخی از قسمت ها از درب های چوبی برای کابینت استفاده کرد. همچنین استفاده از سنگ به عنوان کانتر آشپزخانه نیز می تواند هماهنگی خوبی با کابینت های استیل ایجاد کند.

مزایای کابینت استیل

1. نیاز به رنگ آمیزی ندارد و رنگ ثابتی دارد.

2. دوام و استحکام بالا در برابر ضربه و عوامل بیرونی دارد.

3. عمر زیادی دارد و نسبت به آب،‌ رطوبت و حرارت مقاومت بالایی را دارا می باشد.

4. باعث زیبایی آشپزخانه می شود.

معایب کابینت استیل

1. گران قیمت

2. تنوع محصول کم

3. سنگین

4. نصب دشوار 

5. برای ساخت کابینت استیل مدت زمان زیادی باید صرف شود.

کابینت بدنه فلزی با درب ام دی اف طوسی

نحوه ساخت کابینت بدنه فلزی

کابینت سازی ها ابتدا اندازه گیری های لازم را بصورت دقیق و با متراژ مورد نیاز انجام میدهید می‌ توانید طرح اصلی را با دست یا با استفاده از نرم ‌افزارهای موجود در این زمینه ترسیم کنید. معمولاً از نرم ‌افزارهایی مانند کتیا ،‌تری دی مکس و سالیدورک و… برای طراحی کابینت فلزی و سایر کابینت‌ ها استفاده می ‌شود.

برای طراحی کابینت بدنه فلزی باید به جزئیات مختلفی مثل نور ،‌ابعاد و میز و صندلی دقت کنیم. طراحی کابینت ‌ها باید طوری باشد که کابینت‌ ها با استحکام کافی در کنار هم قرار داده شوند و فضای کافی برای همه وسایل وجود داشته باشد و ظاهری مناسب و زیبا داشته باشد و دسترسی به وسایل مختلف آشپزخانه راحت باشد.

بعد از تعویض درب کابینت بدنه فلزی، باید بدنه های کناری کابینت (درب نما) و تاج ها و پاخورهایی که در دید قراردارند، تغییر کرده و برروی اون ها ام دی اف نصب شود. اگر این مرحله انجام نشود و فقط به تعویض درب ها اکتفا کنید، آشپزخانه نمای زیبای خود را از دست می دهد.

 پس لازم است که حتماً بخش هایی از کابینت که در دید قرار دارند، به طور کامل با ام دی اف پوشیده شده تا نمای کابینت ها کاملاً مشابه با ام دی اف بشوند.برای ثبت سفارش کابینت فلزی از مانیک می توانید به صورت رایگان مشاوره طراحی کابینت خود را دریافت کنید. در مانیک می توانید انواع کابینت بدنه فلزی مانند، کابینت بدنه فلزی درب هایگلاس، کابینت فلزی درب ام دی اف، کابینت فلزی درب چوبی، کابینت فلزی گالوانیزه، کابینت استیل و … را با بهترین کیفیت و قیمت سفارش دهید. 

قیمت کابینت بدنه فلزی درب هایگلاس
کابینت بدنه فلزی درب هایگلاس

چندمدل عکس کابینت فلزی با درب ام دی اف

نمونه کابینت فلزی با ورقه ام دی اف
کابینت فلزی درب ام دی اف طرح چوب
کابینت بدنه فلزی با ورق ام دی اف
کابینت فلزی درب ام دی اف طوسی
کابینت فلزی درب ام دی اف سفید
کابینت فلزی درب ام دی اف سفید
نمونه کارها
انواع کابینت از لحاظ سبک

انواع کابینت از لحاظ جنس

تمایزات مانیک

تحویل کابینت در رأس تاریخ مقرر
ارائه قیمت نهایی قبل از اجرای پروژه
ضمانت دو ساله انواع کابینت
طراحی رایگان کابینت
تولید مدرن و اتوماتیک (خریدبدون واسطه)
تحویل کالا با مواد اولیه و تجهیزات اصلی
خدمات تولید و نصب کابینت در سراسر کشور
طراحی روز دنیا توسط تیم طراحی حرفه ای

فرم ثبت سفارش

در راستای احترام به شما مشتریان عزیز مانیک فرم زیر در 11 مرحله طراحی شده که در هر مرحله میتوانید با انتخاب عکس مورد نظر به مرحله بعد بروید. میتوانید طراحی کابینت و دکوراسیون داخلی آشپزخانه مد نظر و دلخواه خود را انتخاب کنید.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.