کابینت نئوکلاسیک [مشخصات کامل+ نمونه ها و لیست قیمت]

کابینت نئو کلاسیک

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

کابینت نئوکلاسیک یکی از سبک‌های بسیار پر طرفدار کابینت‌های مانیک می‌باشد. زیرا بسیاری از افراد از شکوه و زیبایی کابینت‌های کلاسیک لذت می‌برند، اما شلوغی و تزیینات بسیار زیاد آن را نمی‌پسندند. از طرفی ممکن است فضایی که برای کابینت در نظر گرفته شده‌است، ظرفیت و گنجایش تمام المان‌های کابینت کلاسیک را نداشته باشد. در این موارد کابینت نئوکلاسیک انتخاب هوشمندانه و مناسبی به شمار می‌رود. 

زیرا این سبک از کابینت به میزان متوسطی از المان‌های سلطنتی و تجملی بهره می‌برد. اما تمامی پیچیدگی‌های موجود در سبک کلاسیک، در سبک نئوکلاسیک اعمال نمی‌شود. بنابراین می‌توان گفت کابینت نئوکلاسیک، مقیاس ساده‌تری از کابینت سبک کلاسیک می‌باشد.

در این ویدیو از گروه تخصصی مانیک در مورد کابینت نئوکلاسیک، انواع، مزایا و نکات کاربردی آن اطلاعات بیشتری کسب خواهیم کرد: 

از طرفی توجه طراحان کابینت نئوکلاسیک به نحوه جانمایی کابینت‌ها و افزایش بهره‌وری از فضا، این سبک از کابینت را به کابینت‌های سبک مدرن نزدیک‌تر می‌کند. سطوح صاف و صیقلی موجود بر روی بدنه کابینت و حذف تاج و منبت‌کاری‌های ظریف و پیچیده نیز باعث شده است که این کابینت حد واسطی بین کابینت‌های کلاسیک و کابینت‌های مدرن تلقی شود.

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

نئوکلاسیک به چه معناست؟

کابینت نئوکلاسیک را در لغت می‌توان مدرن کلاسیک معنا کرد که این سبک از طراحی به سبکی از معماری اشاره دارد که در قرن 18 و 19 در اروپا رواج داشته است. این سبک را می‌توان جدیدترین سبک کابینت آشپزخانه نام برد که شامل مشخصات و ویژگی‌هایی منحصر به فرد است. همانطور که گفته شد این کابینت ترکیبی است از سبک کابینت مدرن و کابینت کلاسیک و دارای دو زیر شاخه به نام‌های انزو و پولیشی است. آشپزخانه نئوکلاسیک به معنای استفاده از سبک طراحی کلاسیک بر بستر امکانات و ویژگی‌های سبک مدرن است.

مقایسه کابینت نئوکلاسیک با مدرن و کلاسیک

بارزترین ویژگی‌های کابینت نئو کلاسیک

هر کابینت آشپزخانه ویژگی‌ها و خصوصیات خاص خود را دارد که همین ویژگی‌های متفاوت آن‌ها را از بقیه متفاوت و خاص‌تر کرده و باعث می‌شود تا مناسب سلایق مختلف باشد. در ادامه به چند ویژگی بارز کابینت‌های نئوکلاسیک اشاره می‌کنیم:

 • اولین و بارزترین ویژگی کابینت‌های نئوکلاسیک، سادگی در طراحی‌های آن با استفاده از خطوط صاف و دایره‌ای است.
 • داشتن تقارن در طراحی آن که نماینگر عصر کلاسیک است.
 • تولید کابینت‌های نئوکلاسیک بیشتر در رنگ‌های سرد و ملایم انجام می‌شود، اما رنگ سفید و طوسی بیشترین طرفدار را دارند.
 • فضای بسیار زیادی دارند و به دلیل اجرای آن تا سقف کمبود جا ندارند.
 • برخی از کابینت‌های نئوکلاسیک را با استفاده از درب‌های شیشه‌ای ساخته که اصطلاحاً نقش ویترین را اجرا می‌کنند.
 • برای رو کابینتی آن از سنگ استفاده می‌شود.
استفاده از سنگ برای روکابینتی

تفاوت کابینت کلاسیک و نئو کلاسیک

کابینت نئوکلاسیک معروف است به سبکی که نه جزئیات بسیار پیچیده کابینت‌های کلاسیک را دارد و نه سبک مینیمالیستی کابینت‌های مدرن. کابینت‌های نئوکلاسیک دارای خطوط و جزئیات نرم بوده که این سادگی و تزئینات اندک باعث می‌شود تا خریداران این سبک به زودی از آن خسته نشوند. از تفاوت‌های کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • طراحی ساده‌تر کابینت نئو کلاسیک
 • قیمت ارزان‌تر نسبت به کابینت کلاسیک
 • طراحی و اجرای سریع‌تر نسبت به کابینت‌های منبت‌کاری شده
 • بروز و کاربردی‌تر 
کابینت نئوکلاسیک
کابینت کلاسیک آشپزخانه سفید
کابینت کلاسیک

انواع کابینت نئوکلاسیک

در ادامه به بررسی انواع کابینت نئوکلاسیک می‌پردازیم:

کابینت انزو

کابینت انزو به کابینت‌های گفته می‌شود که از نظر طراحی مشابه کابینت تولید شده توسط برند انزو در کشور ایتالیا می‌باشند. کابینت انزو نوعی از کابینت های وکیوم به شمار می‌روند. مغزی این کابینت از جنس ام دی اف می‌باشد و روکشی توسط دستگاه پرس وکیوم روی ورق ام دی اف پرس می‌گردد. 

اما کابینت انزو و وکیوم تفاوت‌های زیادی با هم دارند. قطر ورق ام دی اف کابینت انزو در حدود ۲۵ میلی‌متر است. اما کابینت‌های وکیوم از ورق ام دی اف با قطر ۱۶ تا ۱۸ میلی‌متری برخوردار می‌باشند. روکش به کار رفته در کابینت انزو نیز از نظر قطر با کابینت وکیوم متفاوت بوده و قطورتر می‌باشد.‌

کابینت نئوکلاسیک انزو سفید براق

در قسمت حاشیه و درب کابینت‌های مدل انزو، ضخامت لبه‌های کابینت توسط دستگاه سی ان سی کمتر می‌شود. به طوری که قطر لبه‌های کابینت به ۸ میلی متر می‌رسد. این موضوع زیبایی و جلوه این کابینت‌ها را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد.

کابینت انزو تنها در رنگ سفید براق تولید می‌شود. این رنگ به راحتی با دیگر عناصر آشپزخانه هماهنگ شده و درخشندگی خاصی به محیط آشپزخانه می‌دهد. اگر بخواهیم مقایسه‌ای بین سبک کابینت انزو و دیگر سبک‌های طراحی کابینت داشته باشیم، می‌توان گفت کابینت انزو تلفیقی از دو مدل کابینت وکیوم کلاسیک و کابینت های‌گلاس سفید می‌باشد.

کابینت پولیشی

کابینت پولیشی نیز مانند کابینت انزو از ورق‌های ام دی اف ضخیم بهره می‌برد. اما در این مدل از کابینت نئوکلاسیک، به جای روکش وکیوم از رنگ پولیشی استفاده می‌شود. رنگ پولیشی نوع خاصی از رنگ‌ها است که به صورت خمیری، مایع و اسپری در بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی از مزایای استفاده از کابینت پولیشی این است که در صورت ایجاد خراشیدگی در سطح کابینت، می‌توان مجدداً آن را ترمیم نمود. این مزیت در کاهش هزینه‌ها و طول عمر بیشتر کابینت بسیار تأثیرگذار می‌باشد. از مزایای دیگر کابینت پولیشی می‌توان به استحکام و مقاومت آن در برابر ضربه اشاره داشت. 

خمیر پولیشی که بر روی سطح کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرد بعد از سفت شدن مانند یک لایه محافظ قوی عمل می‌کند. بنابراین کابینت در اثر ضربه دچار فرورفتگی نمی‌شود. از طرفی پولیش استفاده شده بر روی کابینت مانع از نفوذ آب به لایه داخلی شده و مقاومت این کابینت را در مقابل رطوبت و تماس با آب افزایش می‌دهد.

کابینت نئوکلاسیک پولیشی

متریال مورد استفاده در کابینت نئوکلاسیک

در ادامه متریال‌های مورد استفاده در کابینت نئوکلاسیک را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

1- چوب طبیعی در کابینت نئوکلاسیک

انواع مختلفی از چوب‌های طبیعی وجود دارند که در ساخت کابینت نئوکلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از مرغوب‌ترین چوب‌های طبیعی در دنیا چوب راش می‌باشد که دارای گره‌هایی نامنظم است. از دیگر چوب‌های طبیعی می‌توان به چوب بلوط اشاره داشت. 

گره‌هایی که در چوب بلوط دیده می‌شود نیز گره‌های برجسته و درشتی می‌باشد که حس زنده بودن و طبیعت را بیشتر القا می‌کنند. چوب ملچ نیز یکی از زیباترین انواع چوب است که با وجود گره‌های منظمی که دارد، بیشتر شبیه به یک قاب عکس زیبا می‌باشد. انواع چوب‌های زیبای آفریقایی با تنوع بسیار بالا نیز وجود دارند که می‌توانند رضایت هر نوع سلیقه‌ای را جلب نمایند.

متریال چوب طبیعی یکی از مناسب‌ترین متریال‌ها برای طراحی و اجرای کابینت نئوکلاسیک و کابینت کلاسیک رومی می‌باشد. اصالت این سبک از کابینت به کشورهای اروپایی نظیر ایتالیا و فرانسه بر می‌گردد. با توجه به خاصیت ابزار خوری چوب به راحتی می‌توان ستون‌های طرح‌دار و بلند و همچنین انواع تزئینات مانند منبت و معرق را روی آن پیاده‌سازی نمود. قیمت کابینت مدل رومی که از جنس چوب طبیعی تهیه می‌شود نسبت به سایر متریال‌ها کمی بالاتر است. این افزایش قیمت به دلیل کیفیت بسیار بالای چوب طبیعی می‌باشد.‌

کابینت نئوکلاسیک روکش چوب​

2- کابینت نئوکلاسیک روکش چوب

کابینت روکش چوب از ورق‌های ام دی اف تشکیل شده‌است که روکشی از جنس چوب روی آن قرار می‌گیرد. به همین دلیل نسبت به کابینت‌های چوب طبیعی از قیمت مناسب‌تری برخوردار می‌باشند. اما زیبایی و جلوه آن دست کمی از انواع کابینت‌های چوب طبیعی ندارد. یکی از مزایای کابینت روکش چوب نئوکلاسیک این است که تنوع طرح و رنگ زیادی در روکش‌های چوبی وجود دارد. بنابراین قدرت انتخاب خریداران از نظر گزینش طرح و رنگ مناسب به طور قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

3- کابینت ممبران نئوکلاسیک

ممبران متریالی است که زیبایی و شکوه خاصی را در فضای آشپزخانه ایجاد می‌کند. مغزی این متریال از جنس ام دی اف می‌باشد. در انواع کابینت ممبران نئوکلاسیک با استفاده از دستگاه سی ان سی طرح‌های بسیار زیبا و جذابی روی سطوح کابینت حکاکی می‌شود. حکاکی و برجسته‌سازی‌هایی که روی ممبران اجرا می‌شود، این متریال را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای ساخت کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک تبدیل کرده‌است. روکشی که روی ام دی اف تعبیه می‌شود از جنس پی وی سی می‌باشد و می‌تواند مقاومت خوبی در این نوع در این نوع کابینت‌ها به وجود آورد. روکش پی وی سی در کارخانه با استفاده از شرایط مکش و خلا بر روی ام دی اف چسبانده می‌شود.

از مزایای کابینت ممبران می‌توان به تنوع بالای طرح و رنگ آن اشاره نمود. مزیت دیگر ممبران این است که وزن آن نسبتاً کم بوده و متریال سبکی به شمار می‌رود. این موضوع باعث می‌شود که درب‌های کابینت نئوکلاسیک سبک‌تر باشند و فشار کمتری بر روی یراق آلات و لوله‌ها اعمال شود.

ممبران را می‌توان یکی از بهترین متریال‌ها برای ساخت و طراحی انواع کابینت رومی جدید در نظر گرفت. کابینت رومی کابینتی است که طراحی آن بیشتر سنتی بوده و از طرح‌های اشرافی باستانی الهام گرفته می‌شود. استفاده از کابینت مدل رومی در آشپزخانه فضایی اروپایی و سلطنتی در دکوراسیون داخلی به وجود می‌آورد. از رایج‌ترین انواع کابینت‌های رومی با این سبک می‌توان به کابینت رومی سفید اشاره داشت.

کابینت نئوکلاسیک

4- کابینت نئوکلاسیک ام دی اف

ام دی اف یکی از متریال‌های محبوب در ساخت کابینت نئوکلاسیک می‌باشد که از قیمت مناسبی برخوردار می‌باشد. علت مناسب بودن قیمت ام دی اف این است که برای تولید ام دی اف از خرده چوب‌هایی استفاده می‌شود که با چسب‌های رزینی انسجام یافته‌اند. این متریال از نظر طرح و رنگ تنوع بسیار بالایی دارد و در برابر رطوبت و گرما نیز مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد.

قیمت کابینت نئو کلاسیک

یکی از عوامل موثر در تصمیم خریداران کابینت و انتخاب دکوراسیون جدا از مسئله زیبایی، قیمت است. محاسبه قیمت کابینت نئوکلاسیک با توجه به طرح‌های اجرا شده روی آن و متریال استفاده شده متفاوت است. به طور کل این کابینت نسبت به کابینت‌های سبک کلاسیک قیمت پایین‌تری دارد، زیرا از منبت‌کاری‌ها و طرح‌های کمتر و ساده‌تری برخوردار است. قیمت هر متر از کابینت نیوکلاسیک بر اساس متریال استفاده آن مانند یراق، رنگ، MDF یا چوب بودن آن تعیین می‌شود

نکات مهم در خرید کابینت نئوکلاسیک

در زمان خرید کابینت آشپزخانه نیوکلاسیک باید به نکاتی توجه کرد تا خریدی مطمئن و مناسبی را داشت:

 1. در هنگام خرید کابینت نئوکلاسیک اولین نکته‌ای که باید به آن توجه شود متراژ آشپزخانه است. در آشپزخانه‌های کوچک و با متراژ پایین باید به سراغ رنگ‌های روشن رفت و از انتخاب رنگ‌های تیره خودداری کرد. رنگ پیشنهادی کابینت نئوکلاسیک برای آشپزخانه‌های کوچک عبارتند از: سفید، آبی روشن، طوسی، شیری، مغز پسته‌ای و…
 2. یکی از رنگ‌های پرکاربرد برای متراژهای کم رنگ‌های خنثی مانند طوسی است که دست خریدار را برای انتخاب باز می‌گذارد.
 3. طرح کابینت را بهتر است بر اساس سبک دکوراسیون آشپزخانه و منزل انتخاب کرد.
 4. اگر شما نیز طرفدار سبک و رنگ چوب هستید، در کابینت نئوکلاسیک خود از روکش طبیعی چوب استفاده کنید.
 5. در هنگام خرید کابینت نئوکلاسیک توجه داشته‌باشید که این سبک از کابینت مانند دیگر کابینت‌های غیر چوب نسبت به خراشیدگی حساس بوده و به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله نکات خرید کابینت را بخوانید.

کابینت نئوکلاسیک سفید

نمونه کابینت نئوکلاسیک

کابینت‌های نئوکلاسیک به دلیل طراحی زیبا، جزئیات دقیق، و استفاده از مواد با کیفیت، گزینه‌ی محبوبی برای افرادی هستند که به دنبال یک فضای داخلی با اصالت و همچنین امکانات مدرن می‌باشند. در ادامه چند نمونه از طرح‌های جدید کابینت نئوکلاسیک را با هم بررسی خواهیم کرد:

سادگی کابینت نئوکلاسیک در مقابل کلاسیک
حکاکی‌های ساده در این نوع کابینت
استفاده از رنگ‌های خنثی
کابینت نئوکلاسیک
کابینت نئوکلاسیک ساده و شیک

سوالات متداول در خرید کابینت نئوکلاسیک

معمولا در خرید کابینت نئوکلاسیک این سوالات برای خریداران به وجود می‌آید:

1. چرا قیمت کابینت نئوکلاسیک نسبت به مدرن بالاتر است؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که دلیل آن، وجود پارامتر رنگ در طراحی کابینت نیوکلاسیک است. در صورتی که کابینت سبک مدرن مانند کابینت هایگلاس و یا ممبران نیاز به رنگ‌آمیزی ندارند.

2. چرا قیمت کابینت نئوکلاسیک نسبت به کابینت چوبی پایین‌تر است؟

دلیل اصلی این تفاوت قیمت آن است که در کابینت نئوکلاسیک به جای استفاده از متریال چوب طبیعی که یک متریال بسیار گران‌قیمت و باارزش است، از ام دی اف خام یا ترکیب ام دی اف و روکش چوب استفاده می‌شود. این تفاوت متریال باعث شده تا این کابینت نسبت به کابینت کلاسیک قیمت بسیار پایین‌تری داشته باشد.

3. مزایای کابینت نئوکلاسیک چیست؟

 • حد وسط در طراحی، یعنی این کابینت نه به شلوغی کلاسیک بوده نه به سادگی مدرن.
 • امکان فرم‌دهی به لبه‌ها و اجرای طرح‌های برجسته
 • تنوع طرح و رنگ بسیار بالا
 • نبود محدودیت در انتخاب رنگ برای آن
 • قیمت مناسب‌تر نسبت به کابینت کلاسیک به دلیل ساده‌تر بودن و نبود پیچیدگی در طراحی آن
 • استفاده از روکش PVC، این کابینت خاصیت ضد آب داشته و در برابر رطوبت و حرارت مقاومت خوبی دارد.

4. معایب کابینت نئوکلاسیک چیست؟

 • قیمت این سبک از کابینت نسبت با کابینت‌های ام دی اف و هایگلاس بیشتر است.
 • معمولا کابینت‌های رنگ شده نسبت به کابینت‌هایی مانند هایگلاس و پلی‌گلاس حساس‌تر هستند.
 • نسبت به دیگر کابینت‌های معمولی زمان اجرا و نصب کابینت نئوکلاسیک بیشتر است.
 • استفاده از رنگ و رنگ‌آمیزی نامناسب می‌تواند باعث کدری یا تمیز رنگ نشدن کابینت شود.
 • آسیب‌پذیری نسبت به اشیا تیز و برنده
 • پس از آسیب دیدن امکان ترمیم و رنگ‌آمیزی مجدد این کابینت وجود نداشته و باید تعویض شوند.

5. کابینت نئوکلاسیک بخریم یا مدرن؟

یکی از سوال‌ها و سردرگمی‌هایی که ممکن است برای خریداران کابینت پیش بیاید، انتخاب کابینت بین مدرن و نئوکلاسیک است.

یکی از معمول‌ترین کابینت‌هایی که در هر خانه‌ای یافت می‌شود که نسبت به سایر کابینت‌های آشپزخانه قیمت مناسب‌تری نیز دارد، کابینت مدرن است. همین دلیل باعث شده تا یکی از اولین انتخاب‌ها برای افراد، انتخاب کابینت مدرن باشد. اما چه دلیلی باعث می‌شود تا کابینت نئوکلاسیک نسبت به کابینت مدرن برتری داشته‌باشد؟

برای پاسخ به این سوال می‌توان گفت در کابینت مدرن به دلیل محدودیت در انتخاب طرح و رنگ ام دی اف و همچنین داشتن محدودیت‌های که به دلیل ویژگی‌های ساختاری ورق MDF است، نمی‌توان هر سبکی را که خریدار مد نظر دارد بر روی آن پیاده‌سازی کند. این دلایل باعث شده تا کابینت مدرن دچار یکنواختی شود و کابینت نئوکلاسیک با برتری داشتن در این موارد طرفداران بیشتری را جذب کند.

در خیلی از موارد سادگی می‌تواند زیباتر از طرح‌های شلوغ باشد، اما چیزی که مشخص است این است که گاهی سادگی زیاد می‌تواند حس نامطلوبی را به بیننده منتقل کند. همچنین انتخاب رنگ در سبک مدرن محدود است. کابینت نیوکلاسیک با داشتن سبکی متعادل در طراحی و همچنین داشتن حق انتخاب نامحدود در رنگ‌ها، نسبت به دیگر سبک‌ها برتری خاصی دارد. تنها ایرادی که می‌توان به کابینت نئوکلاسیک گرفت قیمت آن نسبت به کابینت هایگلاس و mdf است.

نمونه کارها
انواع کابینت از لحاظ سبک

انواع کابینت از لحاظ جنس

تمایزات مانیک

تحویل کابینت در رأس تاریخ مقرر
ارائه قیمت نهایی قبل از اجرای پروژه
ضمانت دو ساله انواع کابینت
طراحی رایگان کابینت
تولید مدرن و اتوماتیک (خریدبدون واسطه)
تحویل کالا با مواد اولیه و تجهیزات اصلی
خدمات تولید و نصب کابینت در سراسر کشور
طراحی روز دنیا توسط تیم طراحی حرفه ای

فرم ثبت سفارش

در راستای احترام به شما مشتریان عزیز مانیک فرم زیر در 11 مرحله طراحی شده که در هر مرحله میتوانید با انتخاب عکس مورد نظر به مرحله بعد بروید. میتوانید طراحی کابینت و دکوراسیون داخلی آشپزخانه مد نظر و دلخواه خود را انتخاب کنید.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.