دکوراسیون سبک کلاسیک

داشتن خانه سبک کلاسیک، رؤیای بسیاری از افرادی است که به خانه‌های آنتیک و دکوراسیون لوکس علاقه دارند. سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی، شما را به یاد خانه‌های بسیار زیبای اشرافی در اروپا خواهد انداخت؛ با همان تزیینات خیره‌کننده و رنگ‌آمیزی گرم و درخشان!

دریافت مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک

دکوراسیون به سبک کلاسیک چه ویژگی‌هایی دارد؟

با اینکه بسیاری از خانه‌های امروزی، ابعاد کوچکی دارند و شاید نتوان به خوبی از چیدمان دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک استفاده کرد؛ اما روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید از زیبایی سبک کلاسیک در منزل خود بهره‌مند شوید.

اولین قدم برای این کار، مشورت با کارشناسان طراحی دکوراسیون داخلی است. برای این کار، می‌توانید از فرصت مشاوره رایگان با متخصصین مانیک، استفاده کنید. پس از آن، بهتر است برای رسیدن به سبک موردنظر خود، جدیدترین ایده‌های موجود در بازار را بررسی کنید.

سبک کلاسیک دکوراسیون داخلی، دارای مشخصه‌های برجسته‌ای است که آن را از دیگر سبک‌های دکوراسیون در منزل، کاملاً متمایز می‌کند. در ادامه با برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این سبک آشنا خواهید شد.

تزیینات و حکاکی‌های برجسته

یکی از ویژگی‌های مهم دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک، تزیینات و نقوش برجسته روی قاب‌های چوبی تابلوها و بدنه سرویس مبلمان است. همچنین انواع گچ‌بری‌ها و ستون‌های زیبا نیز در سبک کلاسیک، استفاده می‌شود.

این تزیینات، جلوه‌ای افسانه‌ای به منزل شما می‌بخشند؛ با این حال، ممکن است استفاده بیش‌ازحد از آنها، پس از مدتی تکراری و خسته‌کننده به‌نظر برسد. به همین دلیل، معمولاً در سبک کلاسیک جدید در دکوراسیون داخلی، سعی می‌شود که به سادگی خانه‌های مدرن امروزی نیز توجه شود.

تقارن در چیدمان

از آنجا که سبک کلاسیک، سبکی الهام‌گرفته از معماری و دکوراسیون باستانی در یونان و روم است؛ معمولاً با خطوط و تقارن قابل توجه در چیدمان شناخته می‌شود. این سبک با استفاده از المان‌های متنوع و ظریف، فضایی را خلق می‌کند که هم آرامش بخش و هم با وقار است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک، تقارن در چیدمان اجزای دکوراسیون است.

تقارن به معنای تعادل و نظم در قرارگیری اشیا نسبت به یک محور مرکزی است. برای مثال، دو عدد مبل تک نشین را رو به روی هم، دو عدد لوستر را در دو طرف یک محور، دو عدد آینه را در دو طرف یک شومینه، دو عدد گلدان را در دو طرف یک میز و … قرار می‌دهند. تقارن باعث می‌شود که فضا حس منظم، هماهنگ و آشنا به خود بگیرد. همچنین استفاده از تقارن، نشان‌دهنده قدرت، احترام و جلال است.

اکسسوری شیک و آنتیک

استفاده از اکسسوری‌ها و یراق‌الات شیک و آنتیک، ویژگی دیگر سبک کلاسیک است. در این سبک، از انواع آینه، مبلمان، گلدان، مجسمه‌های قدیمی، دستگیره‌های طلایی در کابینت و المان‌های چوبی و طبیعی در منزل استفاده می‌شود. استفاده از فرش‌های زیبای ایرانی و یا قدیمی در منزل نیز به تقویت حس کلاسیک در منزل، کمک می‌کند.

 اگر به اکسسوری کلاسیک علاقه دارید و یا هنوز برای خرید آن تصمیم نگرفته‌اید، محصولات و ایده‌های جدید سایت کابینت و دکوراسیون مانیک، کمک زیادی به شما خواهد کرد. مانیک، کلکسیونی از جدیدترین یراق‌آلات کلاسیک اورجینال را به شما هدیه خواهد کرد.

اکسسوری شیک و آنتیک در دکوراسیون کلاسیک

رنگ‌آمیزی گرم و الهام‌بخش

رنگ‌آمیزی گرم و الهام بخش، یکی از ویژگی‌های طراحی دکوراسیون کلاسیک است. این سبک با استفاده از رنگ‌هایی که از طبیعت الهام گرفته شده‌اند، فضایی را خلق می‌کند که هم آرامش‌بخش و هم باشکوه است. برخی از رنگ‌های متداول در سبک کلاسیک عبارتند از:

  • قهوه‌ای
  • زرد
  • نارنجی
  • سبز

قهوه‌ای: این رنگ با تمام تن‌های خود، از قهوه‌ای تیره تا قهوه‌ای روشن، یک رنگ گرم و دلپذیر است که معمولاً برای مبلمان چوبی، فرش و پارچه‌های سنگین استفاده می‌شود.

زرد: رنگ زرد، یک رنگ شاد و پرانرژی است که نور خورشید را به منزل شما می‌آورد. این رنگ معمولاً برای دیوارها، پرده‌ها، لوسترها و لوازم تزئینی استفاده می‌شود.

نارنجی: این رنگ معمولاً برای دکوراسیون‌های جانبی مانند گلدان‌ها، بالشتک‌ها، تابلوها و شمع‌ها به کار می‌رود.

سبز: این رنگ یک رنگ طبیعت و زندگی است که حس آرامش و تازگی را به فضا می‌دهد. رنگ سبز برای گل‌ها، گلدان‌ها، پارچه‌های سبز و لوسترهای شکل پروانه به کار می‌رود.

بهترین چیدمان برای دکوراسیون منزل کلاسیک

بهترین چیدمان برای دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک، از نظر بسیاری از طراحان داخلی، این است که از رنگ‌های آرام و ملایم، مبلمان چوبی با جزئیات حک شده، پرده‌های سنگین و زیبا، فرش‌های بافته شده با الگوهای گلدار و تابلوهای هنری با قاب‌های زرین استفاده کنید. این عناصر به خلق یک فضای شیک، رسمی و با وقار کمک می‌کنند طوری‌که همچنان همچنان گرم و دوستانه به‌نظر برسند.

استفاده از سبک کلاسیک در خانه‌های کوچک؛ خوب یا بد؟

استفاده از دکوراسیون سبک کلاسیک در منزل، شاید ایده جذابی به‌نظر برسد؛ اما آیا می‌توان از آن در خانه‌های کوچک هم استفاده کرد؟خوب است بدانید که با ظهور ایده‌های جدید، هیچ مشکلی برای استفاده از دکوراسیون کلاسیک منزل کوچک وجود ندارد. در حقیقت، صاحبان خانه‌های کوچک نیز، شانس داشتن دکوراسیون کلاسیک در منزل را دارند.

واقعیت این است که دکوراسیون کلاسیک در منزل کوچک می‌تواند یک چالش باشد. اما با رعایت برخی نکات می‌توانید فضایی زیبا و شیک ایجاد کنید. برای دکوراسیون کلاسیک باید از رنگ‌های گرم و طبیعی، مبلمان چوبی و جزئیات ظریف استفاده کنید. از طرفی برای جلوگیری از احساس شلوغی و تنگی، سعی کنید از وسایل زیاد و بزرگ خودداری کنید و فضا را تا حد امکان خالی نگه دارید. با این روش‌ها می‌توانید منزل کوچک خود را به یک خانه کلاسیک و دلپذیر تبدیل کنید.

خانه به سبک کلاسیک؛ هدیه‌ای از جنس اصالت و زیبایی!

زندگی در خانه‌هایی که با دکوراسیون کلاسیک ساده طراحی شده‌اند، دو هدیه ارزشمند به شما می‌دهد؛ اولین هدیه، اصالت و شکوه خاصی است که از دیزاین و المان‌های باستانی و اصیل آن ناشی می‌شود. دومین هدیه نیز، زیبایی خیره‌کننده آن است که حسی رؤیایی را در شما تداعی می‌کند.

آشپزخانه کلاسیک

یکی از بخش‌های اصلی طراحی دکوراسیون داخلی منزل کلاسیک، آشپزخانه است. آشپزخانه‌ها، پررفت‌و‌آمدترین قسمت هر خانه هستند و برای طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک آنها باید به پارامترها و نکات زیادی توجه کرد. آشپزخانه کلاسیک، معمولاً دارای نورپردازی کافی و روشن، المان‌های طبیعی مانند گلدان و میز ناهار خوری چوبی و همچنین انواع کابینت به سبک کلاسیک است.

پذیرایی کلاسیک

برای طراحی دکوراسیون پذیرایی کلاسیک، باید موارد مهمی مانند ابعاد پذیرایی و نیز میزان نور طبیعی را درنظر گرفت. معمولاً پذیرایی‌های بزرگ را می‌توان با انواع مبلمان کلاسیک، فرش‌های دست‌بافت یا قدیمی و نیز انواع تابلوهای هنری و دکورهای عتیقه، تزیین کرد. یکی از ویژگی‌های مهم دکوراسیون پذیرایی کلاسیک، استفاده از تقارن و خطوط هندسی و نیز نقوش برجسته گل‌وگیاه در سرستون‌ها و سقف‌های کاذب است.

نمونه طراحی پذیرایی کلاسیک در مانیک

اتاق خواب کلاسیک

تنها جایی در منزل که شروع و پایان روز خود را در آنجا سپری می‌کنیم، اتاق‌خواب‌ها هستند. استراحت و انجام کارهای شخصی در اتاق خواب کلاسیک، آرامشی عمیق را به شما هدیه خواهد کرد. برای طراحی دکوراسیون به سبک کلاسیک در اتاق خواب، بهتر است از لوازم و سرویس خواب کلاسیک باکیفیت و مرغوب استفاده کنید تا اصالت محیط حفظ شود. شما می‌توانید در سایت مانیک، جدیدترین لوازم و ست سرویس خواب کلاسیک را مشاهده کنید و بهترین مدل مناسب سلیقه خود را در قیمتی نازل، خریداری نمایید.

نمونه طراحی پذیرایی کلاسیک در مانیک

حمام و سرویس بهداشتی کلاسیک

جلوه‌های لوکس و تزیینات کلاسیک، به فضاهایی مانند پذیرایی و اتاق خواب، محدود نمی‌شود. شما می‌توانید دیزاین کلاسیک خود را به فضاهایی مانند سرویس بهداشتی و حمام نیز تعمیم دهید.

معمولاً طراحان دکوراسیون داخلی برای حمام و سرویس بهداشتی کلاسیک، با استفاده از رنگ‌های گرم و ملایم، مصالح سنتی و لوازم دکوراتیو آنتیک، فضایی زیبا و آرام را خلق می‌کنند. حمام و سرویس بهداشتی کلاسیک معمولاً دارای کمدهای چوبی، سینک‌های سفید و شیرآلات برنزی یا مسی هستند.

برای کفپوش این نوع فضاها می‌توان از کاشی‌های با الگوهای گل‌دار، خط‌دار یا هندسی استفاده کرد. همچنین برای دیوارها می‌توان از کاغذ دیواری با رنگ‌های کرم، قهوه‌ای، زرد یا سبز استفاده کرد. حمام و سرویس بهداشتی کلاسیک برای کسانی مناسب است که دوست دارند فضای خود را با جزئیات زیرکانه و ظرافت آراسته کنند.

نمونه طراحی سرویس بهداشتی و حمام کلاسیک در مانیک

زیباترین سبک کلاسیک را از مانیک هدیه بگیرید!

مانیک، مفتخر است که با تجربه‌ای طولانی در زمینه طراحی داخلی کلاسیک ساختمان، به تحقق رؤیای هم‌وطنان عزیز، کمک کرده است. زیبایی و ظرافت سبک کلاسیک، اگر به صورت هنرمندانه و خلاقانه اجرا و پیاده‌سازی نشود؛ نه‌تنها فضای زندگی را برای شما خسته‌کننده می‌کند، بلکه هزینه زیادی نیز بر دوش شما خواهد گذاشت.

کارشناسان مانیک، برای طراحی دکوراسیون کلاسیک منزل، به این واقعیت توجه می‌کنند و به همین دلیل، معمولاً اجرای دکوراسیون کلاسیک در منزل توسط این شرکت، هزینه زیادی به شما تحمیل نمی‌کند.

استفاده از لوازم دکوراتیو مرغوب، سرویس مبلمان باکیفیت و انواع پارچه‌ها و اکسسوری‌های لوکس و تزیینی، تنها گوشه‌ای از تلاش مانیک برای هدیه خانه کلاسیک به شما است.

کارشناسان مانیک، برای طراحی دکوراسیون کلاسیک منزل، به این واقعیت توجه می‌کنند و به همین دلیل، معمولاً اجرای دکوراسیون کلاسیک در منزل توسط این شرکت، هزینه زیادی به شما تحمیل نمی‌کند.
استفاده از لوازم دکوراتیو مرغوب، سرویس مبلمان باکیفیت و انواع پارچه‌ها و اکسسوری‌های لوکس و تزیینی، تنها گوشه‌ای از تلاش مانیک برای هدیه خانه کلاسیک به شما است.

مراحل ثبت سفارش طراحی دکوراسیون داخلی مدرن در مانیک

پر کردن فرم مشاوره

مشاوره با متخصصان مانیک

ارائه پروپوزال

کلام آخر

خوب است بدانید که سبک کلاسیک، هارمونی فوق‌العاده‌ای در منزل شما ایجاد می‌کند. به‌طورکلی، با اجرای این سبک، تمام اجزای خانه شما، از سرویس بهداشتی کلاسیک تا آشپزخانه و پذیرایی، کاملاً زیبا و لوکس خواهند شد و جلوه‌ای بسیار شیک و جذاب به منزل شما بخشیده می‌شود؛ با این حال، قبل از تغییر دکوراسیون منزل، حتماً از امکان مشاوره رایگان کارشناسان مانیک، استفاده کنید.

درباره گروه کابینت و دکوراسیون مانیک

گروه مانیک و سایت ساخت کابینت آشپزخانه، در سال1390 با 10 سال سابقه با مدیریت جناب آقای هادی احمدی در کابینت سازی با هدف تولید کابینت های با کیفیت و تنوع بالا به مشتریان بنا شده.

کابینت مانیک با کابینت سازی در شهر های بندر عباس، سیرجان، یزد، اصفهان، تهران، کرمان، مازندران و… توانسته رضایت مشتریان را کسب کند و در صنعت کابینت سازی جزو بهترین ها باشد و بهترین دکوراسیون را به شما عزیزان تقدیم کند.

نمونه کارطراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک درگروه کابینت و دکوراسیون مانیک

مشاوره تخصصی و بازدید رایگان با کارشناسان مجرب

تمایزات مانیک

تحویل پروژه دکوراسیون داخلی در راس تاریخ مقرر
ارائه قیمت نهایی قبل از اجرای پروژه
ضمانت دو ساله انواع کابینت آشپزخانه و طراحی ها
مشاوره رایگان دکورسیون داخلی
تولید مدرن و اتوماتیک (خرید بدون واسطه)
تحویل کالا با مواد اولیه و تجهیزات اصلی
خدمات طراحی، تولید و اجرا دکوراسیون داخلی در سراسر کشور
طراحی روز دنیا توسط تیم طراحی حرفه ای

برخی از برند های همکار

پرسش و پاسخ متداول

جهت سفارش پروژه میتوانید با شماره تماس های درج شده و یا از طریق واتساپ و یا ایمیل با ما در ارتباط باشیدو مشخصات پروژه خود را ذکر فرمایید. سفارش پروژه میتواند از طریق ارسال عکس از فضا و یا بعد از بازدید توسط تیم ما انجام گیرد.

1 .بازدید حضوری از ملک و مشاوره در خصوص چند و چون پروژه و یا ارسال عکس توسط شما و مشاوره
2 .انعقاد قرارداد طراحی و چک شدن طرح توسط کارفرما تا زمان تایید نهایی طرح
3 .ارائه برآورد هزینه های اجرایی
4 .انعقاد قرارداد اجرا
5 .ارائه لیست کامل از آیتم های اجرایی ; شامل کوچکترین مسائل دخیل در اجرا جهت دستیابی به دقیق ترین تخمین هزینه های اجرا
6 .بالانس نسبت هزینه/کیفیت طبق بودجه ایی که کارفرمای محترم برای پروژه در نظر گرفته اند.
7 .شروع پروسه اجرا منطبق بر طرح تصویب شده و زمان اجرای پروژه درج شده در قرارداد و هزینه های اعلامی
8 .تحویل پروژه

جهت شروع پروسه طراحی بازدید از ملک الزامی میباشد و پالن ساختمان مورد نظر در صورت عدم وجود توسط تیم ما به رایگان برداشت میشود.

بله ، امکان پذیر است. اما توصیه ما به شما انجام طراحی و اجرا توسط یک تیم واحد است و علاوه بر آن در صورت اجرای طرح توسط ما تخفیف مناسبی بر روی تعرفه طراحی دریافت خواهد کرد.

موارد دخیل در تعیین قیمت طراحی، سبک طراحی ، متراژ پروژه و جنس انتخاب شده توسط مشتری  میباشند.

بله این روش امکان پذیر می باشد به شرط آنکه قبل از شروع عملیات طراحی کار فرما باید مقدار بودجه ای را که برای پروژه خود در نظر گرفته است را به تیم طراحی ما اعلام کند تا ما بتوانیم مطابق با بودجه وی عملیات طراحی را انجام دهیم و پیش فاکتور را مطابق با بودجه کارفرما تنظیم کنیم.

در دکوراسیون مدرن، تنها جزئیات اضافی و بی‌اهمیت حذف می‌شود؛ بنابراین ممکن است در این سبک، بعضی شیارهای دیواری یا روکش‌های طرح‌دار دیده شود

 

پس از اتمام مرحله طراحى و برآورد هزینه تقریبى و مشخص شدن مدت زمان اجرای پروژه یک پیش فاکتور در قالب قرار داد اجرایى تسلیم کار فرما مى شود و پس از توا فق و عقد قرارداد با کارفرما وارد فاز اجرایى مى شویم و روند شروع کار مطابق با نقشه ها و پالن فاز ٢ انجام مى گردد و در این مرحله شرکت موظف است که پروژه را مطابق با طراحی های انجام شده به کار فرما تحویل دهد.

دکوراسیون مدرن، سبک جدیدی از دکوراسیون منزل است که در آن، جزئیات اضافی حذف شده و از طراحی مینیمالیستی در کنار نورپردازی و خطوط صاف و بدون منحنی، استفاده می‌شود

 

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.