راهنمای خرید و انتخاب بهترین کابینت برای شمال

در شمال کشور به واسطه وجود شرایط جوی خاص، انتخاب کابینت هم باید با توجه به این شرایط انجام شود. در این مطلب از مجله مانیک، راهنمایی در مورد جنس و سبک بهترین کابینت برای شمال را بررسی کرده و نکات مهمی درباره شناخت انواع کابینت در شمال و خرید کابینت ویلایی را ذکر خواهیم کرد.
انتخاب کابینت برای شمال
فهرست مطالب

در طراحی و انتخاب کابینت موارد زیادی در کنار زیبایی و ظاهر دکوراسیون من جمله شرایط محیطی، شرایط نگه‌داری و طول عمر و… اهمیت دارد.

در شمال کشور به واسطه وجود شرایط جوی خاص، انتخاب کابینت هم باید با توجه به این شرایط انجام شود. در این مطلب از مجله مانیک، راهنمایی در مورد جنس و سبک بهترین کابینت برای شمال را بررسی کرده و نکات مهمی درباره شناخت انواع کابینت در شمال و خرید کابینت ویلایی را ذکر خواهیم کرد.

کابینت ویلا

انتخاب بهترین کابینت برای شمال

می‌دانید که آب و هوای شمال کشور رطوبت زیادی دارد؛ بنابراین مهم‌ترین مسئله در انتخاب متریال برای کابینت مناسب شمال و مناطق مرطوب کشور، مقاومت متریال آن در مقابل رطوبت است. ام دی اف و چوب خام که از محبوب‌ترین متریال در ساخت کابینت هستند، در برابر رطوبت مقاومت چندانی ندارند و ممکن است پس از مدتی متورم شوند؛ پس چاره چیست؟

کابینت مقاوم در برابر رطوبت

راهکار مقابله با آسیب‌دیدگی کابینت شمال، استفاده از روکش‌ها و رنگ‌های مقاوم است. در واقع با چنین روشی از ورود رطوبت به لایه‌های زیرین و ایجاد تورم، جلوگیری می‌کنیم. امروزه، کابینت سازی در شمال کشور با توجه به شرایط آب و هوایی این منطقه صورت می‌گیرد و از راهکارهای مختلفی برای مهار کردن آسیب کابینت استفاده می‌شود.

بهترین جنس کابینت در شمال

با توجه به تنوع زیاد در جنس کابینت و طراحی متریال‌های جدید روز به روز به آپشن‌های موجود اضافه می‌شود. شاید در قدیم استفاده از کابینت‌های فلزی مرسوم بود و هنوز هم در برخی از خانه‌های شمالی این جنس دیده شود؛ اما به واسطه زنگ زدن این متریال در هوای مرطوب شمال و از مد افتادن کابینت‌های فلزی، کمتر کسی به این سبک متریال رو می‌آورد و حتی برخی آن را بدترین نوع کابینت برای شمال می‌دانند. در ادامه به روزترین و بهترین جنس کابینت برای شمال کشور را بررسی می‌کنیم.

بهترین جنس کابینت شمال

کابینت چوبی با رنگ پلی اورتان برای شمال

کابینت‌های چوبی در واقع بهترین کابینت برای شمال هستند که در سبک کلاسیک طرفداران زیادی دارند و جزو متریال‌های لوکس و گران‌قیمت محسوب می‌شوند. چوب خام به تنهایی زیبایی زیادی دارد، اما رطوبت را به خود جذب و نمای کابینت‌ها را بد شکل می‌کند.

با استفاده از رنگ پلی اورتان، ظاهر کابینت‌ها زیباتر می‌شود و از آن مهم‌تر، مقاومت بالایی در برابر رطوبت و حتی حشرات پیدا می‌کند.

کابینت چوبی

کابینت‌های تمام چوب از چوب درخت‌های گردو، بلوط، راش و ملاچ تولید می‌شوند. نوع ارزان قیمت‌تر کابینت‌های چوبی، کابینت‌هایی با مغزی ام دی اف و روکش چوب هستند که برای استفاده در شمال و افزایش مقاومت به رطوبت، نیاز به رنگ پلی استر دارند.

کابینت پلی اورتان

کابینت های گلاس برای شمال

های گلاس نوعی ورقه براق و لوکس است که مغزی ام دی اف دارد و از یک سمت با روکشی از جنس پلکسی گلاس پوشیده شده است. این متریال با انعکاس نور، موجب بزرگنمایی فضای آشپزخانه می‌شود و با توجه به ظاهر ساده‌ای که دارد برای دکوراسیون‌های مدرن مناسب تلقی می‌شود. ممکن است بخشی از متریال که با روکش پوشانده نشده، دچار تورم و آسیب شود؛ اما با توجه به این که ظاهر کابینت‌ها کاملا با پلکسی گلاس روکش شده‌اند، حتی در رطوبت بالا نیز قسمت خارجی این کابینت‌ها دچار مشکل نخواهد شد.

کابینت ممبران برای شمال

کابینت ممبران، تخته ام دی اف است که روکشی از جنس پی وی سی دارد و مانند پلی گلاس، فقط روی یکی از سطح‌های تخته‌ها را می‌پوشاند. این پوشش کابینت را در برابر رطوبت، حشرات و… مقاوم می‌سازد. مزیت اصلی این متریال نسبت به های گلاس، امکان منبت‌کاری بر روی بدنه کابینت و بکارگیری آن در دکوراسیون‌هایی با سبک کلاسیک است؛ به همین علت است که کابینت‌های ممبران نسبت به های گلاس قیمت بیشتری دارند.

کابینت ملامینه برای شمال

کابینت‌‌های ملامینه از یک مغزی نئوپان (خرده چوب پرس شده) و روکش ملامینه ساخته می‌شوند و دارای سه نوع مات، براق و کتان هستند. این متریال مقاومت بالایی در برابر رطوبت ندارد، اما به دلیل قیمت مناسبش در مناطقی از شمال کشور که رطوبت کمتری دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بهترین سبک کابینت‌ برای شمال

انتخاب بهترین سبک کابینت برای شمال، کاملا به سلیقه شما و دکوراسیون ویلا یا خانه بستگی دارد. شناخته‌شده‌ترین سبک‌های کابینت کلاسیک و مدرن هستند، اما دو سبک مدیترانه‌ای و سنتی نیز از سبک‌های مناسب برای دکوراسیون خانه‌های شمالی به شمار می‌روند.

بهترین سبک کابینت شمال

سبک کلاسیک کابینت شمال

سبک کلاسیک جزو محبوب‌ترین سبک‌ها محسوب می‌شود که از المان‌های دکوراتیو مختلفی در ساخت آن استفاده می‌شود. این نوع از کابینت‌ها معمولا به دلیل حجیم بودن بدنه، بیشتر مناسب آشپزخانه‌های بزرگ هستند. در ساخت کابینت‌های کلاسیک می‌توان با توجه به بودجه، از متریال‌های مختلفی استفاده کرد؛ متداول‌ترین متریال برای ساخت سبک کلاسیک شامل مدل تمام چوب، روکش چوب و ممبران هستند.

کابینت کلاسیک

سبک مدرن کابینت ویلایی

در سال‌های اخیر، سبک مدرن به دلیل اشغال فضای کمتر و قیمت پایین‌تر نسبت به مدل کلاسیک، طرفداران زیادی دارد. به دلیل سادگی و زیبایی این سبک، می‌توان آن را بهترین کابینت برای شمال و ویلا به شمار آورد. می‌توانید کابینت‌های این سبک را در دو نوع مات و براق و با متریال ملامینه یا های گلاس سفارش دهید. تنوع کابینت‌های این سبک از نظر طراحی و رنگ بسیار زیاد است و نصب آسان و سریعی دارند.

کابینت مدرن

برای مشاهده ویژگی ها، نمونه کارها و سفارش کابینت مدرن

سبک نئوکلاسیک برای کابینت شمال

سبک نئوکلاسیک که از پرطرفدارترین سبک‌ها در کابینت محسوب می‌شود، هم سبک‌های کلاسیک روم و یوتان باستان را در خود دارد و هم نیاز به سادگی را به طور کامل رفع می‌کند. این سبک با استفاده از رنگ‌های ملایم و المان‌ها ساده در کنار طرح‌های سنتی، لوکس بودن را نیز عرضه می‌دارد. در این سبک تزئینات مختلفی اجرا شده است اما مدل و تعداد آن‌ها بسیار کنترل شده است.

در ویلاهای شمال استفاده از این سبک به واسطه قیمت مناسب‌تر نسبت به انواع کلاسیک و طرح چشمگیرتر نسبت به انواع مدرن بسیار رواج دارد.

کابینت نئوکلاسیک

سبک سنتی برای کابینت شمال

سبک سنتی در آشپزخانه‌هایی با متراژ بالا، جلوه بیشتری دارد و به همین علت در ویلا‌ها که زیربنای بیشتری دارند استفاده می‌شود. خصوصیت اصلی سبک سنتی ایرانی، استفاده از رنگ‌های طیف آبی، خصوصا فیروزه‌ای، در ترکیب با چوب است.

کابینت رنگ آبی

در نهایت این شما هستید که با بررسی ویژگی‌ها و متریال مورد استفاده در هر سبک، بهترین کابینت برای شمال را انتخاب می‌کنید. گروه کابینت سازی مانیک تمام مراحل پروژه‌های مختلف را از طراحی تا ساخت کابینت مدیریت می‌کند؛ شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مانیک تماس بگیرید.

نکات مهم در خرید کابینت برای ویلای شمال

نکات مهمی درباره انتخاب و طراحی کابینت برای خانه باغ و ویلا وجود دارد که دانستن آن‌ها باعث می‌شود با اطمینان، بهترین کابینت برای شمال را خریداری کنید. توجه به چهار مسئله مهم یعنی رنگ، مدل، جنس و قیمت، تا حد زیادی به شما کمک می‌کند تا به درستی تصمیم‌گیری کنید.

نکات خرید کابینت شمال

انتخاب رنگ کابینت شمال

رنگ کابینت آشپزخانه ویلا شمال، باید با رنگ سایر قسمت‌های دکوراسیون هم‌خوانی داشته باشد. پیشنهاد ما این است که از ترکیب رنگ‌های آرامش‌بخش مثل آبی، سفید و سبز استفاده کنید، تا فضای ویلا برای استراحت و تعطیلات مناسب باشد. انتخاب متریال نیز تاثیر زیادی بر محدود شدن گزینه‌های رنگبندی دارد؛ برای مثال با انتخاب های گلاس، رنگ سفید، شیری، طوسی و قهوه‌ای، بهترین گزینه‌ها هستند.

انتخاب رنگ کابینت شمال

انتخاب مدل کابینت شمال

انتخاب مدل کابینت ویلایی در شمال، تا حد زیادی به سلیقه و دکور مد نظر شما بستگی دارد؛ اما بهتر است سبک و مدل کابینت‌ها را با سبک سایر لوازم و بخش‌های منزل هماهنگ کنید. برای مثال اگر مبلمان منزل شما از نوع مدرن است، طبیعتا گزینش کابینت‌های کلاسیک با منبت‌کاری‌های فراوان، انتخاب چندان خوبی نیست.

انتخاب مدل کابینت شمال

طول عمر کابینت شمال

با توجه به این مسئله که اکثر صاحبان ویلاهای شمال، ساکن شهرهای دیگر هستند، فرصت رسیدگی دائم و نگهداری دقیق از کابینت‌ها وجود ندارد. حتی بسیاری از شمالی‌ها نیز در فصول سرد و گرم در مناطق مختلفی زندگی می‌کنند و امکان نگه‌داری دائم از کابینت‌ها وجود ندارد. در این شرایط بهتر است از کابینت‌هایی با جنس خوب استفاده شود. با وجود کیفیت بالا و مقاومت مناسب احتمال آسیب کابینت‌ها در برابر رطوبت کمتر می‌شود و نیاز به نظارت دائمی شما نیست.

طول عمر کابینت شمال

قیمت کابینت در شمال

طبیعتا هزینه و در نظر گرفتن بودجه جهت خرید بهترین کابینت برای شمال از نکات مهم در هنگام بررسی گزینه‌ها می‌باشد. هزینه کابینت‌ها نسبت به سبک و نوع متریال مصرفی، متغیر است؛ به این صورت که معمولا در متراژ معین سبک کلاسیک قیمت بیشتری نسبت به سبک مدرن دارد و متریالی مثل ملامینه نسبت به های گلاس، ممبران و چوب ارزان‌تر گزارش می‌شود.

قیمت کابینت شمال

بهترین جنس کابینت شمال

با توجه به موارد گفته شده، می‌توان بهترین جنس برای کابینت شمال را این‌چنین بیان کرد:

  • بهترین انتخاب با بودجه محدود: کابینت‌های ام دی اف مات (ملامینه)
  • بهترین انتخاب برای سبک‌های مدرن و کاربردی: کابینت ام دی اف براق (های گلاس، پلی گلاس و لمی گلاس)
  • مناسب‌ترین انتخاب برای دکورهای لوکس و خاص: کابینت‌های چوبی با سبک کلاسیک و کابینت پلی اورتان
انتخاب بهترین جنس کابینت برای شمال

انتخاب سخت است؟

اگر در فکر بازسازی ویلای شمال هستید یا در حال احداث ساختمانی جدید در شمال هستید، مطمئنا انتخاب کابینت برای شما مرحله مهم و حساسی است. اگر نمی‌توانید به تنهایی بهترین جنس، سبک و طراحی را انتخاب کنید، اصلا جای نگرانی نیست.

متخصصان گروه مانیک به طور رایگان به شما مشاوره خواهند داد تا با توجه به بودجه مالی خود، سلیقه شخصی و نوع معماری فضا، مرغوب‌ترین و کاربردی‌ترین کابینت را برای آشپزخانه خود طراحی کنید. کافیست با ما در تماس باشید.

کلام آخر

انتخاب بهترین کابینت برای شمال از دغدغه‌های ساکنین مناطقی است که شرایط جوی مرطوبی دارند. برای گزینش کابینت مناسب شمال، باید به سبک و متریال دقت کنید و با آگاهی نسبت به تفاوت میان گزینه‌ها، بهترین کابینت را انتخاب کنید. در این مطلب به بررسی جزئیاتی در مورد انواع کابینت آشپزخانه برای ویلا پرداختیم؛ شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره جهت شناخت انواع کابینت ویلا در شمال یا سفارش کابینت آشپزخانه برای انواع ویلاها و انجام پروژه‌های طراحی و دکوراسیون و طراحی کابینت آشپزخانه ویلایی با شماره 09162161416 تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

1. مهم‌ترین عامل در انتخاب کابینت مناسب برای مناطق مرطوب چیست؟

در انتخاب کابینت مناسب برای نواحی مرطوب شمال کشور، انتخاب متریالی که در برابر رطوبت و حشرات مقاوم باشد؛ یعنی به مرور زمان دچار تورم یا پوسته پوسته شدن نشود، اهمیت بالایی دارد.

2. محبوب‌ترین سبک‌های کابینت برای ویلاهای شمالی، کدام سبک‌ها هستند؟

سبک‌های پر طرفدار کابینت در شمال کشور شامل سبک مدرن، کلاسیک، مدیترانه‌ای و سنتی می‌شود.

3. تعرفه هزینه‌های خرید بهترین کابینت برای شمال به چه شکلی است؟

هزینه خرید کابینت در شمال نسبت به سبک، متراژ و جنس آن، متفاوت است. قیمت متریال کابینت از ارزان به گران شامل ملامینه، های گلاس، ممبران، روکش چوب و تمام چوب است.

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

5 4 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
وجیهه

کابینت پلی اورتان برای شمال مناسب هست ؟

پاسخ به  وجیهه

یکی از مناسب ترین کابینت ای آشپزخانه برای شمال و مناطق مرطوب کابینت با رنگ پلی اورتان هستش که مقاومت زیادی در برابر رطوبت دارد! جهت مشاوره رایگان برای سفارش و طراحی انواع کابینت آشپزخانه می توانید با کارشناسان ما در بخش فروش در ارتباط باشید!

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.