بررسی تخصصی تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران

کابینت‌های نئوکلاسیک و ممبران، در دهه گذشته از پرفروش‌ترین کابینت‌ها بوده‌اند که توسط افراد با سلایق مختلف انتخاب شده‌اند. در این مطلب از مجله کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک به بررسی تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران می‌پردازیم و ویژگی‌های هر یک را مرور می‌کنیم.
عکس شاخص
فهرست مطالب

انتخاب نوع کابینت برای دکوراسیون هر خانه از اهمیت بالایی برخوردار است که به اندازه فضا و نقشه آشپزخانه بستگی دارد. البته سلیقه و بودجه مالی هر خانواده‌ نیز تاثیر زیادی در محدود کردن گزینه‌های موجود دارد.

کابینت‌های نئوکلاسیک و ممبران، در دهه گذشته از پرفروش‌ترین کابینت‌ها بوده‌اند که توسط افراد با سلایق مختلف انتخاب شده‌اند. در این مطلب از مجله کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک به بررسی تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران می‌پردازیم و ویژگی‌های هر یک را مرور می‌کنیم.

کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک یک سبک نسبتا جدید از کابینت است که در طراحی آن از تلفیق ویژگی‌های سبک مدرن و کلاسیک استفاده شده است. این کابینت‌ها معمولا از چوب طبیعی ساخته می‌شوند و شرط اول در طراحی آن‌ها حفظ سادگی است و با وجود خطوط صاف یا دایره‌ای ظریف در حاشیه در کابینت‌ها زیبایی این سبک چند برابر می‌شود.

کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک اشاره به طراحی و معماری قرن 18 و 19 دارد؛ آنچه در این کابینت‌ها دیده می‌شود، ترکیبی چشم‌نواز از شکوه و زیبایی سبک کلاسیک و سادگی سبک مدرن است. به همین دلیل این سبک انتخاب افرادی است که از شلوغی و سلطنتی شدن فضای آشپزخانه، فراری هستند. معمولا کابینت‌های نئوکلاسیک با رنگ‌های سرد یا سفید، طرفداران بیشتری دارند.

کابینت نئو کلاسیک

برای سفارش طراحی کابینت نئوکلاسیک در مانیک

مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک

برای اطمینان از انتخاب و خرید یک کابینت، باید از ویژگی‌های مثبت و منفی آن مطلع باشید تا بتوانید با دید بازتری تصمیم‌گیری کنید. کابینت نئوکلاسیک با وجود مزایای زیادش طرفداران زیادی دارد؛ اما ممکن است تحت شرایطی ایرادهایی نیز در این سبک پدیدار شود.

مزایای کابینت نئوکلاسیک

 • عمر طولانی
 • تنوع در رنگبندی
 • دوام و مقاومت بالا
 • نگهداری و نظافت آسان
 • جزو جدیدترین سبک‌های موجود در بازار
مزایای کابینت نئوکلاسیک

معایب کابینت نئوکلاسیک

 • امکان کدر شدن یا لب پر شدن کابینت، در صورت استفاده از رنگ بی‌کیفیت
 • آسیب‌پذیر بودن نسبت به اشیای تیز و برنده

کابینت ممبران

کابینت ممبران از زیر مجموعه‌های انواع کابینت کلاسیک محسوب می‌شود. این کابینت از جنس ام دی اف بوده و روکشی بسیار مقاوم از ممبران یا پی وی سی دارد. این مدل در دهه 90 طرفداران زیادی پیدا کرد.؛ چرا که ممبران قابلیت طرح پذیری بالایی دارد و می‌توان انواع کنده‌کاری‌ها را بر روی این سبک کابینت‌ها ایجاد کرد.

این کابینت‌ها گزینه مناسبی برای افرادی هستند که به سبک لوکس و شاهانه علاقه دارند و دکوراسیون خانه خود را به شکل سلطنتی می‌چینند.

کابینت ممبران

برای سفارش کابینت ممبران در مانیک

مزایا و معایب کابینت ممبران

برای انتخاب کابینت، ویژگی‌های مثبت و منفی ممبران را در ادامه آورده‌ایم تا مقایسه و بررسی آن برای شما راحت‌تر انجام شود.

مزایای کابینت ممبران

 • طرح پذیری بالا
 • قیمت نسبتا مناسب
 • نگهداری و نظافت آسان
 • روکش مقاوم در برابر رطوبت
مزایای کابینت ممبران

معایب کابینت ممبران

 • حساسیت به نور و امکان تغییر رنگ
 • امکان جدا شدن روکش در مواجهه طولانی با حرارت
 • حساسیت و آسیب‌پذیر بودن روکش نسبت به اجسام تیز و برنده

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران

کابینت نئوکلاسیک

حال که با هر دو سبک کابینت آشنا شدیم و ویژگی‌های هر کدام را بیان کردیم، بهتر است به بررسی تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران بپردازیم. به طور کلی این دو نوع کابینت در مواردی مثل دوام و طول عمر، قیمت، تنوع رنگ، طرح پذیری، مقاومت در برابر خراشیدگی، قابلیت تعمیر و مقاومت در برابر رطوبت تفاوت دارند که در ادامه به جزئیات هر کدام اشاره می‌کنیم.

دوام و طول عمر کابینت نئوکلاسیک و ممبران

کابینت‌های ممبران مقاومت خیلی زیادی در برابر حرارت ندارند و پس از مدتی اگر روکش کابینت‌ها نزدیک به منبع حرارتی باشد، برآمده و جدا خواهد شد. بهتر است این مدل در برابر نور آفتاب هم قرار نگیرد تا رنگش حفظ شود. در مقابل کابینت‌های نئوکلاسیک مقاومت و دوام بالایی در برابر حرارت و تابش نور خورشید دارند و برای مدت طولانی‌تری ظاهر خود را حفظ می‌کنند.

دوام و طول عمر کابینت نئوکلاسیک و ممبران

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران در قیمت

در بررسی تفاوت قیمت کابینت نئوکلاسیک و ممبران متوجه می‌شویم که موارد زیادی در قیمت نهایی تعیین‌کننده خواهند بود. مواد سازنده کابینت، نوع و کیفیت روکش و نوع ساخت و… همگی در ساخت و قیمت‌گذاری کابینت‌ها موثر هستند. قیمت کابینت نئوکلاسیک به طرح و متریال آن وابسته است و می‌تواند از انواع ممبران گران‌تر (با متریال چوبی) یا ارزان‌تر باشد. میزان طرح‌ها و منبت‌کاری روی کابینت‌ها نیز در قیمت نهایی موثر خواهد بود.

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران

تنوع رنگ کابینت‌های نئوکلاسیک و ممبران

دیگر فرق کابینت نئوکلاسیک و ممبران در تنوع رنگی این دو سبک است. هر دو کابینت در رنگ‌های متنوعی به تولید می‌رسند اما تنوع رنگی موجود برای کابینت‌های نئوکلاسیک بیشتر است که آن را برای استفاده در دکوراسیون‌های مختلف مناسب‌تر می‌سازد.

تنوع رنگ کابینت‌های نئوکلاسیک و ممبران

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران در طرح پذیری

اگر طرفدار طرح‌ها و کنده‌کاری‌های بزرگ هستید، ممبران گزینه خوبی برای آشپزخانه شماست. کابینت‌های نئوکلاسیک بر خلاف ممبران، در اشکال ساده‌تری عرضه می‌شوند. البته به این نکته توجه کنید که روکش ممبران اجازه ایجاد طرح‌های ریز و پرجزئیات را نمی‌دهد.

مقاومت در برابر خراشیدگی کابینت‌ها

با وجود اینکه ممبران و نئوکلاسیک، هر دو در برابر ایجاد خراش نسبتا آسیب‌پذیر هستند، اما مدل نئوکلاسیک حساسیت بیشتری در برابر اجسام نوک تیز و برنده دارد. اگر روکش به کار رفته در کابینت ممبران از جنس مرغوبی برخوردار باشد، مقاومت این روکش در برابر خراشیدگی بیشتر خواهد بود.

مقاومت در برابر خراشیدگی کابینت‌ها

قابلیت تعمیر کابینت‌های نئوکلاسیک و ممبران

معمولا مدل نئوکلاسیک در برابر آسیب‌های جزئی قابل ترمیم بوده و نیاز به تعویض کل کابینت نیست؛ اما ممبران‌ها به طور کلی قابل ترمیم نیستند و در صورت صدمه دیدن باید کابینت یا بخشی از آن را تعویض کرد.

مقاومت در برابر رطوبت

تجربه ثابت کرده که کابینت‌های ممبرانی که روکش باکیفیتی دارند، مقاومت بیشتری در برابر رطوبت از خود نشان می‌دهند؛ با این حال، ممکن است مقاومت کابینت‌های نئوکلاسیک در برابر رطوبت، نسبت به برخی از مدل‌های ممبران بیشتر باشد. به همین دلیل ضروری است که قبل از خرید کابینت ممبران از کیفیت آن مطمئن باشید.

تفاوت کابینت کلاسیک و ممبران

کابینت ممبران

کابینت کلاسیک یک سبک در کابینت‌سازی محسوب شده که معمولا مرغوب‌ترین انواع آن با متریال چوب تولید می‌شود. در کابینت‌های کلاسیک استفاده از طرح‌های مختلف و تاج و… بسیار رواج دارد. ممبران را اما می‌توان یک متریال دانست که از ام دی اف و روکش پی وی سی است و می‌توان با آن انواع کابینت‌های ساده یا منبت‌کاری شده را تولید کرد.

کلام آخر

کابینت نئوکلاسیک

در انتخاب کابینت آشپزخانه به واسطه نیاز به هزینه زیاد و تنوع محصولات باید تمام گزینه‌ها به خوبی بررسی شوند. در این مطلب به بررسی تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران پرداخیتم و با ویژگی‌های هر کدام آشنا شدیم. هر دوی این کابینت‌ها از محبوب‌ترین مدل‌های حاضر در بازار هستند که با دکوراسیون‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در صورت تردید در انتخاب می‌توانید برای دریافت مشاوره تخصصی با مشاوران کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک با شماره تلفن 09162161416 تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

4 2 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شیدا

الان کابینت نئوکلاسیک ترند تره یا ممبران؟

پاسخ به  شیدا

از نظر ترند بودن در حال حاضر کابینت نئوکلاسیک ترندتر هست ولی به شما پیشنهاد می کنیم در طراحی و سفارش کابینت آشپزخانه ابتدا سلیقه و سپس نیاز خود را در نظر بگیرید و درمورد مزایا، معایب هر دو نوع کابینت نئو کلاسیک و ممبران کاملا تحقیق نمایید! برای مشاوره رایگان و تخصصی در مورد طراحی و انتخاب کابینت آشپزخانه می توانید با مشاوران ما درارتباط باشید!

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.