نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه + قیمت کابینت در فروردین 1403

قیمت انواع کابینت آشپزخانه در بازار با توجه به تنوع بسیار زیادی که در طرح و رنگ انواع کابینت وجود دارد، متفاوت می باشد. به طور کلی عوامل و فاکتور های زیادی وجود دارند که نقش تعیین کننده ای در قیمت گذاری انواع کابینت آشپزخانه دارند. بنابراین نمی توان رقم دقیقی را به عنوان قیمت تمام شده کابینت بیان نمود.
نحوه محاسبه قیمت کابینت اشپزخانه
فهرست مطالب

قیمت کابینت آشپزخانه در بازار با توجه به تنوع بسیار زیادی که در طرح و رنگ انواع کابینت وجود دارد، متفاوت می باشد. به طور کلی عوامل و فاکتور های زیادی وجود دارند که نقش تعیین کننده ای در قیمت گذاری انواع کابینت آشپزخانه دارند. بنابراین نمی توان رقم دقیقی را به عنوان قیمت تمام شده کابینت بیان نمود. 

به عنوان مثال نوع متریال به کار رفته در ساخت کابینت یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت کابینت آشپزخانه است. به همین جهت انواع کابینت های مختلف با متریال متفاوت ممکن است از نظر قیمت با یکدیگر تفاوت زیادی داشته باشند.

یکی از مهم ترین مواردی که مشتریان در هنگام خرید کابینت مورد توجه قرار می دهند، قیمت و هزینه کابینت Cabinets Cost  تمام شده برای نصب کابینت می باشد.

 در ادامه این مطلب از سایت ساخت کابینت آشپزخانه مانیک، قصد داریم انواع فاکتور های تاثیرگذار در قیمت تمام شده کابینت را مورد بررسی قرار دهیم. این مطلب به منظور آشنا نمودن خریداران با هزینه های خرید و نصب کابینت جدید تهیه شده است.

به علت تغییر قیمت کابینت آشپزخانه با توجه به نرخ تورم و موارد اقتصادی، برای گرفتن قیمت دقیق کابینت با جنس مورد نظر خود با شماره 09162161412 تماس بگیرید.

قیمت انواع کابینت آشپزخانه

کابینت ممبران (کلاسیک)

11.20000.000-11.500.000
 • قیمت ها برای اسفند 1402 است

کابینت بدنه فلز با ام دی اف معمولی

7.600.000-7.300.000
 • قیمت ها برای اسفند 1402 است

کابینت هایگلاس

8.650.000-9.000.000
 • قیمت ها برای اسفند 1402 است

کابینت ام دی اف معمولی

7.300.000-7.700.000
 • قیمت ها برای اسفند 1402 است

کابینت بدنه فلز با هایگلاس

9.200.000-8.800.000
 • قیمت ها برای اسفند 1402 است

کابینت روکش چوب

17.900.000-15.800.000
 • قیمت ها برای اسفند 1402 است

کابینت پلی اورتان

۱۰.۷۰۰.۰۰۰-۹.۶۰۰.۰۰۰
 • قیمت ها برای اسفند 1402 است

کابینت ممبران (نئوکلاسیک)

12.100.000-12.400.000
 • قیمت ها برای اسفند 1402 است
 • نکته1: حداقل قیمت براساس کابینت دیواری با ارتفاع 70 سانتی متر و صفحه تاپس ۳ سانتی متری
 • نکته 2: حداکثر قیمت بر اساس کابینت دیواری ارتفاع 90 و صفحه تاپس 5 سانتی متری

چه عواملی بر قیمت انواع کابینت مؤثر هستند؟

اگر بخواهیم عوامل مؤثر بر قیمت کابینت آشپزخانه را بررسی نماییم، این فاکتورها را باید در نظر بگیریم:

 1. جنس کابینت
 2. اکسسوری ها
 3. ایرانی یا خارجی بودن
 4. اجرت کابینت سازی
 5. شهر

1. بیشترین بخش از هزینه های خرید کابینت به نوع جنس بدنه، درب ها و نوع روکش کابینت اختصاص پیدا می کند. از متریال های رایج در ساخت بدنه انواع کابینت می توان به موارد زیر اشاره داشت. هرکدام از این متریال ها به فراخور دوام، استحکام و ویژگی هایی که دارند دارای قیمت های متفاوتی می باشند.

2. فاکتور دیگری که در قیمت کابینت آشپزخانه تاثیرگذار می باشد، نوع و جنس متریال مورد استفاده در دیگر قسمت های کابینت است. به عنوان مثال کیفیت یراق آلات مورد استفاده در کابینت که شامل لوله ها، دستگیره و پایه ها می شود، تاثیر مستقیمی بر قیمت کابینت دارند.

3. همچنین ایرانی و خارجی بودن این نوع متریال نیز از عوامل تاثیرگذار بر قیمت کابینت می باشند.

4. جدا از قیمت و هزینه ای که برای مواد اولیه مصرفی در ساخت کابینت می پردازید، باید اجرت ساخت کابینت را نیز در نظر داشته باشید. اجرت ساخت کابینت شامل مواردی همچون اجرت طراحی، نصب و رگلاژ درب کابینت می شود. اجرت ساخت هر کابینت با توجه به این که چه میزان زمان و انرژی صرف آن شده است، متغیر می باشد.

5. همچنین شهری که در آن زندگی می کنید نیز در تعیین اجرت ساخت کابینت تاثیرگذار می باشد. در برخی از شهر ها اجرتی که برای ساخت کابینت در نظر گرفته می شود کمتر از اجرت ساخت در کلان شهرها می باشد.

غیر از کارگاه های کوچکی که به ساخت کابینت مشغول می باشند، شرکت ها و گروه های فعالی نیز وجود دارند که این کار را به صورت پکیج ارائه می دهند. به این ترتیب که تمام فعالیت های ساخت و نصب کابینت را به صورت پکیج با قیمت مناسب به مشتریان عرضه می نمایند. 

مزیت استفاده از این پکیج ها این است که در مواردی قیمت کابینت آشپزخانه کمتر و مقرون به صرفه تر می باشد.

همچنین برخی از شرکت ها در کنار خدمات خود تخفیف ها و گارانتی های خوبی در زمینه تضمین کیفیت ارائه می کنند.

محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه بر اساس جنس بدنه

در حال حاضر بالاترین قیمتی که در بازار برای جنس کابینت ها وجود دارد، مربوط به کابینت های چوبی یا روکش چوبی می شود. یکی دیگر انواع کابینت که دارای محبوبیت زیادی در میان مردم می باشد، کابینت ام دی اف است. این نوع کابینت دارای قیمت مناسبی بوده و از نظر رنگ نیز دارای تنوع بسیار بالایی می باشد.

کابینت ممبران نیز یکی از بهترین انواع کابینت است که با نام کابینت وکیوم نیز شناخته می شود. از دیگر انواع کابینت می توان به کابینت های گلاس اشاره داشت. این نوع کابینت نیز از جمله کابینت هایی می باشد که توجهات زیادی را به خود جلب نموده است. زیرا این کابینت از نظر ظاهری دارای سطحی براق و شیشه ای می باشد.

در میان انواع کابینت های موجود در بازار کابینت های فلزی از انواع کابینت های با دوام و مقرون به صرفه به شمار می روند. البته اگر کابینت فلزی شما از جنس استیل انتخاب شود قیمت آن متفاوت خواهد بود. کابینت ها استیل به دلیل خاصیت ضد زنگ بودن و جلوه لوکسی که در فضا ایجاد می کنند، دارای قیمت بالاتری می باشند.

به علت تغییر قیمت کابینت آشپزخانه با توجه به نرخ تورم و موارد اقتصادی، برای گرفتن قیمت دقیق کابینت با جنس مورد نظر خود با شماره 09162161412 تماس بگیرید.

قیمت کابینت اشپزخانه

نحوه محاسبه قیمت انواع کابینت آشپزخانه

حتما شما نیز با این موضوع برخورد کرده اید که تولید کنندگان و فروشندگان، قیمت کابینت آشپزخانه را معمولا به صورت متری بیان می کنند. اما لازم است بدانید که معیار اندازه گیری یک متر کابینت ممکن است با آنچه در ذهن شما می باشد متفاوت باشد. پیشنهاد می کنیم حتما مطلب ابعاد و اندازه استاندارد کابینت آشپزخانه را بخوانید.

مطابق با دستور العملی که اتحادیه صنف کابینت سازان ارائه نموده است، مبنای تعیین قیمت کابینت برای یک متر کابینت به شرح زیر می باشد:

محاسبه متراژ طول کابینت به گونه ای است که برای تولید یک متر کابینت استاندارد، یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت هوایی به همراه یراق آلات مورد محاسبه قرار می گیرد.

 در این محاسبات یک متر کابینت زمینی دارای ارتفاعی معادل ۹۰ سانتی متر بوده و عمق آن ۶۰ سانتی متر می باشد. طول کابینت نیز برابر ۱۰۰ سانتی متر یا همان یک متر می باشد. کابینت هوایی نیز دارای عمق ۳۰ سانتی متری بوده و ارتفاع آن به ۷۰ سانتی متر می رسد.

به طور کلی ۶۰ درصد از قیمت کابینت آشپزخانه به صورت متری، به کابینت زمینی اختصاص پیدا می کند و ۴۰ درصد باقی مانده نیز به کابینت های هوایی مربوط می شود. بنابراین در صورتی که آشپزخانه شما به گونه ای است که در قسمت بالا یا پایین نیاز به کابینت ندارد، می توان قیمت نهایی کابینت را با در نظر گرفتن درصد های ذکر شده محاسبه نمود.

البته توجه داشته باشید که هزینه های بیان شده در این قیمت گذاری تنها مربوط به هزینه های لازم برای متریال اصلی است. بنابراین اگر کابینت آشپزخانه شما شامل موارد دیگری مانند نما، کمد ایستاده و یا صفحات خالی باشد قیمت آن تغییر خواهد کرد.

 در مورد نماها و پوشاندن برخی از زوایای خالی معمولا به صورت توافقی میان خریدار و سازنده مبلغی در نظر گرفته می شود. این مبلغ برای نماهای کوچک شامل ده درصد از قیمت کابینت می شود. در مورد نماهای متوسط ۱۵ درصد و برای پوشاندن نمای دور یخچال نیز ۲۵ درصد از قیمت کل کابینت در نظر گرفته می شود. 

در مورد صفحات خالی مانند پوشش روی ماشین ظرف شویی و ماشین لباس شویی نیز معمولا ده درصد از قیمت کل کابینت لحاظ می شود.

به علت تغییر قیمت کابینت با توجه به نرخ تورم و موارد اقتصادی، برای گرفتن قیمت دقیق کابینت با جنس مورد نظر خود با شماره 09162161412 تماس بگیرید.

قیمت کابینت آشپزخانه در پاییز 1402 حدودا از متری 6,100,000 تا 18,000,000 متغیر است.

بله. شما میتوانید با مراجعه به صفحه خرید قسطی مانیک از شرایط استفاده از خرید قسطی کابینت آگاهی پیدا کنید. 

قیمت هر کابینت در هر سبکی با توجه به متریال های مختلفی که در آن سبک استفاده می شود قیمت مختلفی دارد.
مثلا در سبک مدرن کار به صورت هایگلاس ویا ام دی اف معمولی تولید میشود ولی قیمت هایگلاس به دلیل گرون تر بودن و کوچک تر بودن ابعاد ورق ان گرون تر از ان دی اف معمولی است

برای تشخیص بهترین کیفیت و قیمت باید متریال ها و برند های مورد استفاده بررسی شود ولی در اصل باید سابقه کاری مجموعه و میزان رضایت مشتری ها رو در نظر گرفت

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

4.6 5 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سهیل

سلام خسته نباشید خدمت شما
مقالتون خودش یه دوره آموزشی کامل بود😅♥️
ازش نکات جالبی یاد گرفتم
ممنون از شما

manik group
پاسخ به  سهیل

خیلی خوشحالیم که تونستیم رضایت شما را جلب کنیم

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.