کابینت لمی گلاس و هرآنچه لازم است درباره آن بدانید!

محبوبیت بکارگیری کابینت‌های براق و درخشنده در آشپزخانه‌ها، باعث شده که متریال مختلفی برای ساخت کابینت براق وارد بازار شوند. کابینت لمی گلاس از محبوب‌ترین انواع این کابینت‌ها هستند؛ به همین دلیل در این مطلب از مجله مانیک به شناخت بیشتر کابینت لمی گلاس و بررسی ویژگی‌های آن می‌پردازیم.
عکس شاخص
فهرست مطالب

انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه، تاثیر مثبتی در دکوراسیون منزل دارد. در این انتخاب فارغ از طرح و سبک کابینت‌ها، کیفیت متریال نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. محبوبیت بکارگیری کابینت‌های براق و درخشنده در آشپزخانه‌ها، باعث شده که متریال مختلفی برای ساخت کابینت براق وارد بازار شوند.

کابینت‌های لمی گلاس از محبوب‌ترین انواع این کابینت‌ها هستند؛ به همین دلیل در این مطلب از مجله مانیک به شناخت بیشتر کابینت لمی گلاس و بررسی ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

کابینت لمی گلاس چیست؟

کابینت لمی گلاس چیست

کابینت لمی گلاس (lamigloss cabinet) برای اولین بار توسط یک برند ترکیه‌ای طراحی و معرفی شد. این کابینت به دلیل درخشش خیره‌کننده و سطح صیقلی، جزئی از خانواده پلی گلاس و های گلاس محسوب می‌شود؛ البته هر کدام از این متریال‌ها به شکل متفاوتی تولید می‌شوند. ورق لمی گلاس دارای مغزی از جنس ام دی اف خام است که با روکش پی وی سی پوشانده شده است.

کابینت‌های لمی گلاس با داشتن ظاهری ساده و درخشنده، نمای زیبایی به آشپزخانه می‌بخشند. صیقلی بودن سطح کابینت‌ها باعث می‌شود که برای آشپزخانه‌های کوچک بسیار مناسب باشند؛ چرا که به کمک بازتاب نور فضای آشپزخانه را بزرگ‌تر از واقعیت نشان می‌دهد.

برای مشاهده و خرید انواع کابینت های گلاس از مانیک

کابینت لمی گلاس

ویژگی‌های مثبت لمی گلاس

ورق‌های لمی گلاس توسط تکنولوژی‌های پیشرفته دنیا ساخته می‌شوند و به همین دلیل از ویژگی‌های چشم‌گیری برخوردار هستند. مهم‌ترین مزایای کابینت لمی گلاس را در ادامه مشاهده می‌کنید:

  • مقاومت بالای لمی گلاس در برابر ضربه و خش: ورق‌های لمی گلاس دارای تراکم بالایی هستند و در برابر ضربه و خط افتادگی مقاومت زیادی دارند. البته در صورت ضربه شدید یا فشار جسم تیز ممکن است دچار آسیب شوند؛ اما به طور کلی مقاومت خوبی برای آن‌ها به ثبت رسیده است.
  • مقاومت لمی گلاس در برابر تغییر رنگ: عوامل اصلی تغییر رنگ کابینت شامل نداشتن مقاومت در برابر نور خورشید و از بین رفتن رنگ با گذر زمان می‌شود. با توجه به استفاده از فناوری‌های جدید در ساخت لمی گلاس، این کابینت‌ها در اثر این موارد به هیچ عنوان دچار تغییر رنگ نخواهند شد.
  • مقاومت لمی گلاس در برابر رطوبت و آب: روکش پی وی سی کابینت‌های لمی گلاس، خاصیت ضد آب دارد و در برابر رطوبت مقاوم است. لبه‌های مقاوم این کابینت‌ها اجازه نفوذ رطوبت و نم را به لایه‌های داخلی نمی‌دهند. به همین واسطه احتمال پوسیدگی در اثر رطوبت در این کابینت‌ها به حداقل می‌رسد.
  • سازگاری لمی گلاس با محیط زیست: در تولید ورق‌های لمی گلاس از پلاستیک‌های بازیافتی استفاده می‌شود و به همین واسطه این متریال به پایداری و حفظ محیط زیست کمک می‌کند.
  • مقاومت لمی گلاس در برابر حرارت: کابینت‌های لمی گلاس در برابر حرارت گاز یا نور خورشید مقاومت بالایی دارند و به راحتی دچار بد شکلی و تغییر رنگ نمی‌شوند.
ویژگی‌های مثبت لمی گلاس

معایب کابینت‌های لمی گلاس

با وجود برتری این متریال نسبت به بسیاری از متریال کابینت‌ها، مواردی وجود دارند که جزو محدودیت‌های لمی گلاس محسوب می‌شوند؛ برای مثال به دلیل وجود سطح صاف و صیقلی در کابینت‌های لمی گلاس، خط و خش یا لکه با وضوح بیشتری روی آن‌ها دیده می‌شود. البته که تمیز کردن این کابینت‌ها آسان است، اما شاید بهتر باشد به منظور جلوگیری از ایجاد مشکل، ورق‌های لمی گلاس را برای صفحه کابینت استفاده نکنید.

قیمت کابینت لمی گلاس مخصوصا در برندهای ترک نسبتا زیاد است. البته دقت داشته باشید که این هزینه بابت ویژگی‌های خوب این متریال بوده و به واسطه طول عمر بالا شما را از پرداخت هزینه پشیمان نخواهد کرد.

چیدمان دکوراسیون با کابینت‌های لمی گلاس

انواع کابینت لمی گلاس در سبک‌های مختلف دکوراسیون، خصوصا سبک مدرن بکار برده می‌شوند. با وجود درخشندگی سطح کابینت‌ها، عنصر لوکس بودن نیز به فضای آشپزخانه مدرن شما اضافه می‌شود. همانطور که گفته شد، بازتاب نور در سطح لمی گلاس‌ها باعث بزرگنمایی فضا می‌شود؛ بنابراین بهتر است در آشپزخانه‌های تاریک، از نورپردازی مصنوعی مثل ال ای دی مخفی یا لوسترهای مدرن استفاده کنید.

نورپردازی مصنوعی

محبوب‌ترین رنگ‌های کابینت‌های پلی گلاس، رنگ‌‌های خنثی مثل سفید، طوسی یا کرم هستند. استفاده از صفحه‌هایی با متریال سنگی مثل مرمر در کنار این رنگ‌ها، باعث زیباتر شدن نمای آشپزخانه می‌شود. با توجه به پر طرفداران بودن باکس کابینت در دکوراسیون‌های مدرن، می‌توانید باکس‌های معلق یا آویز را نیز در آشپزخانه و جهت استفاده بهینه از فضا به کار برد.

مدل کابینت لمی گلاس به شکلی است که می‌توان یراق‌آلات گوناگونی را برای دستگیره درهای کابینت در نظر گرفت. اگر طرفدار سبک‌های مینیمال هستید، می‌توانید از پروفیل‌ها یا دستگیره‌های مگنتی استفاده کنید؛ و اگر سبک‌های شلوغ‌تر و خاص‌تر را می‌پسندید، انواع نگین‌دار و کارشده دستگیره‌ها مناسب شما هستند.

دستگیره درهای کابینت

چیدمان دکوراسیون باید به گونه‌ای باشد که تمامی اجزای آشپزخانه با یکدیگر در تعادل باشند؛ یعنی چینش کابینت‌ها باید با نظم مناسب و به شکل دقیق صورت بگیرد. همچنین، رنگ وسایل آشپزخانه باید با طیف رنگی کابینت، هم‌سو باشد. بکارگیری تضاد‌های رنگی و استفاده از اکسسوری‌هایی با رنگ‌های جیغ، باعث ایجاد فضای پر نشاط می‌شود.

نکاتی درباره نگهداری از کابینت لمی گلاس

دانستن مواردی در خصوص نگهداری از کابینت‌های لمی گلاس برای انتخاب این متریال ضروری به شمار می‌رود؛ چرا که مراقبت کافی و ایجاد شرایط مناسب، به دوام و طول عمر کابینت‌ها کمک می‌کند. در ادامه به بررسی نکاتی در مورد نگهداری از کابینت‌های لمی گلاس می‌پردازیم.

نکاتی درباره نگهداری از کابینت لمی گلاس

تمیز کردن کابینت لمی گلاس

تمیز کردن صحیح کابینت از مواردی به شمار می‌رود که به طول عمر کابینت‌های لمی گلاس می‌افزاید و باعث حفظ درخشندگی آن می‌شود. می‌توانید با استفاده از اسپری‌های مخصوص پاک کردن سطوح چوبی و کابینت یا دستمال نمدار سطح کابینت را تمیز کنید.

به هیچ عنوان از مواد شوینده قوی، مثل وایتکس، برای تمیز کردن کابینت‌های لمی گلاس استفاده نکنید؛ چرا که به روکش پی وی سی آن آسیب می‌زند و لکه‌های دائمی به جا می‌گذارد. دقت کنید که لکه‌ها و کثیفی‌ها بر روی کابینت‌های تیره واضح‌تر از کابینت‌های روشن باقی خواهند ماند.

تمیز کردن کابینت لمی گلاس

مراقبت از کابینت‌های لمی گلاس

با وجود مقاومت بالای این کابینت‌ها در برابر ضربه و اجسام برنده، شما باید تا حد امکان از آن‌ها در مقابل آسیب‌های احتمالی محافظت کنید. کشیدن وسایلی مثل سینی‌ها و لوازم برقی با پایه‌های تیز بر روی صفحه‌هایی از جنس لمی گلاس، امکان دارد باعث ایجاد خط و خش بر روی این ورق‌ها شود.

اگر قصد خرید کابینت دارید، می‌توانید از مشاوران تیم طراحی کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک کمک بگیرید. شرکت مانیک از سال 1390 در استان یزد تاسیس شده و به صورت گسترده خدماتی را در حوزه طراحی دکوراسیون، طراحی، ساخت و اجرای کابینت و کمد دیواری ارائه می‌دهد.

مراقبت از کابینت‌های لمی گلاس

می‌توانید با مراجعه به قسمت فروش سایت مانیک، عکس کابینت لمی گلاس را ببینید و برای چیدمان دکوراسیون ایده بگیرید؛ همچنین می‌توانید با بازدید حضوری از فروشگاه مانیک، متریال مختلف را از نزدیک با هم مقایسه کنید. افراد متخصص در تیم مشاوره مانیک، به شکل رایگان شما را در مسیر طراحی آشپزخانه و سفارش کابینت لمی گلاس، همراهی می‌کنند.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره کابینت کینگ گلاس!

تفاوت بین کابینت پلی گلاس و لمی گلاس

کابینت‌‌های پلی گلاس و لمی گلاس، ویژگی‌های مشترک زیادی دارند و ممکن است افراد غیرمتخصص نتوانند تفاوت این دو را از روی ظاهر تشخیص دهند. هر دوی این متریال‌ها دارای مغزی ام دی اف هستند و سطوح صاف و صیقلی دارند که به زیبایی نما کمک می‌کند. اصلی‌ترین تفاوت بین کابینت پلی گلاس و لمی گلاس، در نوع روکش آن‌هاست.

کابینت پلی گلاس دارای روکشی از جنس پلی استر است در حالی که لمی گلاس با پی وی سی پوشانده شده؛ همین مسئله باعث ایجاد سایر تفاوت‌ها در ویژگی‌ها و قیمت می‌شود.

لمی گلاس با پی وی سی پوشانده شده

به طور کلی مقاومت روکش پلی استری کابینت‌های پلی گلاس در برابر عوامل آسیب‌زننده‌ای مثل ضربه و مواد اسیدی بیشتر گزارش می‌شود. علت این مقاومت ضخامت بیشتر ورق‌های پلی گلاس و جنس مواد به کار رفته در ترکیب روکش این کابینت‌ها است. با توجه به این نکات، کابینت‌های پلی گلاس از قیمت بیشتری نسبت به لمی گلاس‌ها برخوردار هستند.

قیمت کابینت‌های لمی گلاس

قیمت کابینت لمی گلاس به طرح، متراژ و ابعاد صفحه، جنس و طرح یراق آلات، ضخامت ام دی اف و نوع ورق بستگی دارد. علاوه بر این موارد، کابینت‌های لمی گلاس با دو نوع روکش خارجی و داخلی در بازار موجود هستند که قیمت کابینت لمی گلاس ترک به واسطه کیفیت بهتر، بیشتر از انواع دیگر است. با وجود این که کابینت‌های لمی گلاس از انواع کابینت‌های ارزان به شمار نمی‌روند، اما به واسطه ویژگی‌های خوب، قیمت آن‌ها منطقی محسوب می‌شود.

برای تعیین قیمت کابینت و سفارش کابینت اشپزخانه لمی گلاس، می‌توانید به طور دقیق مشخصات و شرایط مورد نظر خود را برای مشاوران مانیک ارسال کرده و از آن‌ها برای دکوراسیون، چیدمان، تعیین قیمت و سایر موارد مشابه کمک بگیرید.

قیمت کابینت‌های لمی گلاس

کلام آخر

کابینت از اجزای مهم‌ترین و کاربردی‌ترین بخش در دکوراسیون آشپزخانه به شمار می‌رود. انتخاب نوع مناسب کابینت اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چرا که متریال‌های زیادی در بازار وجود دارند و با توجه به بودجه باید بهترین شرایط انتخاب شود.

در این مطلب توضیح دادیم که کابینت لمی گلاس چیست و به بررسی ویژگی‌ها آن پرداختیم، همچنین نکاتی را در مورد نگهداری و چیدمان این کابینت‌های محبوب در اختیار شما قرار دادیم. اگر هنوز هم سوال بدون پاسخی دارید، حتما از طریق یکی از راه‌های ارتباطی مثل بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

5 1 رای
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محامدی

سلام من یک کابینت مقاوم به آب برای اجرا در شمال کشور میخوام این نوع کابینت مناسبه؟

پاسخ به  محامدی

بله دوست عزیز! ولی هر کابینت آشپزخانه ای نیاز به مراقبت برای طول عمر بیشتری دارد.

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.