دستگیره کابینت سفید+ معرفی چند مدل جذاب دستگیره

در این مطلب از مجله کابینت و دکوراسیون مانیک به معرفی بهترین انواع دستگیره کابینت سفید می‌پردازیم و سبک‌های مختلف آن‌ها را بررسی می‌کنیم
دستگیره کابینت سفید+ معرفی چند مدل جذاب دستگیره
فهرست مطالب

کابینت‌های سفید در هر مدل و با هر متریالی، همواره در لیست پرفروش‌ترین انواع کابینت هستند. این کابینت‌ها باعث می‌شوند آشپزخانه دلبازتر به نظر برسد و جلوه‌ی خوبی به دکوراسیون منزل می‌بخشند. یکی از مواردی که تاثیر زیادی در زیبایی و جلوه کابینت‌ها دارد، دستگیره آن‌ها است؛ بنابراین باید در هنگام خرید کابینت، بهترین مدل دستگیره نیز انتخاب شود.

در این مطلب از مجله کابینت و دکوراسیون مانیک به معرفی بهترین انواع دستگیره کابینت سفید می‌پردازیم و سبک‌های مختلف آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

ویژگی‌های دستگیره مناسب برای کابینت سفید

توجه به ظرافت و جزئیات کابینت آشپزخانه باعث می‌شود که فضای آشپزخانه زیبا و منحصر به فرد باشد. جهت خرید دستگیره برای کابینت سفید، ابتدا باید به ویژگی‌های کلی دستگیره‌های کابینت توجه شود. از مهم‌ترین نکات می‌توان به کیفیت و مدل دستگیره کابینت سفید اشاره کرد.

دستگیره کابینت سفید

کیفیت دستگیره کابینت

دستگیره کابینت باید از متريالی ساخته شده باشد که در برابر رطوبت، حرارت و ضربه مقاوم بوده و در طول زمان دچار رنگ‌پریدگی نشود. همچنین متریال دستگیره‌ها باید با کابینت‌ها هماهنگ باشد تا جلوه خوبی ایجاد کند. شیشه، چوب، فلزهای مختلف، شیشه سرامیک از محبوب‌ترین متریال‌ها برای ساخت دستگیره کابینت هستند. صرف هزینه بیشتر برای خرید دستگیره‌هایی با کیفیت بالا، از ایجاد هزینه اضافی برای تعویض و تعمیر دستگیره جلوگیری می‌کند.

مدل دستگیره کابینت

دستگیره‌های کابینت آشپزخانه دارای مدل‌های متنوعی هستند که با توجه به سبک دکوراسیون آشپزخانه و سلیقه افراد می‌توان نوع مشخصی را انتخاب کرد. به طور کلی بهترین انواع دستگیره کابینت در بازار به دو مدل تک پیچ و دو پیچ دسته‌بندی می‌شوند. محبوب‌ترین مدل‌های این دستگیره‌ها شامل انواع خطی، دکمه‌ای، مدرن، فنجانی، قطره‌ای و کلاسیک هستند.

مدل‌های جدیدی در بازار وجود دارند که بیشتر در آشپزخانه‌های مدرن از آن‌ها استفاده می‌شود و محبوبیت زیادی دارند. از این مدل‌ها می‌توان به انواع دستگیره‌های مخفی، توکار، شاخه‌ای و مغناطیسی اشاره کرد.

انتخاب مدل دستگیره بر اساس سبک کابینت

در انتخاب دستگیره کابینت سفید، باید به سبک کابینت و طراحی دکوراسیون آ‌شپزخانه توجه و متناسب با آن تصمیم‌گیری شود. معیارهای انتخاب دستگیره برای کابینت‌های مدرن و مینیمال با معیارهای انتخاب دستگیره برای کابینت‌های سفید کلاسیک یا نئوکلاسیک متفاوت است.

انتخاب دستگیره برای کابینت‌های مدرن سفید

کابینت‌های سفید یکی از محبوب‌ترین انواع کابینت در دکوراسیون‌های مدرن و مینیمال هستند. دستگیره کابینت سفید مدرن باید ساده و شیک باشد؛ معمولا در این دکوراسیون‌ها از دستگیره‌های تک پیچ ساده با طرح‌های هندسی و مدرن استفاده می‌شود. از گزینه‌های مناسب برای دستگیره کابینت سفید سبک مدرن، انواع مات و براق استیل یا نقره‌ای هستند که نمای مدرنی به آشپزخانه می‌بخشند.

دستگیره برای کابینت‌های مدرن سفید

استفاده از مدل‌های تک پیچ دکمه‌ای یا دو پیچ خطی مشکی نیز یکی از بهترین گزینه‌های دستگیره برای کابینت‌های سفید طراحی شده در این سبک، محسوب می‌شود. کابینت سفید با دستگیره مشکی تضادی را ایجاد می‌کند که بسیار چشم‌نواز و زیبا خواهد بود.

انتخاب دستگیره برای کابینت‌های کلاسیک سفید

کابینت‌های کلاسیک به طور معمول در آشپزخانه‌های لوکس و بزرگ به کار می‌روند. بیشتر این کابینت‌ها دارای طرح‌های منبت‌کاری و برش‌کاری‌های خاص هستند که نمای جذابی به آشپزخانه می‌بخشند. در این سبک از کابینت‌ها می‌توان از دستگیره‌های گران‌قیمت‌تر و دارای طراحی‌های متفاوت استفاده کرد. بکارگیری دستگیره‌های طرح‌دار فلزی دو پیچ می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

دستگیره برای کابینت‌های کلاسیک سفید

ترکیب کابینت سفید با دستگیره طلایی باعث ایجاد یک نمای خاص و شاهانه می‌شود و همواره از محبوب‌ترین ترکیب‌ها بوده است. بنابراین استفاده از دستگیره‌های فلزی و طلایی رنگ تاثیر زیادی در دکوراسیون خواهد داشت. مدل‌های خطی، فنجانی، قطره‌ای، کلاسیک با متریال فلزی، سرامیکی یا شیشه‌ای از بهترین گزینه‌ها برای دستگیره کابینت سفید کلاسیک هستند.

انتخاب دستگیره برای کابینت‌های نئوکلاسیک سفید

کابینت‌های نئوکلاسیک نسبت به انواع کلاسیک، طراحی ساده‌تری دارند و فاقد منبت‌کاری هستند؛ به همین دلیل قیمت کابینت نئوکلاسیک نیز از انواع کلاسیک پایین‌تر بوده و طرفداران زیادی دارد. می‌توان از مدل‌های مختلف دستگیره کابینت نئوکلاسیک سفید استفاده کرد. برای مثال استفاده از دستگیره‌های دو پیچ خطی ساده در رنگ طلایی، برای این کابینت‌ها گزینه مناسبی خواهد بود.

دستگیره برای کابینت‌های نئوکلاسیک سفید

اگر افراد به دستگیره‌هایی با طرح‌های شلوغ‌تر علاقه داشته باشند، می‌توان از مدل‌های سرامیکی با طرح‌های گل یا مدل‌های فلزی قطره‌ای و کلاسیک استفاده کرد. دستگیره‌هایی با ترکیب سرامیکی و فلزی نیز برای کابینت‌های نئوکلاسیک مناسب هستند. در این کابینت‌ها می‌توان از ترکیب دستگیره‌های طلایی فنجانی و خطی یا فنجانی و دکمه‌ایی استفاده کرد.

انتخاب دستگیره بر اساس متریال کابینت

انتخاب دستگیره بر اساس متریال کابینت یک روش هوشمندانه است. با این دیدگاه می‌توان با توجه به جلوه و ویژگی‌های متریال کابینت، دستگیره مناسب کابینت سفید را انتخاب کرد. سه نوع از محبوب‌ترین متریال‌های ساخت کابینت انواع های گلاس، چوب و ممبران هستند.

انتخاب دستگیره برای کابینت های گلاس سفید

رنگ‌های طوسی و مشکی برای دستگیره کابینت سفید های گلاس

کابینت‌ های گلاس حالتی براق و درخشنده دارند و یکی از محبوب‌ترین متریال موجود در بازار هستند. انتخاب دستگیره برای کابینت های گلاس سفید تاثیر زیادی در طراحی داخلی آشپزخانه دارد. در آشپزخانه‌های مدرن می‌توان از دستگیره‌های خطی و دکمه‌ای با متریال چوب یا فلزی استفاده کرد. بکارگیری رنگ‌های طوسی و مشکی برای دستگیره کابینت سفید های گلاس در آشپزخانه‌های مدرن طرفداران زیادی دارد. تضاد بین رنگ سفید و رنگ‌های تیره باعث زیباتر شدن جلوه آشپزخانه می‌شود.

مدل دیگری که به تازگی در سبک‌های مینیمال به کار می‌رود، استفاده از دستگیره‌های مخفی یا مگنتی در کابینت‌های های گلاس است. این مدل دستگیره‌ها نمای بیرونی نداشته و باعث ایجاد فضایی صاف و یکدست می‌شوند و فضای بیشتری در آشپزخانه ایجاد خواهد شد.

استفاده از دستگیره‌های مخفی یا مگنتی در کابینت‌های های گلاس

در دکوراسیون‌های کلاسیک، تمرکز بر روی بکارگیری متریال لوکس و شیک بوده و استفاده از دستگیره‌ طلایی برای کابینت سفید کلاسیک محبوبیت زیادی دارد. درخشش های گلاس سفید در کنار دستگیره‌های طلایی نمای شاهانه و خیره‌کننده‌ای را به وجود می‌آورد. البته استفاده از سایر متریال‌ها مثل شیشه و سرامیک‌های طرح‌دار نیز برای دستگیره کابینت‌های کلاسیک سفید بسیار رایج است.

انتخاب دستگیره برای کابینت چوب سفید

کابینت‌های چوبی قیمت نسبتا بالایی دارند و بیشتر در طراحی هایی با سبک‌های نئوکلاسیک و کلاسیک دیده می‌شوند. استفاده از دستگیره‌های چوبی برای این کابینت‌ها باعث ایجاد یک حس نوستالژیک و قدیمی شده و نمای آشپزخانه را گرم و دلنشین می‌سازد.

دستگیره‌های چوبی برای کابینت چوب سفید

می‌توان برای لوکس‌تر شدن نمای آشپزخانه از دستگیره‌های فلزی با طراحی کلاسیک و قطره‌ای استفاده کرد.

دستگیره‌های سرامیکی طرح‌دار نیز، انتخاب خوبی برای کابینت‌های چوبی محسوب می‌شوند. اگر به دنبال دستگیره‌های ساده برای کابینت‌های چوبی سفید هستید، دستگیره‌های خطی طلایی نیز گزینه خوبی محسوب می‌شوند.

انتخاب دستگیره برای کابینت ممبران سفید

انواع مدل کابینت‌ ممبران بیشتر در سبک کلاسیک به کار می‌روند؛ چرا که امکان ایجاد نقش‌های منبت‌کاری بر روی آن‌ها وجود دارد. می‌توان هویت اصلی کابینت‌های ممبران را داشتن طرح‌های خاص و متنوع دانست؛ به همین دلیل مدل دستگیره کابینت ممبران سفید هم معمولا شامل طرح‌های شلوغ می‌شود. استفاده از دستگیره‌های سرامیکی با طرح‌های مختلف یا انواع دستگیره‌های چوبی و فلزی برای این کابینت‌ها، رایج است.

 دستگیره برای کابینت ممبران سفید

انتخاب دستگیره بر اساس ترکیب رنگی کابینت

برخی از افراد دوست ندارند که کابینت‌های تماما سفید را برای آشپزخانه خود انتخاب کنند و ترجیح می‌دهند از ترکیب رنگ‌های مختلف با سفید استفاده کنند. سفید یک رنگ خنثی است و با همه رنگ‌ها ست می‌شود؛ اما از بهترین رنگ‌ها برای ترکیب با سفید می‌توان به رنگ مشکی، طوسی، طلایی، قهوه‌ای و نسکافه‌ای اشاره کرد. برای انتخاب دستگیره مناسب برای کابینت‌های چند رنگ باید به سبک کابینت و رنگ‌بندی آن دقت شود.

دستگیره مناسب کابینت سفید مشکی

کابینت‌های سفید و مشکی بیشتر در سبک مدرن استفاده می‌شوند. از بهترین انواع دستگیره کابینت سفید مشکی، می‌توان به مدل‌های استیل براق یا مات و انواع فلزی تماما مشکی اشاره کرد. انواع مدل‌های خطی، فنجانی، هندسی و دکمه‌ای برای این ترکیب رنگ مناسب هستند.

دستگیره مناسب کابینت سفید مشکی

دستگیره مناسب کابینت سفید طوسی

رنگ طوسی در طراحی‌های مدرن و نئوکلاسیک استفاده و جزو رنگ‌های پرطرفدار محسوب می‌شود. ترکیب این رنگ با سفید، فضایی آرامش‌بخش و دلباز ایجاد می‌کند. انتخاب دستگیره کابینت سفید طوسی کار سختی نیست و انواع مدل‌های مختلف مثل طرح‌های خطی و دکمه به رنگ سیلور، مناسب این کابینت‌ها هستند. در دکوراسیون‌های مدرن علاوه بر دستگیره‌های استیل می‌توان از دستگیره‌های فلزی تمام مشکی مات نیز استفاه کرد.

دستگیره مناسب کابینت سفید طوسی

دستگیره برای کابینت سفید طلایی

کابینت‌های سفید طلایی از انواع محبوب کابینت‌ها در سبک‌های کلاسیک و نئوکلاسیک هستند. پیدا کردن دستگیره کابینت سفید طلایی کار سختی نیست. دستگیره‌های مناسب برای این سبک کابینت شامل انواع سرامیکی سفید با پایه‌های فلزی طلایی یا دستگیره‌های فلزی طلایی مات یا براق می‌شوند. یکی از گزینه‌های خاص دستگیره برای کابینت‌های سفید و طلایی، دستگیره‌های شیشه‌ای با پایه فلزی طلایی هستند.

دستگیره برای کابینت سفید طلایی

دستگیره مناسب کابینت سفید قهوه‌ای

ترکیب کابینت‌های سفید و قهوه ای بیشتر در سبک مدرن یا نئوکلاسیک دیده می‌شود. در سبک مدرن می‌توان از دستگیره‌های چوبی با طرح‌های مختلف یا دستگیره‌های مات استیل با مدل خطی و دکمه‌ای استفاده کرد. از انواع دستگیره کابینت سفید قهوه‌ ای نئوکلاسیک نیز می‌توان به انواع دستگیره‌های سرامیکی سفید با پایه طلایی و دستگیره‌های فلزی طلایی در دو نوع مات و براق اشاره کرد.

پروژه آقای کاکا 1- کابینت سفید قهوه ای

برای سفارش کابینت از شرکت طراحی کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک

دستگیره مناسب کابینت سفید نسکافه‌ای

بسته به نوع دکوراسیون می‌توان از انواع مختلف دستگیره برای کابینت‌های سفید و نسکافه‌ای استفاده کرد. در دکوراسیون‌های مدرن پیشنهاد می‌شود از دستگیره‌های چوبی در مدل‌های فنجانی یا دکمه‌ای کمک گرفته شود. برای دستگیره کابینت سفید نسکافه ای سبک نئوکلاسیک، استفاده از انواع مدل سرامیکی با پایه‌های برنز، فلز نقره‌ای یا طلایی، هوشمندانه است.

نکاتی در مورد انتخاب دستگیره کابینت سفید

انتخاب دستگیره کابینت باید با توجه به نکاتی مثل کارکرد و عمر طولانی، مقاومت در برابر آسیب‌های احتمالی و با توجه به شرایط صورت بگیرد. همچنین شرایط محیطی آشپزخانه تاثیر زیادی در جلوه کابینت‌های سفید و دستگیره‌های آن‌ها دارد.

نکاتی در مورد انتخاب دستگیره کابینت سفید

اطمینان از عدم حساسیت به فلز دستگیره کابینت

در هنگام خرید دستگیره کابینت باید از عدم وجود حساسیت به متریال اطمینان کسب شود. برخی از افراد به فلزات و متریال دیگر که در ساخت دستگیره به کار می‌روند، حساسیت دارند. این مسئله در دراز مدت باعث ایجاد مشکلات متعدد می‌شود.

انتخاب خلاقانه دستگیره‌های کابینت

در انتخاب دستگیره‌های کابینت سفید نباید از بکارگیری خلاقیت بترسید! حتی استفاده از دستگیره‌های فانتزی و رنگی در آشپزخانه‌های مدرن باعث ایجاد فضایی خاص و منحصر به فرد می‌شود.

نورپردازی مناسب جهت دیده شدن دستگیره‌های کابینت

نورپردازی مناسب، خصوصا در زمانی که از دستگیره‌های فلزی براق استفاده شده، باعث بهتر دیده شدن کابینت‌های سفید و دستگیره‌های آن‌ها می‌شود. اگر آشپزخانه به حد کافی از نور طبیعی بهره نمی‌برد می‌توان با استفاده از نورهای مخفی و لوسترها، کمبود نور را جبران کرد.

اگر قصد خرید کابینت را دارید، می‌توانید از خدمات مشاوره شرکت طراحی کابینت و دکوراسیون مانیک بهره‌مند شوید. گروه مانیک مرغوب‌ترین کابینت‌ها را با بهترین قیمت‌ها به مشتریان ساکن در استان یزد ارائه می‌دهد؛ متخصصان تیم مانیک، در صفر تا صد مسیر ساخت و طراحی کابینت آشپزخانه حتی انتخاب دستگیره‌های کابینت‌ها همراه شما خواهند بود.

نورپردازی مناسب جهت دیده شدن دستگیره‌های کابینت

کلام آخر

در طی سال‌های اخیر، کابینت‌های سفید در انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی به کار می‌روند و طرفداران زیادی دارند. توجه به جزئیات کابینت‌های سفید، مثل انتخاب دستگیره مناسب برای آن‌ها، تاثیر شگرفی در زیبایی و بهبود نمای آشپزخانه دارد. با توجه به تنوع زیاد در مد‌ل و متریال دستگیره، انتخاب دستگیره کابینت سفید کار سختی نیست. شما می‌توانید به کمک مشاوران تیم مانیک بهترین دستگیره را برای کابینت‌های آشپزخانه خود پیدا کنید.

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

5 2 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم

سلام.برای کابینت قهوه ای طرح چوب چه دستگیره ای مناسبه؟

پاسخ به  مریم

دوست عزیز بسته به سبک کابینت شما دارد که کلاسیک، مدرن یا نئو کلاسیک باشد! برای مشاوره بیشتر می توانید با کارشنان مانیک در ارتباط باشید !

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.