کابینت سفید مدرن و کلاسیک+ بررسی 10مدل فوق العاده

: کابینت سفید یکی از اولین گزینه هایی است که برای آشپزخانه منزل در نظر گرفته می شود، اما آیا می دانید کابینت های سفید را با چه رنگی ترکیب کنیم تا زیباتر شود؟ در چه آشپزخانه هایی کابینت تمام سفید زیبا تر است؟ نکات مختلفی وجود دارد که قبل از انتخاب کابینت منزل دانستن آن ها ضروری است، آیا می دانید کابینت رنگ سفید یکی از پرفروش ترین ها در مدل های مختلف است؟
کابینت سفید آشپزخانه
فهرست مطالب

رنگ سفید یکی از رنگ‌های الهام بخشی است که حس زیبایی و پاکی را القا می‌کند، بنابراین افراد زیادی از این رنگ برای طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده می‌کنند، کابینت سفید نیز یکی از این تجهیزات منزل است که از این رنگ بی‌نصیب نمانده است.

استفاده از رنگ سفید در هر نوع کابینت آشپزخانه ای امکان پذیر است به این منظور که حتی با توجه به تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک استفاده از رنگ سفید در طراحی آن‌ها هیچ محدودیتی ندارد و در هر مدل کابینتی قابل اجرا است.

جزیره در کابینت حجمی

کابینت آشپزخانه سفید می‌تواند در آشپزخانه‌هایی با متراژ مختلفی اجرا شود، به خصوص اگر ابعاد آشپزخانه شما کوچک است استفاده از رنگ سفید باعث بزرگتر شدن فضا شده و افزایش روشنایی محیط خواهد شد، برای بررسی مزایا و معایب و همچنین مدل کابینت سفید در ادامه همراه ما باشید تا در نهایت انتخاب صحیحی داشته باشید.

چرا کابینت سفید پرفروش است؟

احتمالا در ساختمان‌های مسکونی، ادارات و شرکت‌های مختلفی کابینت‌های سفید را مشاهده کرده‌اید و برایتان سوال شده‌است دلیل این حجم استفاده از رنگ سفید چیست و چرا افراد زیادی تمایل به استفاده از کابینت سفید در منزل خود دارند؟

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلایلی که باعث شده افراد زیادی این رنگ را برای کابینت و دیگر تجهیزات آشپزخانه خود انتخاب کنند تناسب و هم‌خوانی این رنگ با سایر لوازم آشپزخانه و همچنین با سبک‌های مختلفی از دکوراسیون منزل است.

به این معنا که شما طرفدار هر سبک کابینتی باشید می‌توانید یک آشپزخانه حرفه‌ای و شکیل با کابینت‌های سفید برای خود طراحی کنید و از زیبایی آن لذت ببرید؛ بنابراین طرفداران این رنگ بسیار بیشتر از دیگر رنگ‌ها می‌باشد.

کابینت آشپزخانه سفید

بعنوان مثال برخی افراد تصور می‌کنند برای طراحی کابینت‌های کلاسیک تنها رنگ قهوه‌ای مناسب است و استفاده از دیگر رنگ‌ها زیبایی و جلوه آن را از بین می‌برد، به راحتی می‌توان این تفکر و تصور را نفی کرد زیرا اگر کابینت‌های کلاسیک به صورت حرفه‌ای و توسط شرکت‌های معتبر انجام شود رنگ سفید نیز می‌تواند جلوه ویژه و خارق العاده را در منزل شما بوجود آورد، بنابراین هیچ محدودیتی در استفاده از این رنگ کابینت‌ها وجود ندارد.

چرا کابینت سفید بخریم؟

رنگ سفید از گذشته‌ها تا کنون در طراحی منازل استفاده می‌شده است و برخلاف دیگر رنگ‌ها استفاده از آن هیچ گاه درگیر مد نشده است، اما چرا؟ دلایل زیادی برای استفاده از رنگ سفید در منزل و کابینت‌های سفید وجود دارد که در ادامه برخی از مهم‌ترین آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

 • رنگ سفید در فضای آشپزخانه باعث روشن شدن فضا شده و در نتیجه آشپزخانه‌ای دلباز را بوجود می‌آورد.
 • رنگ سفید نماد تمیزی و پاکی است، استفاده از آن باعث انتقال احساس آرامش به افراد می‌شود.
 • استفاده از رنگ سفید در آشپزخانه و به خصوص کابینت‌ها به راحتی با اغلب فضاها ست می‌شود.
 • رنگ سفید باعث می‌شود فضا بزرگتر به نظر بیاید، به دلیل انعکاس نور فضا را بزرگتر نمایش می‌دهد.
 • اهمیت رنگ سفید در روانشناسی نیز تایید شده است، بنابراین استفاده از آن در کابینت‌ها نیز کمک کننده است.
کابینت سفید در آشپزخانه

مزایا و معایب کابینت سفید

همانطور که اشاره شد کابینت رنگ سفید طرفداران زیادی دارد که به دلیل ویژگی‌های این رنگ توجه ویژه‌ای به آن شده است، این کابینت دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم تا بتوانید با اطلاع کامل از مزایا و معایب انتخاب صحیحی برای سفارش کابینت آشپزخانه خود داشته باشید.

مزایای کابینت آشپزخانه رنگ سفید

 • ایجاد آرامش و زیبایی خاص در آشپزخانه
 • با توجه به رنگ روشن در کابینت سفید آشپزخانه به سادگی کثیفی‌ها قابل تشخیص است و به دلیل حساس بودن آن از تمیز کردن غافل نمی‌شویم.
 • امکان هماهنگ شدن آن با هر نوع رنگی امکان پذیر است.
 • اجرای کابینت مدرن سفید یا کابینت کلاسیک امکان پذیر است.
 • کابینت‌های سفید و بصورت کلی رنگ سفید سبب انبساط فضا خواهد شد.
 • استفاده از کابینت های سفید برای افراد مختلف با هر روحیه‌ای مناسب است، به عنوان مثال اگر شما ساده پسند هستید یا علاقه به لوازم و تجهیزات مجلل دارید در هر دو صورت استفاده از انواع کابینت سفید پیشنهاد می‌شود.
کابینت سفید کلاسیک آشپزخانه

معایب کابینت آشپزخانه رنگ سفید

 • استفاده از رنگ سفید در تمام لوازم و تجهیزات منزل و آشپزخانه ممکن است باعث خستگی افراد شود.
 • استفاده از کابینت هایی به رنگ سفید بویژه کابینت تمام سفید در آشپزخانه نیاز به مراقبت بیشتری دارد.
 • اگر از آن دسته افرادی هستید که به تمیزی منزل خود اهمیت نمی دهید بهتر است از این رنگ برای کابینت‌های آشپزخانه منزل خود استفاده نکنید.
 • اگر کابینت‌ها در جای درستی نصب نشود رنگ سفید آن نه تنها فضای دلنشینی ایجاد نمی‌کند بلکه ممکن است باعث آزار و اذیت افراد منزل شود.
 • در صورت ایجاد خراش یا لب پریدگی در کابینت های سفید زخمی شدن آن به چشم می‌آید.
کابینت آشپزخانه سفید

کابینت سفید برای چه آشپزخانه‌هایی مناسب است؟

همانطور که پیش‌تر اشاره شد کابینت های سفید برای هر نوع منزل و آشپزخانه‌ای مناسب است اما استفاده از آن در آشپزخانه‌های کوچک بسیار ایده آل است و می‌تواند با استفاده از بازتاب نور فضای آشپزخانه را باز و بزرگ‌تر نمایش دهد.

بنابراین اگر آشپزخانه شما کوچک است یا دارای نور بسیار کمی است استفاده از رنگ سفید برای دکوراسیون و کابینت‌ها انتخاب مناسبی است، زیرا می‌توان تا حد زیادی نور فضا را با رنگ آن تقویت کرد، تفاوتی ندارد کابینت سفید براق یا مات باشد در هر صورت بازتاب نور آن محیط را روشن‌تر کرده و جلوه بی‌نظیری در فضای شما بوجود می‌آورد.

همچنین اگر تجهیزات و لوازم آشپزخانه شما به رنگ‌های قهوه‌ای، مشکی، طوسی، قرمز و یا رنگ‌هایی از این قبیل است، می‌توانید طراحی کابینت سفید را به گونه‌ای انتخاب کنید که ترکیبی از کابینت قرمز و سفید یا کابینت سفید طوسی و… باشد، بنابراین کابینت سفید برای اغلب آشپزخانه‌ها مناسب است و استفاده از آن محدودیت خاصی ندارد.

جلوگیری از تغییر رنگ کابینت‌های‌ سفید

زمانی که کابینت‌های منزل خود را به رنگ سفید انتخاب می‌کنید قطعا‌ً باید در نگهداری و مراقبت از آن‌ها نیز کوشا باشید، زیرا به دلیل حساسیت بالای این رنگ ممکن است با کوچک‌ترین ماده غذایی دچار لک شود و در نهایت زیبایی کابینت‌های شما را بهم بریزد بنابراین بهتر است روش‌های لازم برای جلوگیری از تغییر رنگ کابینت‌های سفید را بدانیم و تا حد زیادی از تغییر رنگ آن‌ها پیشگیری کنیم.

کابینت آشپزخانه سفید
 • یکی از دلایل شایعی که باعث تغییر رنگ در کابینت‌های سفید می‌شود تابش مستقیم نور آفتاب است، البته تغییر رنگ نه تنها برای کابینت‌ها بلکه برای هر وسیله دیگری در آشپزخانه یا دیگر قسمت‌های منزل که به رنگ سفید باشد، این احتمال وجود دارد؛ برای جلوگیری از آن می‌توانیم با استفاده از پرده‌های ضخیم پنجره‌هایی که نور خورشید به صورت مستقیم از آن‌ها می تابد را بپوشانیم تا از کابینت‌های خود در برابر تغییر رنگ محافظت کنیم.
 • آشپزخانه محلی برای آشپزی‌های مختلف است که روغن و بخار حاصل از انواع غذا و سرخ کردنی‌ها به مرور زمان بر روی کابینت‌های سفید نشسته و سبب تغییر رنگ آن‌ها می‌شود، قطعا نمی‌توان آشپزی را از آشپزخانه به جایی دیگر منتقل کنیم بنابراین می‌توانیم با روشن کرد هود تا حد زیادی از چربی گرفتن و تغییر رنگ کابینت‌های خود جلوگیری کنیم.
 • یکی دیگر از مواردی که در جلوگیری از تغییر رنگ و زرد شدن کابینت موثر است، تمیز کردن منظم کابینت‌ها با شوینده‌های غیراسیدی است، در نظر داشته باشید اگر کابینت‌های خود را در مدت کوتاه تمیز نمی‌کنید و چربی یا مواد غذایی را از روی آن پاک نمی‌کنید در نهایت انتظار زرد شدن و تغییر رنگ کابینت را داشته باشید، نظافت خانگی حداقل هفته‌ای یکبار در تمیز ماندن کابینت‌ها نقش بسزایی دارد پس از آن غافل نشوید.
کابینت آشپزخانه سفید

خرید کابینت سفید مرغوب

یکی از مهم‌ترین مواردی که هنگام خرید کابینت باید دقت کنید برند سازنده و تولید کننده آن است، زیرا اگر مواد اولیه و جنس کابینت مرغوب نباشد حتی با مراقبت‌های زیاد پس از مدت زمان کوتاهی پوسیده و غیرقابل استفاده می شود؛ در نظر داشته باشید شما می‌توانید از تغییر رنگ کابینت جلوگیری کنید یا در نگهداری از آن کوشا باشید اما اگر جنس کابینت ام دی اف سفید بی‌کیفیت باشد در نهایت کاری از شما ساخته نیست.

اگر به دنبال طراحی کابینت آشپزخانه، ضمانت اصالت کالا و تضمین قیمت، طراحی‌های روز دنیا هستید قطعا مجموعه کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک پیشنهاد ویژه‌ای برای شما است.

موارد مهم در نگهداری کابینت سفید

برای نگهداری و مراقبت از کابینت‌های سفید بایدها و نبایدهایی وجود دارد، پیش‌تر به موارد مهم در جلوگیری از تغییر رنگ کابینت‌ها اشاره کردیم اما نکات مهمی وجود دارد که لازم است بدانیم تا آن‌ها را هرگز انجام ندهیم و عمر استفاده مفید از کابینت‌ها را افزایش دهیم.

 • از مواد شونیده قوی و اسیدی برای تمیز کردن کابینت‌ها استفاده نشود.
 • برای از بین بردن و پاک کردن لکه‌های قدیمی از اشیاء تیز استفاده نکنید، زیرا احتمال آسیب رسیدن به بدنه کابینت وجود دارد.
 • از خیس شدن و خیس ماندن کابینت‌ها جلوگیری کنید و اجازه ندهید کابینت‌ها در طولانی مدت با آب و رطوبت در تماس باشد.
کابینت آشپزخانه سفید مدرن

انواع کابینت سفید

مدل کابینت رنگ سفید انواع گوناگونی دارد و در طرح‌های متنوعی تولید می‌شود که از نظر مدل، رنگ و جنس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

کابینت سفید از نظر ترکیب رنگ

کابینت تمام سفید، ترکیب سفید و رنگ‌های اسپرت مثل سبز یا زرد، ترکیب کابینت قرمز و سفید، ترکیب سفید طلایی، سفید قهوه ای یا سفید آبی و دیگر ترکیباتی که متناسب با فضای منزل و تجهیزات اگر به درستی انتخاب شود جلوه ویژه‌ای در محیط بوجود می‌آورد.

کابینت آشپزخانه سفید با توجه به جنس

جنس کابینت یکی از ویژگی‌های مهمی است که در قیمت نهایی آن نیز تاثیرگذار است، از گذشته تا کنون کابینت‌ها در جنس‌های مختلفی تولید شده است که در ادامه برخی از آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم:

 • کابینت فلزی از قدیمی‌ترین نوع کابینت است که حتما کابینت فلزی سفید را در منازل قدیمی مشاهده کرده‌اید، این کابینت‌ها دوام و ماندگاری بالایی داشته و در برابر عوامل محیطی نیز مقاومت بالایی دارد و تا سال‌های طولانی بدون نگرانی از خرابی کابینت‌ها می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.
 • کابینت‌های چوبی سفید احساس طبیعت را منتقل می‌کند، کابینت‌های چوبی در مقایسه با دیگر مدل‌های کابینت سفید زمان و هزینه بیشتری نیاز دارد و همچنین مقاومت و قیمت کابینت‌ها به چوب استفاده شده در طراحی و ساخت آن‌ها موثر است.
 • مدل کابینت ام دی اف سفید که امروزه مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است و با توجه به قیمت مناسب و زمان کوتاه در اجرای این محصولات طرفداران زیادی دارد که شرایط خرید و نصب کابینت را در رنگ‌های مختلف آسان کرده است، البته گفتنی است که کابینت ام دی اف نه تنها در رنگ سفید بلکه در رنگ‌های مختلف طرفداران زیادی دارد.
کابینت مدرن - آقای شاه ولی
نمونه کار کابینت مدرن در مانیک

شما می توانید با استفاده از عکس کابینت ام دی اف سفید مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس توسط مجموعه حرفه‌ای مانیک با توجه به متراژ و مشخصات آشپزخانه منزل خود را طراحی کنید، همچنین شما می‌توانید عکس کابینت سفید خود را از قسمت نظرات برای ما ارسال کنید تا با مدل‌های مختلف و سلیقه شما برای تولید کابینت آشنا شویم و در نهایت بتوانیم در موارد مختلفی طبق سلیقه و نیازهای مشتریان و شما همراهان عزیز گام برداریم.

 • کابینت پی وی سی سفید، ترکیبی از پلاستیک فشرده و دیگر ترکیبات مصنوعی است که در محیط‌های مرطوب مقاومت بالایی دارد، این کابینت کاملا ضدآب بوده و در برابر هرگونه خش یا ضربه نیز مقاوم است، استفاده از این کابینت‌ها برای زیر سینک ظرفشویی یا بخش های دیگری که در معرض رطوبت و آب هستند استفاده کنید.

با توجه به اهمیت انتخاب کابینت و آشنایی با انواع آن ها می‌توانید از مقالات تخصصی مجله مانیک استفاده کنید؛ که با ارائه بیش از ده‌ها مقاله تخصصی در زمینه طراحی، تولید و چیدمان کابینت‌های آشپزخانه، انتخاب رنگ و غیره راهنمای مناسبی برای شما مشتریان عزیز می‌باشد.

کابینت سفید آشپزخانه
آشپزخانه کلاسیک سفید

کلام آخر

کابینت سفید یکی از کابینت‌های بسیار کاربردی و پرطرفدار است که توجه افراد زیادی را به سمت خود جلب کرده است،.

این کابینت قابل اجرا در انواع مختلف است که از پرطرفدارترین آن‌ها می توان به کابینت کلاسیک و کابینت مدرن اشاره کرد که جایگاه ویژه‌ای بین افراد دارد و در اغلب موارد کابینت ام دی اف سفید از گزینه‌های انتخابی برای منازل است زیرا دوام و ماندگاری طولانی دارد و نگهداری آن نیز ساده‌تر است، همچنین قیمت آن در مقایسه با انواع چوب کمتر است.

منبع: kitcheninfinity

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

5 3 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شمسی

من لینک مزایای استفاده از کابینت سفید+بررسی ۱۰مدل فوق العاده را هم مطالعه کردم و ترکیب رنگ های خیلی خوبی را مثال زده.ممنون از مطالب خوبتون

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.