انواع کابینت رنگ بژ، انتخابی شیک برای دکوراسیون آشپزخانه

رنگ بژ یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تمام سبک‌های دکوراسیون به شمار می‌رود که هرگز از مد نمی‌افتد. در این مطلب از مجله کابینت و دکوراسیون مانیک به بررسی کابینت رنگ بژ، انواع و ترکیب‌های آن می‌پردازیم.
انواع کابینت رنگ بژ، انتخابی شیک برای دکوراسیون آشپزخانه
فهرست مطالب

اگر تمام خانه را به عنوان موجودی با اعضای مختلف در نظر بگیریم، آشپزخانه قلب گرم و تپنده آن محسوب می‌شود؛ بنابراین باید در طراحی چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه، نهایت سلیقه را به خرج بدهیم. کابینت مهم‌ترین بخش فضای آشپزخانه است و انتخاب رنگ، طرح و جنس آن اهمیت زیادی دارد. استفاده از رنگ‌های گرم و روشن، فضای آشپزخانه را صمیمی و دلنشین می‌کند.

رنگ بژ یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تمام سبک‌های دکوراسیون به شمار می‌رود که هرگز از مد نمی‌افتد. در این مطلب از مجله کابینت و دکوراسیون مانیک به بررسی کابینت رنگ بژ، انواع و ترکیب‌های آن می‌پردازیم.

تخفیف مانیک

ویژگی‌های رنگ بژ

بژ به معنای پشم طبیعی است و طیف‌های مختلف رنگ آن شباهت زیادی به کرم، خاکستری یا قهوه‌ای دارند. در واقع رنگ بژ به رنگ‌های برنز ماسه‌ای یا برنز خاکستری گفته می‌شود که از ترکیب قهوه‌ای مایل به زرد و خاکستری به دست می‌آید. این رنگ در دسته رنگ‌های گرم و خنثی محسوب می‌شود. مزیت بزرگ رنگ بژ، امکان ترکیب کردن آن با سایر رنگ‌های گرم و سرد است؛ به طوری که به تنهایی یا در ترکیب با رنگ‌های دیگر فضای آشپزخانه را جادویی و دلنشین می‌کند.

انواع کابینت بژ

از انواع کابینت‌های محبوب رنگ بژ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کابینت رنگ بژ مات: این نوع از کابینت دارای رویه مات بوده و نور را بازتاب نمی‌کند؛ بنابراین مناسب آشپزخانه‌های بزرگ است. برای تمام سبک دکوراسیون‌ها می‌توان از این کابینت‌ها استفاده کرد.
  • کابینت بژ اکلیلی: کابینت‌ها اکلیلی مناسب فضاهای کلاسیک با نئوکلاسیک هستند و درخشش آن‌ها به شکوه و زیبایی نمای آشپزخانه می‌افزاید.
  • کابینت رنگ بژ متالیک: رنگ بژ متالیک درخشش صدفی و ملایم‌تری نسبت به نوع اکلیلی دارد. رنگ متالیک به خوبی نور را انعکاس می‌دهد و برای انواع دکوراسیون‌ها مناسب است.
کابینت بژ مات

مزایای استفاده از کابینت بژ

زیبایی و ظرافتی که رنگ بژ به آشپزخانه می‌بخشد قابل چشم‌پوشی نیست. گرما و درخشندگی مناسب رنگ بژ کابینت، آشپزخانه را به فضایی امن برای وقت گذراندن و خلق غذاهای متفاوت بدل می‌کند. انتخاب کابینت با رنگ بژ، زحمات نگهداری و تمیز کردن مداوم را نیز کاهش می‌دهد؛ زیرا رنگدانه‌های موجود در رنگ بژ، آثار لکه‌های چربی و خاک را کمتر نمایان می‌سازند و نیاز به گردگیری مداوم ندارند.

ست کردن رنگ لوازم آشپزخانه با کابینت بژ کار سختی نیست؛ به راحتی می‌توان لوازم برقی را در رنگ‌های مختلف خریداری کرد. همچنین امکان استفاده از لوازمی با متریال چوبی نیز انتخاب جذاب و خاصی خواهد بود.

مزایای استفاده از کابینت بژ

ترکیب رنگ‌های مختلف با کابینت بژ

انتخاب رنگ مناسب برای ترکیب رنگ کابینت بژ، به سبک دکوراسیون آشپزخانه، متراژ فضا و سلیقه افراد بستگی دارد. از رنگ‌های مناسب برای ترکیب شدن با رنگ بژ می‌توان به سفید،کرم، مشکی، طوسی، طلایی و قهوه‌ای اشاره کرد.

ترکیب رنگ کابینت بژ و سفید

ترکیب رنگ کابینت بژ و سفید

کابینت رنگ بژ و سفید ترکیب فوق‌العاده‌ای برای آشپزخانه‌های کوچک و کم‌ نور است. می‌توان از ترکیب بژ و سفید به شکل‌های مختلف برای دکوراسیون مدرن و کلاسیک استفاده کرد؛ برای مثال می‌توان تمام درب کابینت‌ها را به رنگ بژ طراحی کرد و تنها برای صفحه کابینت رنگ سفید را در نظر گرفت. نکته مهم در ترکیب رنگ بژ و سفید، استفاده از سفید خالص است؛ زیرا طیف‌های دیگر سفید مثل شیری، در ترکیب با بژ خیلی خوب به نظر نمی‌رسند.

کابینت به رنگ کرم و بژ

برای ترکیب کابینت بژ و کرم دو روش اصولی وجود دارد؛ در روش اول می‌توان از ترکیب بژ روشن و کرم استفاده کرد که ترکیبی آنالوگ می‌سازد و مناسب فضای مدرن و مینیمال است. در روش دیگر می‌توان از طیف تیره‌تر بژ و کرم استفاده کرد تا حالتی متضاد و گرم ایجاد شود.

ترکیب رنگ کابینت بژ و کرم

ترکیب رنگ بژ و مشکی برای کابینت آشپزخانه

مشکی در دسته رنگ‌های خاص و لوکس محسوب می‌شود که طرفداران خاص خود را دارد و در آشپزخانه‌های بزرگ و نورگیر قابل استفاده است. جهت جلوگیری از تاریک شدن فضا می‌توان تنها دستگیره‌ها و صفحه کانتر را به رنگ مشکی انتخاب کرد و برای سایر قسمت‌های کابینت طیف‌های مختلف رنگ بژ را در نظر گرفت.

کابینت رنگ بژ و طوسی

ترکیب کابینت رنگ بژ روشن و طوسی تیره یا خاکستری یک انتخاب عالی برای سبک‌های مدرن و مینیمال به شمار می‌رود. کابینت بژ طوسی را می‌توان با کف‌پوش‌های خاکستری ترکیب کرد و فضای ایده‌آلی را به وجود آورد. در این پالت رنگی می‌توان برای جلوگیری از تکراری شدن رنگ‌ها از یک آیتم به رنگ قرمز یا نارنجی نیز بهره برد.

کابینت رنگ بژ و طوسی

کابینت با ترکیب رنگ بژ و طلایی

کابینت بژ طلایی ترکیبی لوکس با رنگ‌های آنالوگ را رقم می‌زند؛ از این ترکیب می‌توان در آشپزخانه‌های کلاسیک به خوبی استفاده کرد و حالت باشکوهی به فضا بخشید. می‌توان برای پرهیز از بکارگیری زیاد رنگ طلایی، تنها یراق‌آلات طلایی رنگ را انتخاب کرد و سایر قسمت‌های کابینت را از بین طیف‌های مختلف بژ برگزید.

کابینت رنگ قهوه‌ای و بژ

بهترین ترکیب برای طراحی یک آشپزخانه گرم و دلنشین، استفاده از کابینت بژ و قهوه ای است. رنگ قهوه‎‌ای حس طبیعت را به انسان منتقل می‌کند و به دلیل شباهتی که بین قهوه‌ای و بژ وجود دارد، فضایی با ترکیب رنگ آنالوگ به وجود می‌آید. استفاده از سنگ گرانیت قهوه‌ای برای کانتر کابینت‌های بژ نیز یک ایده هوشمندانه به شمار می‌رود.

کابینت رنگ قهوه‌ای و بژ

انواع کابینت بژ در سبک‌های مختلف

طراحی مدل کابینت رنگ بژ در هر آشپزخانه‌ای باید با توجه به سبک دکوراسیون مورد نظر صورت بگیرد؛ با مشخص بودن سبک دکوراسیون، می‌توان برای متریال کاربردی در هر سبک نیز تصمیم‌گیری کرد. به طور کلی سه سبک محبوب کابینت‌های آشپزخانه شامل انواع کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن می‌شوند.

کابینت‌های بژ با سبک نئوکلاسیک

رنگ بژ در کابینت سبک نئوکلاسیک بهترین انتخاب برای افرادی است که شلوغی کابینت‌های کلاسیک را نمی‌پسندند و علاقه‌ای به استفاده از کابینت‌های سبک مدرن هم ندارند. کابینت‌های سبک نئوکلاسیک طراحی نسبتا ساده ولی شیک دارند؛ کابینت ام دی اف رنگ بژ و انواع مدل کابینت های گلاس متریال مناسب برای سبک کابینت نئوکلاسیک هستند.

در این سبک می‌توان از انواع کابینت رنگ بژ و چوب استفاده کرد تا نمای آشپزخانه نوستالژیک و قدیمی به نظر برسد.

کابینت‌های بژ با سبک نئوکلاسیک

کابینت‌های بژ در سبک کلاسیک

کابینت‌های سبک کلاسیک معمولا دارای طرح‌های شلوغ و منبت‌کاری شده هستند و فضای آشپزخانه را بسیار مجلل نمایش می‌دهند. جهت ساخت کابینت‌های سبک کلاسیک می‌توان از متریال ممبران که قدرت طرح‌پذیری بالایی دارد، استفاده کرد. کابینت ممبران رنگ بژ، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای فضاهای کلاسیک است. انواع کابینت رنگ بژ براق به دلیل بازتاب نور برای آشپزخانه‌های کلاسیک با متراژ کم مناسب هستند.

کابینت‌های مدرن به رنگ بژ

کابینت‌های مدرن به دلیل فضای کمی که اشغال می‌کنند و طراحی ساده‌ای که دارند، از محبوب‌ترین انواع کابینت محسوب می‌شوند. کابینت مدرن رنگ بژ در طیف‌های مختلف حس طبیعت را به انسان منتقل می‌کنند و نمای بسیار شیکی دارند. استفاده از کابینت های گلاس رنگ بژ یک ترفند مناسب برای بزرگ‌تر نشان دادن فضای آشپزخانه خواهد بود.

کابینت‌های مدرن به رنگ بژ

درخشندگی کابینت رنگ بژ هایگلاس بسیار چشم‌گیر و خیره‌کننده بوده و طیف‌های مختلف رنگ بژ، انتخاب را برای سلایق مختلف تسهیل می‌کند. برخی از افراد ترجیح می‌دهند در آشپزخانه مدرن خود از کابینت‌های فلزی استفاده کنند. کابینت فلزی رنگ بژ نیز در کنار نمای مدرنی که دارد آشپزخانه را گرم جلوه می‌دهد.

نکات مهم در مورد خرید کابینت بژ رنگ

در هنگام خرید کابینت باید به مسائلی مثل متراژ فضا، میزان نورگیر بودن، بودجه و حتی شرایط محیطی توجه کنید. در ادامه مهم‌ترین نکات را بررسی خواهیم کرد:

  • پیشنهاد می‌شود قبل از خرید کابینت به خوبی فضای موجود را اندازه‌گیری کنید و مدلی متناسب با فضا را برگزینید.
  • اگر فضای شما به اندازه کافی نورگیر نیست، برای بهتر دیده شدن رنگ بژ کابینت آشپزخانه باید از چراغ‌های مخفی ال ای دی یا لوسترهای متنوع استفاده کنید.
  • رنگ بژ بر روی اکثر متریال‌ها ظاهر خوبی دارد و پیشنهاد می‌شود کابینتی را انتخاب کنید که هزینه ساخت آن هماهنگی بیشتری با بودجه شما دارد.
  • شرایط محیطی مثل رطوبت زیاد یا گرم بودن هوا می‌تواند تاثیر زیادی بر روی کابینت‌ها داشته باشد؛ بنابراین باید در هنگام خرید کابینت به خوبی شرایط محیطی را در نظر بگیرید.
  • شرایط خانوادگی شما مثل سن فرزندان یا داشتن حیوان خانگی نیز در انتخاب متریال کابینت بژ اهمیت دارد؛ چرا که برخی از جنس‌ها نیازمند نگهداری و تمیزکاری دقیق‌تری خواهند بود.
نکات مهم در مورد خرید کابینت بژ رنگ

اگر قصد سفارش کابینت رنگ بژ را دارید، می‌توانید به شکل رایگان از خدمات مشاوره تیم مانیک بهره‌مند شوید. پیشنهاد می‌شود قبل از سفارش کابینت آشپزخانه، حتما از مشاوران ما کمک بگیرید تا انتخاب درستی داشته باشید. شرکت‌ طراحی کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک یکی از برترین‌ها در استان یزد به شمار می‌رود که برای سال‌های طولانی توانسته رضایت مشتریان را جلب نماید.

کلام آخر

کابینت‌ها بخش مهمی از فضای هر آشپزخانه محسوب می‌شوند و علاوه بر نگهداری لوازم، نقش موثری در چیدمان و دکوراسیون منزل دارند. انتخاب رنگ مناسب برای کابینت‌ها از اصول اولیه طراحی داخلی است و اهمیت زیادی دارد.

در این مطلب از سایت مانیک به بررسی کابینت رنگ بژ پرداختیم که یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها برای آشپزخانه محسوب می‌شود. به کمک مشاوران خبره تیم مانیک می‌توانید با آگاهی بیشتری در مورد خرید کابینت تصمیم‌گیری و سپس سفارش خود را با خیال راحت ثبت کنید.

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

0 0 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

کابینت و دکوراسیون مانیک

جهت دریافت مشاوره رایگان یا طراحی رایگان تنها کافیست تلفن خود را وارد نمایید.