8 ایده خلاقانه برای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه کوچک+ راهنمای گام به گام

در آپارتمان‌ها و خانه‌های کوچک، آشپزخانه نقش مهمی در حس و حال کلی منزل ایفا می‌کند. انتخاب بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک می‌تواند به طور چشمگیری بر دلبازی و زیبایی آشپزخانه شما تاثیر بگذارد.
بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک
فهرست مطالب

در آپارتمان‌ها و خانه‌های کوچک، آشپزخانه نقش مهمی در حس و حال کلی منزل ایفا می‌کند. انتخاب رنگ مناسب برای کابینت‌ها می‌تواند به طور چشمگیری بر دلبازی و زیبایی آشپزخانه شما تاثیر بگذارد.

در این مقاله از مجله دکوراسیون داخلی مانیک، با در نظر گرفتن روانشناسی رنگ‌ها، تاثیرات بصری و همچنین جنبه‌های کاربردی و چالش‌های موجود در انتخاب رنگ برای فضاهای کوچک، به شما کمک می‌کنیم تا بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک را انتخاب کنید.

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

علاوه بر ارائه طیف وسیعی از رنگ‌های مناسب برای کابینت‌های آشپزخانه‌های کوچک، به عواملی که باید در انتخاب رنگ در نظر بگیرید، مانند نورپردازی، کفپوش، متریال کابینت، سبک دکوراسیون و… نیز می‌پردازیم.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه در مانیک

نقش رنگ در دکوراسیون آشپزخانه چیست؟

رنگ‌ها، در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه نقش اساسی ایفا می‌کنند. به همین دلیل در ادامه، به بررسی تاثیرات رنگ‌های مختلف بر فضای آشپزخانه می‌پردازیم.

1. بزرگ‌تر نشان دادن فضا

رنگ‌های روشن و خنثی مانند سفید، کرم، شیری و طوسی، می‌توانند با انعکاس نور، حس وسعت و دلبازی را به آشپزخانه کوچک شما القا کنند. این رنگ‌ها به خصوص برای کابینت‌ها ایده‌آل هستند.

آشپرخانه کوچک با رنگ طوسی

2. ایجاد فضایی دنج و صمیمی

رنگ‌های گرم و تیره‌تر مانند قهوه‌ای، زرشکی، آبی تیره و سبز زمردی، فضایی دنج و صمیمی در آشپزخانه شما ایجاد می‌کنند.

3. روشن‌تر کردن فضا

استفاده از رنگ‌های روشن و براق برای کابینت‌ها و سطوح دیگر، می‌تواند به بازتاب نور طبیعی و مصنوعی کمک کند و فضایی روشن‌تر و شاداب‌تر ایجاد کند.

طراحی کابینت اشپزخانه

بین شما و خانه رویاییتان فقط یک کلیک فاصله است

4. خلق هارمونی بصری

با استفاده از رنگ‌‌های متضاد برای یک دیوار یا بخش خاص از آشپزخانه، می‌توانید توجه را به آن قسمت جلب کنید و از آن به عنوان نقطه کانونی دکوراسیون استفاده کنید.

5. ایجاد حس آرامش:

رنگ‌های ملایم و خنک مانند آبی آسمانی، سبز نعنایی و یاسی، می‌توانند حس آرامش را به آشپزخانه شما القا کنند.

کابینت آشپزخانه یاسی

اصول انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه کوچک و نقلی

انتخاب رنگ‌های مناسب با محیط، می‌تواند آشپزخانه کوچک و کم‌نور را به فضایی دلباز، روشن و زیبا تبدیل کند. در ادامه به برخی از اصول مهم در انتخاب رنگ کابینت برای آشپزخانه‌های کوچک و کم‌نور می‌پردازیم:

1. از رنگ‌های روشن و خنثی استفاده کنید.

رنگ‌های روشن و خنثی مانند سفید، کرم، شیری، طوسی و آبی آسمانی، نور را به خوبی بازتاب می‌دهند و به همین دلیل برای آشپزخانه‌های کوچک و کم‌نور ایده‌آل هستند. این رنگ‌ها آشپزخانه شما را روشن‌تر نشان می‌دهند.

رنگ روشن برای آشپزخانه

2. استفاده از رنگ‌های گرم به صورت محدود

اگر می‌خواهید از رنگ‌های گرم مانند قهوه‌ای، زرشکی یا نارنجی در آشپزخانه خود استفاده کنید، بهتر است این رنگ‌ها را به صورت محدود و به عنوان رنگ‌های تاکیدی به کار ببرید. برای مثال، می‌توانید از این رنگ‌ها برای کابینت‌های جزیره، یک دیوار یا قفسه‌ها استفاده کنید.

3. از متریال شفاف استفاده کنید!

استفاده از متریال‌های شفاف مانند شیشه در کابینت‌ها یا قفسه‌ها می‌تواند به عبور نور و روشن‌تر شدن فضا کمک کند.

4. انتخاب کانترهای روشن

انتخاب کانترهای روشن با رنگ‌های خنثی مانند سفید، کرم یا طوسی، می‌تواند به روشن‌تر نشان دادن فضا کمک کند.

5. استفاده از رنگ‌های مکمل هم

می‌توانید از رنگ‌های مکمل برای ایجاد تنوع و پویایی در دکوراسیون آشپزخانه خود استفاده کنید. برای مثال، اگر از کابینت‌های سفید استفاده می‌کنید، می‌توانید از رنگ آبی آسمانی به عنوان رنگ مکمل برای دیوارها یا لوازم جانبی استفاده کنید.

رنگ های مکمل کابینت اشپزخانه

8 ایده خلاقانه برای رنگ کابینت آشپزخانه نقلی

انتخاب رنگ مناسب برای کابینت‌ها می‌تواند به طور چشمگیری بر احساس دلبازی آشپزخانه شما تاثیر بگذارد، به خصوص اگر با چالش کمبود فضا روبرو باشید. در ادامه، به چند ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی کابینت آشپزخانه کوچک اشاره می کنیم.

1. تركيب رنگ بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

ترکیب دو رنگ می‌تواند راهی عالی برای افزودن عمق و پویایی به آشپزخانه کوچک شما باشد. برای مثال، می‌توانید از کابینت‌های سفید با جزیره‌ای به رنگ آبی آسمانی یا کابینت‌های کرم با پیشخوانی به رنگ قهوه‌ای روشن استفاده کنید.

کابینت دو رنگ

2. از رنگ‌های متضاد به صورت محدود استفاده کنید

اگر می‌خواهید از رنگ‌های جسورانه مانند قرمز، نارنجی یا سبز استفاده کنید، بهتر است این رنگ‌ها را به صورت محدود و به عنوان رنگ‌های تاکیدی به کار ببرید. برای مثال، می‌توانید از یک دیوار به رنگ قرمز یا تعدادی از کابینت‌ها به رنگ نارنجی استفاده کنید.

3. از رنگ‌های تیره برای ایجاد عمق استفاده کنید

در حالی که رنگ‌های روشن می‌توانند فضا را بزرگ‌تر نشان دهند، رنگ‌های تیره می‌توانند عمق و بعد به آشپزخانه شما اضافه کنند. برای مثال، می‌توانید از کابینت‌های قهوه‌ای سوخته برای دیوار پشتی آشپزخانه یا از کابینت‌های زرشکی برای قفسه‌ها استفاده کنید.

کابینت با رنگ تیره

4. به دنبال کابینت‌های براق و آینه‌ای باشید

کابینت‌های آینه‌ای می‌توانند نور را بازتاب دهند و به همین دلیل می‌توانند فضا را روشن‌تر و بزرگ‌تر نشان دهند.

5. از رنگ‌های الهام‌گرفته از طبیعت استفاده کنید

رنگ‌های الهام‌گرفته از طبیعت مانند سبز، آبی و قهوه‌ای، می‌توانند حس آرامش و صلح را به آشپزخانه شما القا کنند.

آشپزخانه با کابینت ابی

بیشتر بخوانید: رنگ سبز در دکوراسیون؛ یادآرور طبیعت و ایجادکننده آرامش

6. از رنگ‌های روشن برای سقف استفاده کنید

استفاده از رنگ‌های روشن برای سقف می‌تواند به بلندتر نشان دادن آشپزخانه شما کمک کند.

7. به نورپردازی توجه کنید!

نورپردازی مناسب می‌تواند تاثیر رنگ کابینت‌ها را دوچندان کند. از لامپ‌های زیر کابینتی، هالوژن و لوستر برای روشن‌تر کردن فضا استفاده کنید.

8. گلاس بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

آشپزخانه های کوچک به دلیل متراژ محدود، نیازمند انتخاب های هوشمندانه ای برای بزرگ تر و دلبازتر نشان دادن فضا هستند. در این میان، کابینت هایگلاس به عنوان یکی از محبوب ترین متریال ها برای کابینت آشپزخانه، به دلایل متعددی مثل قابلیت بازتاب نور و تنوع در طرح و رنگ و.. می تواند بهترین انتخاب برای آشپزخانه های کوچک باشد.

ترکیب رنگ های ایده‌آل برای کابینت در آشپزخانه های کوچک

انتخاب رنگ مناسب برای کابینت آشپزخانه، به خصوص در آشپزخانه‌های کوچک، از اهمیت بالایی برخوردار است. با انتخاب رنگ‌های مناسب و ترکیب آن‌ها با هم، می‌توانید آشپزخانه کوچک خود را به فضایی دلباز و زیبا تبدیل کنید. در ادامه به برخی از ترکیب رنگ های ایده‌آل برای کابینت آشپزخانه های کوچک می‌پردازیم.

سفید و آبی آسمانی

این ترکیب، فضایی آرامش‌بخش و دلباز را در آشپزخانه شما ایجاد می‌کند. سفید بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک است و نور را به خوبی بازتاب می‌دهد و برای آشپزخانه‌های کوچک ایده‌آل است. رنگ آبی آسمانی نیز حس آرامش را به فضا القا می‌کند.

آشپزخانه سفید و ابی اسمانی

سفید و طوسی

سفید و طوسی، فضایی مدرن، خنثی و شیک را در آشپزخانه شما ایجاد می‌کند. رنگ سفید، نور را به خوبی بازتاب می‌دهد و به همین دلیل برای آشپزخانه‌های کوچک ایده‌آل است. رنگ طوسی نیز رنگی خنثی است که به راحتی با سایر رنگ‌ها ترکیب می‌شود.

سفید و قهوه‌ای روشن

ترکیب سفید و قهوه‌ای روشن، فضایی گرم و دلنشین را در آشپزخانه شما ایجاد می‌کند. رنگ سفید، نور را به خوبی بازتاب می‌دهد و به همین دلیل برای آشپزخانه‌های کوچک ایده‌آل است. رنگ قهوه‌ای نیز حس گرما و صمیمیت را به فضا القا می‌کند.

کرم و قهوه‌ای روشن

برای داشتن فضایی کلاسیک، گرم و صمیمی، این ترکیب رنگ را امتحان کنید. رنگ کرم، رنگی خنثی و روشن است که به بزرگ‌تر نشان دادن فضا کمک می‌کند و رنگ قهوه‌ای روشن نیز حس گرما و صمیمیت را به فضا القا می‌کند.

کابینت کرم قهوه ای

بیشتر بخوانید: کابینت کرم، سفر به دنیای آرامش+4 رنگ جذاب برای ترکیب با کرم

آبی آسمانی و سبز

این ترکیب رنگ، فضایی شاداب و پرطراوت را در آشپزخانه شما ایجاد می‌کند. رنگ آبی آسمانی، حس آرامش را به فضا القا می‌کند. رنگ سبز نیز رنگی شاداب و پرطراوت است که به فضا طراوت و سرزندگی می‌بخشد.

سخن آخر

در این مقاله، طیف وسیعی از رنگ‌های مناسب برای کابینت‌های آشپزخانه‌های کوچک را به شما معرفی کردیم و نکات مهمی را برای انتخاب رنگ ایده‌آل با توجه به عواملی مانند نورپردازی، کفپوش، متریال کابینت، سبک دکوراسیون و سلیقه شخصی ارائه دادیم.

بهترین رنگ برای کابینت با اشپزخانه کوچک

همانطور که گفته شد، رنگ مناسب می‌تواند حس فضا و بزرگی یا کوچکی آن را به طور چشمگیری تحت تاثیر قرار دهد و به همین دلیل دقت در انتخاب رنگ مناسب، می‌تواند کار شما در طراحی دکوراسیون آشپزخانه را به‌شدت آسان کند.
شما می‌توانید با کمک کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود را انجام دهید و آن را به فضایی کاربردی، زیبا و مدرن تبدیل کنید.

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

0 0 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.