جذاب‌ترین مدل‌های کشو کابینت آشپزخانه 2024

اگر آشپزخانه کوچکی دارید و نگران کمبود جا هستید، یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای شما، استفاده از کشو کابینت آشپزخانه است. خبر خوب اینکه تنوع کشوهای تولیدشده در بازار بسیار زیاد است؛ برای اثبات این موضوع، کافی‌است سری به مجله کابینت و دکوراسیون مانیک بزنید و با ایده‌های جدید کابینت‌های کشودار آشپزخانه آشنا شوید.
عکس شاخص
فهرست مطالب

اگر آشپزخانه کوچکی دارید و نگران کمبود جا هستید، یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای شما، استفاده از کشو کابینت آشپزخانه است. خبر خوب اینکه تنوع کشوهای تولیدشده در بازار بسیار زیاد است؛ برای اثبات این موضوع، کافی‌است سری به مجله مانیک بزنید و با ایده‌های جدید کابینت‌های کشودار آشپزخانه آشنا شوید.

این مقاله از مجله دکوراسیون و کابینت مانیک نیز، به شما کمک می‌کند، تا اطلاعات کاملی درباره انواع کشو کابینت آشپزخانه و کاربرد آنها بدست آورید.

کشو کابینت آشپزخانه؛ بهترین راه‌حل برای بهینه‌سازی فضا

کشوی کابینت آشپزخانه، بهترین فضا برای ذخیره‌سازی وسایل آشپزخانه و لوازم آشپزی است. کابینت‌های کشودار این امکان را به شما می‌دهند تا در یک آشپزخانه کوچک، دیگر محدودیت جا برای وسایل خود نداشته باشید؛ از طرفی، با کابینت کشودار (Drawer Cabinet)، زیبایی و جذابیت آشپزخانه خود را دو چندان می‌کنید.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا داشتن کشو آشپزخانه انقدر اهمیت دارد. کشو کابینت آشپزخانه، دسترسی کودکان و سالمندان به لوازم منزل را بسیار راحت می‌کند؛ همچنین به شما کمک می‌کند که بدون نیاز به خم شدن یا تغییر وضعیت هنگام آشپزی، در کمترین زمان به لوازم موردنیاز خود دسترسی داشته باشید.

اگر به خرید کابینت کشودار فکر می‌کنید یا می‌خواهید چند کشوی زیبا به کابینت خود اضافه کنید، ادامه مطلب را از دست ندهید!

انواع کشو کابینت

انواع کشو در آشپزخانه بسته به محل قرارگیری و یا ساختار طراحی، به گروه‌های مختلفی طبقه‌بندی می‌شود؛ برای مثال، انواع کشو کابینت براساس محل قرارگیری، به‌صورت زیر تعریف می‌شود:

 • زیرگاز
 • زیر سینک
 • پاخور
 • گوشه کابینت
 • کنار یخچال
 • و …

در ادامه به معرفی سه مدل کشو کابینت آشپزخانه که محبوبیت بیشتری دارند، خواهیم پرداخت.

کشوهای پاخور

در اغلب کابینت‌های مدرن امروزی، مانند کابینت ام دی اف، هایگلاس و غیره، بخشی به نام پاخور کابینت وجود دارد که برای قرارگیری پنجه پا در آن، تعبیه شده است. در حقیقت، این قسمت، در حد فاصل زمین تا کابینت پایینی قرار دارد و به احساس راحتی شما هنگام ظرف شستن یا آشپزی کمک می‌کند.

یکی از ترفندهای جذاب برای استفاده بهینه از پاخور کابینت، به‌کاربردن یک مدل کشو زیبا در آن قسمت است. با این کار، می‌توانید لوازمی مثل سفره، ظروف آشپزی، دستمال کاغذی و غیره را در آنجا ذخیره‌سازی کنید و جای بیشتری داشته باشید.

کشوهای پاخور

کشوهای کنج یا گوشه

آیا شما هم از گوشه‌های آشپزخانه خود نا امید شده‌اید؟ این کاملاً طبیعی است؛ زیرا کنج آشپزخانه معمولاً فضایی است که به سختی می‌توان از آن برای ذخیره‌سازی لوازم منزل استفاده کرد؛ با این حال، کشوهای کنج، یک ترفند فوق‌العاده برای استفاده بهتر از گوشه آشپزخانه است.

این کشوها، اغلب به صورت ال شکل و عمیق طراحی می‌شوند و معمولاً از آن‌ها برای نگهداری لیوان و ظرف‌های پرکاربرد دم دستی استفاده می‌کنند.

کشوهای کنار یخچال

کشوهای کنار یخچال

یکی از بهترین انواع کابینت کشویی مدرن، کابینت‌ با کشوی کنار یخچالی است. این کشوها در دو طرف یخچال قرار می‌گیرند و ظاهر آنها بسیار باریک و بلند است و معمولاً هم‌ ارتفاع یخچال طراحی می‌شوند. ممکن است به هر دلیلی، نتوانید تمام موادغذایی خود را در یخچال نگهداری کنید یا حتی فضای داخل یخچال شما، کوچک بنظر برسد. برای رفع این مشکل، می‌توانید بعضی از موادغذایی را که نیازی به نگهداری در یخچال ندارند، در کشوهای کنار یخچال نگهداری کنید.

نکاتی که هنگام انتخاب کشو باید درنظر بگیرید

بهتر است برای انتخاب بهترین طرح کشوی کابینت آشپزخانه، از همان ابتدا کاملاً حرفه‌ای عمل کنید؛ زیرا انتخاب و خرید کابینت آشپزخانه، مهم‌ترین بخش از سفارش طراحی دکوراسیون داخلی منزل است. در ادامه به مهمترین نکات سفارش کشو کابینت، اشاره خواهیم کرد:

 • چپ‌دست هستید یا راست‌دست؟ زمانی که می‌خواهید کشو کابینت مدرن خود را انتخاب کنید، این موضوع را درنظر بگیرید؛ محل قرارگیری کشوها باید متناسب با عملکرد دست شما باشد.
 • لوازمی که برای ذخیره‌سازی آنها به دنبال فضای بیشتر هستید، درنظر بگیرید؛ ابعاد و تعداد آنها می‌تواند اندازه کشو کابینت شما را مشخص کند.
 • ابعاد کشو را متناسب با اندازه آشپزخانه خود، انتخاب کنید. کشوهای خیلی بزرگ، ممکن است برای آشپزخانه‌های کوچک، چندان مناسب نباشند.
 • کشوهای عمیق را برای نگهداری لوازمی مثل قابلمه درنظر بگیرید.
 • کشوهای باریک و بلند، برای نگهداری لیوان‌ها مناسب‌تر هستند.
 • بهتر است در هنگام سفارش کابینت، به یراق آلات مانند دستگیره‌ها نیز توجه کنید. اکسسوری کابینت کشویی آشپزخانه، بسیار متنوع و جذاب است و می‌توانید متناسب با سلیقه خود، آنها را انتخاب کنید.

هزینه اضافه کردن کشو به کابینت

هزینه اضافه کردن کشو به کابینت

هزینه اضافه کردن کشو به کابینت، بسته به مدل کشو و کابینت شما متفاوت است؛ برای مثال، کشوهای ریل ساچمه‌ای که بدنه ریل در آنها از آهن ضدزنگ و مقاوم ساخته شده است، نسبت به کشوهای ریل مخفی که به صورت مگنتی و آرام‌بند کار می‌کنند، قیمت متفاوتی دارند.

هرچند قیمت کابینت‌های کشودار، گران‌تر از مدل‌های ساده است؛ اما کیفیت و کاربرد آن‌ها، بسیار بیشتر است. معمولاً برای محاسبه هزینه اضافه کردن کشو به کابینت، باید مدل کابینت، جنس و ابعاد آن را درنظر بگیرید.

کشو با بهترین استفاده

مزایای استفاده از کشو کابینت آشپزخانه

به دلایل زیر، استفاده از کشو در کابینت آشپزخانه را پیشنهاد می‌کنیم:

 • سامان‌دهی و نظم بیشتر به آشپزخانه
 • فضای بیشتر برای ذخیره‌سازی لوازم
 • دسترسی راحت‌تر به لوازم آشپزی
 • استفاده از فضاهای پرت و غیرکاربردی مانند پاخور و گوشه آشپزخانه و یا حتی درب کابینت
 • استفاده از فضاهای باریک و کم‌عرض مثل کنار یخچال
مزایای استفاده از کشو کابینت آشپزخانه

6 مدل خلاقانه کشو کابینت آشپزخانه

در آپارتمان‌ها و آشپزخانه‌های مدرن امروزی که معمولاً در متراژ پایین ساخته می‌شوند، داشتن یک آشپزخانه بزرگ و جادار، یک رؤیا و آرزو است؛ با این حال، این رؤیا با داشتن کابینت کشویی مدرن، کاملاً دست‌یافتنی است. برای درک کاربرد کشو در آشپزخانه، بهتر است با مدل‌های مختلف آن آشنا شوید.

هرکدام از این مدل‌ها، برای سلیقه و نیاز خاصی طراحی‌ شده‌اند و بهتر است شما با بررسی آن‌ها، مدل موردنظر خود را پیدا کنید و آن را با کارشناسان کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک در میان بگذارید.

کشو کابینت آشپزخانه

1- کشوهای عمیق؛ جای بیشتر برای لوازم بیشتر

کشوهای عمیق، بهترین نمونه کشوهای کابینت آشپزخانه هستند که می‌توانید برای نگهداری حجم زیادی از لوازم آشپزخانه، از آنها استفاده کنید.

این کشوها با قابلیت بیرون کشیدن آسان و طراحی ارگونومیک متناسب با ساختار بدنی شما، بهترین فضا را برای ذخیره‌سازی لوازم فراهم می‌کنند. انواع مختلف کشو کابینت بدون دستگیره یا با دستگیره از این مدل در بازار وجود دارد.

2- کشو در کشو؛ نظم آشپزخانه را به اوج برسانید

در بعضی از مدل‌های کشو کابینت آشپزخانه، از یک ساختار مشبک با صفحات تفکیک‌کننده استفاده می‌شود که به آن، ساختار کشو در کشو گفته می‌شود. این کشوها، برای آن دسته از افرادی که می‌خواهند انضباط بیشتری به محیط کار آشپزی خود بدهند مناسب هستند.

3- کشو مخصوص بطری و لیوان؛ بهترین کشو برای کودکان

همه ما علاقه داریم که لوازمی مثل قابلمه و زودپز را که استفاده بیشتری از آنها می‌کنیم، در نزدیکی اجاق گاز نگهداری کنیم. از طرفی، قابلمه‌ها معمولاً ابعادی دارند که نمی‌توان به راحتی آنها را در جایی قرار داد؛ به همین دلیل، کشوهای مخصوص قابلمه، با ابعادی مناسب و نسبتاً بزرگ، این مشکل را برطرف کرده‌اند.

کشو مخصوص بطری و لیوان

4- کشوهای مخصوص سینی؛ دیگر نگران جای سینی نباشید

نگهداری سینی‌ها به‌ علت ساختار پهن و بزرگی که دارند، یک چالش دردسرساز در منزل است. آیا برای ذخیره‌سازی آنها فکری کرده‌اید؟ یکی از بهترین فضاها برای نگهداری سینی، کشوهای بزرگ مخصوص سینی است. با این کشوها می‌توانید تمام سینی‌ها را در یک جا به صورت منظم نگهداری کنید.

کشوهای مخصوص سینی

5- کشوهای نامرئی؛ جای دنج برای پنهان کردن وسایل

کشوهایی که ظاهری مخفی و نامرئی دارند، یکی از ایده‌های جذاب طراحی فضای آشپزخانه شما هستند. این سبک فاقد دستگیره در درهای کشو و کمد است و استفاده از آن، ظاهری صاف و بدون درز به آشپزخانه شما می‌بخشد.

برای ساخت کشو کابینت بدون دستگیره، یک شکاف در بالای کشو ایجاد می‌کنند تا انگشتان در اطراف لبه سطح و پشت کشو خم شوند و آن را به سمت جلو بکشند تا باز شود. مزیت گرفتن پشت کشو این است که نیازی به لمس جلوی آن ندارید، بنابراین هیچ اثر انگشتی روی کابینت دیده نمی‌شود.

6- کشوهای مخصوص شارژ لوازم برقی؛ از این خلاقانه‌تر نمی‌شود

یکی از راه‌کارهای خلاقانه در طراحی کشو کابینت آشپزخانه، قراردادن پریزها در داخل کشو است. کشوهای مخصوص شارژ لوازم برقی، به شما کمک می‌کند تا در هنگام آشپزی، بتوانید گوشی یا لپ تاپ خود را خیلی راحت شارژ کنید و نگران کم شدن شارژ باتری نباشید.

کشوهای مخصوص شارژ لوازم برقی

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم به بررسی کامل کشو کابینت آشپزخانه و راهکارهای خلاقانه برای استفاده از آن بپردازیم. همچنین به کاربرد و مزایای کشو در کابینت آشپزخانه نیز اشاره کردیم. نکته‌ای که در پایان باید به آن اشاره کنیم، توجه به سلیقه خودتان در سفارش انواع کابینت آشپزخانه است.

هرچند به کار بردن کشو در کابینت، باعث می‌شود که فضای کاربردی‌تری داشته باشید؛ اما تعداد بیش از اندازه کشو در کابینت، ممکن است ظاهر شلوغ و نامناسبی به آشپزخانه شما بدهد. بنابراین بهتر است به سلیقه خود دقت کنید و متناسب با آن، انتخاب کنید.

سؤالات متداول

1- بهترین مدل دستگیره کشو کابینت آشپزخانه چیست؟

انواع مختلفی از دستگیره کشو کابینت در بازار وجود دارد که از جمله بهترین آنها می‌توان به انواع دستگیره خطی، دکمه‌ای و سلطنتی اشاره کرد.

2- چه تعداد کشو کابینت آشپزخانه نیاز داریم؟

تعداد کشو کابینت آشپزخانه بستگی به مدل کابینت و ابعاد آن دارد؛ با این حال، معمولاً از سه کشو افقی و یک یا 2 کشو عمودی در آشپزخانه‌ها استفاده می‌شود.

آشپزخانه با کشوهای کاربردی

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

4.8 4 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ناشناس

واقعا خلاقانه و کاربردی هستند ،و نیاز هر آشپزخانه خانه ای هستند

پاسخ به  ناشناس

دوست عزیز ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون در مجله کابینت و دکوراسیون مانیک! در صورتی که این مقاله برای شما مفید بود برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید!

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.