دکوراسیونی خاص و متفاوت با کابینت کرکره ای

کابینت‌ کرکره ای انواعی از کابینت هستند که درهای کرکره‌ای یا به شکل کرکره دارند. این کابینت‌ها در رنگ‌ها و مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند و برای دکوراسیون‌های مدرن مناسب هستند
دکوراسیونی خاص و متفاوت با کابینت کرکره ای
فهرست مطالب

کابینت‌های آشپزخانه نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون خانه دارند و باید به درستی انتخاب شوند. برای انتخاب کابینت آشپزخانه باید مدلی در نظر گرفته شود که با فضای منزل هماهنگ باشد و پس از گذشت زمان از مد نیافتد.

کابینت‌های کرکره ای انواعی از کابینت هستند که درهای کرکره‌ای یا به شکل کرکره دارند. این کابینت‌ها در رنگ‌ها و مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند و برای دکوراسیون‌های مدرن مناسب هستند. در این مطلب از مجله مانیک به بررسی کابینت کرکره ای و انواع مختلف آن می‌پردازیم.

انواع مدل کابینت کرکره ای

انواع مدل کابینت کرکره ای، درست مانند کرکره باز و بسته می‌شوند. جهت باز شدن این درهای کرکره‌ای به صورت افقی یا عمودی است؛ به دلیل اشغال نکردن فضا، این درهای کرکره‌ای انتخاب خوبی برای آشپزخانه‌های کوچک هستند.

کابینت کرکره ای
کابینت کرکره ای عمودی

در کابینت کرکره ای به دو شکل دستی و برقی قابل استفاده بوده که مدل‌های برقی قیمت بیشتری دارند و در آشپزخانه‌های لوکس و مدرن به کار می‌روند. در مدل‌های دستی هم نسبت به سبک دکوراسیون آشپزخانه، از مدل‌ها متنوع دستگیره برای درهای کرکره‌ای استفاده می‌شود.

طراحی درب کرکره‌ای

طراحی درب کرکره‌ای

برخی از مدل‌های کابینت به گونه‌ای هستند که تنها از نظر ظاهری به شکل کرکره‌ای هستند؛ یعنی ساختار، یراق‌آلات و دستگیره‌های این مدل تفاوتی با سایر کابینت‌ها ندارد. افرادی که سبک‌های کلاسیک و منبت‌کاری شده را نمی‌پسندند و به سبک ساده و مینیمال نیز علاقه ندارند، می‌توانند از درب کابینت کرکره ای استفاده کنند. کابینت طرح کرکره ای حالت نوستالژیک و متنوعی دارد و ظاهر فوق‌العاده دلنشینی به آشپزخانه می‌بخشد.

مزایای کابینت‌های کرکره‌ای

مزایای کابینت کرکره ای از دو جنبه ظاهری و کاربردی قابل بررسی است. کابینت کرکره ای با ظاهر زیبایی که به آشپزخانه می‌بخشند، فضای مدرن را از سادگی خارج می‌کنند. ست کردن سایر وسایل آشپزخانه با این کابینت‌ها کار سختی نیست و به راحتی می‌توان دکوراسیون آشپزخانه را طراحی کرد.

استفاده از فضای کمتر

مزیت دیگر کابینت‌های کرکره‌ای، کمک به تهویه و جریان هوا در داخل فضای کابینت است. فاصله‌ای که میان پنل‌‌های کرکره‌ای وجود دارد، اجازه می‌دهد تهویه به شکل مناسبی صورت بگیرد؛ این جریان هوا باعث می‌شود کابینت بوی نم نگیرد. کابینت‌هایی که ساختار کاملا کرکره‌ای دارند، فضای کمتری را اشغال کرده و مناسب آشپزخانه‌های کوچک‌تر هستند. کابینت کرکره ای قابل شستشو هستند و به آسانی می‌توان فضای بین پنل‌ها را گردگیری کرد. مدل‌های مختلف این کابینت از رنگ‌های متفاوتی برخوردار است.

کاربرد کابینت‌های کرکره‌ای

بکارگیری کابینت کرکره ای در فضاهای مختلف خانه امکان‌پذیر است؛ برای مثال می‌توان در ساخت جاکفشی قسمت ورودی خانه از درب‌های کرکره‌ای استفاده کرد. بکارگیری این مدل در بخش‌‌های مختلف مثل فضاهای مخصوص لباس‌شویی و ظرفشویی نیز باعث یکدست شدن فضای آشپزخانه می‌شود.

کاربرد کابینت‌های کرکره‌ای

در چیدمان دکوراسیون و طراحی کابینت آشپزخانه می‌توان از ایده‌های مختلفی بهره برد؛ مثلا برای ایجاد تنوع امکان استفاده یک در میان از درهای کرکره‌ای وجود دارد. روش دیگر برای طراحی فضای ایده‌آل در آشپزخانه، استفاده از درهای کرکره‌ای فقط در ردیف بالایی کابینت‌ها است.

اگر قصد خرید درب کرکره ای کابینت را دارید، می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان طراحی دکوراسیون آشپزخانه مانیک استفاده کنید. گروه طراحی و تولیدی کابینت مانیک از سال 1390 به تولید بهترین و مرغوب‌ترین کابینت‌ها در استان یزد پرداخته و تا کنون محبوبیت زیادی به دست آورده. مشاوران متخصص مانیک، شما را در مسیر انتخاب، طراحی و خرید کابینت آشپزخانه همراهی می‌کنند.

درهای کرکره‌ای فقط در ردیف بالایی کابینت‌ها

ساخت کابینت‌های کرکره‌ای

در ساخت کابینت‌های کرکره‌ای می‌توان از متریال‌های مختلفی مثل چوب، پی وی سی یا حتی ورقه‌های فلزی مختلف استفاده کرد. انتخاب متریال مناسب بسته به بودجه مشتری، شرایط آب و هوایی منطقه و سبک دکوراسیون آشپزخانه دارد.

رنگ‌های محبوب برای ساخت این کابینت‌ها شامل رنگ چوب طبیعی، سفید و رنگ‌های تیره مثل خاکستری و مشکی می‌شود. برای نصب درب کرکره ای کابینت در آشپزخانه های کوچک، پیشنهاد می‌شود از متریال با رنگ‌های روشن استفاده شود تا فضای آشپزخانه بزرگ‌تر به نظر برسد. در کل رنگ کابینت‌ها باید متناسب با سبک معماری و دکوراسیون سایر قسمت‌های منزل انتخاب شود.

متریال با رنگ‌های روشن

نکات مهم در خرید کابینت‌های کرکره‌ای

در هنگام خرید کابینت‌های کرکره‌ای باید به نکات مختلفی توجه شود تا در نهایت یک نتیجه خوب و رضایت‌بخش به دست بیاید. به طور کلی این موارد شامل کیفیت کابینت، ابعاد مناسب، بررسی بودجه و دقت به جزئیات می‌شود.

کیفیت متریال کابینت‌های کرکره‌ای

قبل از خرید کابینت‌های مدل کرکره‌ای باید از کیفیت مناسب متریال اطمینان حاصل شود؛ کابینت‌ها باید از مواد مرغوب که دارای مقاومت کافی در برابر رطوبت و حرارت هستند، ساخته شده باشند. ترکیب کابینت‌های کرکره‌ای با سایر متریال‌ها مثل فلز و شیشه می‌‌تواند باعث ایجاد ظاهری منحصر به فرد شود.

کیفیت متریال کابینت‌های کرکره‌ای

انتخاب کابینت کرکره ای با ابعاد مناسب

برای خرید کابینت باید ابعاد و متراژ آشپزخانه به طور کامل در نظر گرفته شود؛ کابینت‌های آشپزخانه باید در ابعاد مناسب انتخاب شوند تا به خوبی فضا را پر کنند. خوشبختانه کابینت‌های مدل کرکره‌ای برای هر آشپزخانه‌ای مناسب هستند و به راحتی در هر فضایی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

خرید کابینت‌های کرکره‌ای با توجه به بودجه

خرید کابینت‌های کرکره‌ای

با توجه به طراحی خاص و متفاوت این مدل، قیمت درب کابینت کرکره ای نسبت به سایر مدل‌ها بیشتر است؛ بنابراین باید با توجه به بودجه، بهترین جنس کابینت‌های کرکره‌ای را انتخاب کنید.

بررسی جزئیات کابینت‌های مدل کرکره‌ای

در هنگام خرید کابینت‌های مدل کرکره‌ای باید به طور کامل در مورد این مدل تحقیق و اطلاعات کافی به دست آورده شود. همچنین باید کیفیت یراق درب کرکره ای کابینت، دستگیره‌ها، درجات رنگبندی و سایر موارد مرتبط به مدل کرکره‌ای بررسی شود.

خرید کابینت‌های کرکره‌ای

نورپردازی مناسب در کنار کابینت‌های کرکره‌ای

اگر آشپزخانه به اندازه کافی از نور طبیعی بهره نمی‌برد، باید از نورپردازی‌های مصنوعی مناسب استفاده شود؛ چرا که جلوه و نمای حقیقی این کابینت‌ها تنها در حضور نور خوب مشخص می‌شود. بنابراین استفاده از نورهای مخفی و لوسترهای مناسب به بهتر شدن فضای آشپزخانه کمک می‌کند.

انواع متریال

کلام آخر

از موارد مهم در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی، توجه به کابینت‌های آشپزخانه است؛ رنگ، متریال و مهم‌تر از همه طراحی کابینت‌های آشپزخانه تاثیر زیادی در طراحی داخلی خانه دارد. در طی سال‌های اخیر، استفاده از کابینت کرکره‌ ای در خانه‌های مدرن طرفداران زیادی داشته و همچنان در لیست کابینت‌های خاص و پرفروش دیده می‌شود. شما می‌توانید به کمک گروه مشاوره طراحی کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک، بهترین کابینت را برای آشپزخانه خود سفارش دهید.

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

5 1 رای
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زینب امراللهی

این کابینت برای کسایی که آشپزخونه کوچکی دارن پیشنهاد میکنم.بعد از استفاده از کابینت کرکره ای فضای آشپزخونم بیشتر شده

دوست عزیز ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون در مجله کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.