کابینت فرامید: طراحی ایتالیایی در خانه‌ی ایرانی

استفاده از زیبایی و گرمای منحصر به فرد چوب در طراحی دکوراسیون داخلی، طرفداران بسیاری دارد. کابینت‌های چوبی در آشپزخانه‌هایی با طراحی‌های ایتالیایی هرگز از دور رقابت با دیگر طراحی‌های مدرن خارج نشده‌اند و بسیاری از مردم هنوز استفاده از رنگ مات چوب با سطحی کمی زبر و برجسته را به سطح صاف و براق کابینت‌های های‌گلاس ترجیح می‌دهند. اما به کار گرفتن چوب طبیعی به دلیل هزینه‌ی بالا و حساسیت به آب و حرارت
کابینت آشپزخانه فرامید
فهرست مطالب

استفاده از زیبایی و گرمای منحصر به فرد چوب در طراحی دکوراسیون داخلی، طرفداران بسیاری دارد. کابینت‌های چوبی در آشپزخانه‌هایی با طراحی‌های ایتالیایی هرگز از دور رقابت با دیگر طراحی‌های مدرن خارج نشده‌اند و بسیاری از مردم هنوز استفاده از رنگ مات چوب با سطحی کمی زبر و برجسته را به سطح صاف و براق کابینت‌های های‌گلاس ترجیح می‌دهند.

اما به کار گرفتن چوب طبیعی به دلیل هزینه‌ی بالا و حساسیت به آب و حرارت در کابینت‌های آشپزخانه هوشمدانه نیست در نتیجه تولیدکنندگان ورق‌های ام‌دی‌اف در جهان از روکش‌های برجسته برای ساخت کابینت فرامید که بیشترین شباهت را به چوب دارند استفاده می‌کنند که مورد استقبال طراحان دکوراسیون آشپزخانه قرار گرفته‌اند.

مجله و دکوراسیون داخلی مانیک در این مقاله پس از توضیح کامل درباره‌ی انواع کابینت‌های برجسته و فوق برجسته، اطلاعات کاملی را درباره‌ی انواع طرح‌ها و مدل‌های کابینت فرامید در اختیار شما قرار می‌دهد و در پایان تلاش می‌کند با بیان مزایا و معایب آن‌ها در انتخاب بهتر به شما کمک کند.

کابینت فرامید

طراحی آشپزخانه ایتالیایی

فرهنگ ایتالیایی‌ها از دیرباز فرهنگ غذاهای باکیفیت، سنتی و خوشمزه بوده و به همین دلیل آشپزخانه برای مردم ایتالیا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ایتالیایی‌ها مردمی هستند که غذا و آشپزی در مهمانی و جشن‌ها برایشان مهم است و از فضای آشپزخانه برای ایجاد صمیمت و احساس گرمی و راحتی برای مهمان‌ها استفاده می‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود که طراحی‌های کابینت ایتالیایی همچون غذاهای ایتالیایی شهرت و محبوبیت جهانی داشته باشد.

طراحی کابینت آشپزخانه ایتالیایی معمولاً با رنگ‌های طبیعی و روشن مانند سفید، کرم، سبز،زرد و قهوه‌ای، سطوح ساده و مات و مواد با کیفیت بالا از چوب و سنگ انجام می‌شود. گاهی نیز در این طراحی‌ها از شلف‌ها، طبقات شیشه‌ای و جزیره استفاده می‌شود که به خلق فضای دوستانه برای پذیرایی و آشپزی کمک می‌کنند.

کابینت فرامید چیست؟

فرامید یک شرکت ایرانی تولید کننده‌ی ورق‌های باکیفیت ام‌دی‌اف است. شهرت کابینت‌های فرامید به دلیل تولید ورق‌های فوق برجسته‌ای است که بیشترین شباهت را به ورق‌های ام‌دی‌اف برند کلیاف ساخت ایتالیا را دارند، با همان کیفیت و همان میزان نزدیکی به چوب طبیعی و البته قیمت بسیار پایین‌تر.

کابینت فرامید چیست

تفاوت ورق‌های ام‌دی‌اف فرامید با دیگر ورق‌های ام‌دی‌اف تنها در روکش آنهاست. فرامید در تولید محصولات خود از تکنولوژی‌های روز دنیا برای ایجاد زبری، فرورفتگی‌ها و برآمدگی‌ها در سطح ورق استفاده می‌کند تا ظاهر آنها هر چه بیشتر به چوب طبیعی نزدیک بشود.

کابینت‌های منحصر به فرد فرامید در دسته‌ی کابینت‌های سبک مدرن قرار می‌گیرند که در طراحی‌های ایتالیایی آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین استفاده از صفحه کابینت فرامید برای ایجاد یک میز کار یا جزیره ،دکوراسیون ایتالیایی آشپزخانه را تکمیل می‌کند.

کابینت برجسته چیست؟

کابینت‌های برجسته همان کابینت‌های ام‌دی‌اف هستند که از روکش‌های دارای برجستگی و فرورفتگی در آنها استفاده می‌شوند تا ظاهر آنها به چوب طبیعی نزدیک‌تر بشود. این نوع کابینت‌ها در کنار زیبایی به دقت بیشتری در مراقبت و نظافت نیاز دارند.

کابینت طرح چوب فرامید

کابینت فوق برجسته چیست؟

کابینت‌های فوق برجسته به دلیل فرورفتگی‌ها و برجستگی‌های زیادی که دارند کاملا شبیه چوب طبیعی هستند. استفاده از ورق‌های ام‌دی‌اف فوق برجسته در کابینت آشپزخانه حس گرمای چوب را به شما منتقل می‌کند. حتی وقتی دستانتان را روی سطح این ورق‌ها می‌کشید سطح آنها دارای زبری شبیه به چوب طبیعی است.

کابینت‌های فرامید، کابینت‌‌های فوق برجسته‌ی تولید ایران هستند که با پرداخت هزینه‌ی کمتر، از نظر زیبایی و کیفیت با محصولات خارجی رقابت می‌کنند .

کابینت فرامید طرح چوب

ورق سینکرونایز چیست؟

اگر ورق ام‌دی‌اف با ملامین روکش بشود به محصول نهایی ام‌دی‌اف ملامینه گفته می‌شود. ورق‌های سینکرونایز نوع خاصی از ورق‌های ملامینه هستند که به دلیل وجود برجستگی‌ها و فرورفتگی‌هایی که بر روی سطح آن وجود دارد ظاهری شبیه به چوب واقعی دارند. از ورق‌های برجسته یا سینکرونایز در دکوراسیون داخلی، کابینت آشپزخانه، سرویس خواب، انواع شلف و کتابخانه استفاده می‌شود.

کابینت فرامید رنگ آبی

ابعاد ورق فرامید

فرامید مغز ورق ام‌دی‌اف خود را از برند واناچای تایلند و روکش آنها را از کشور ایتالیا وارد می‌کند. ابعاد و ضخامت این ورق‌ها به صورت زیر است:

 • ابعاد ورق ام‌دی‌اف فرامید: 122280 (cm) و 183280 (cm)
 • ضخامت ام‌دی‌اف فرامید: 16 (mm)

تنوع کابینت فرامید

ورق‌های کابینت فرامید از نظر طرح و رنگ بسیار متنوع هستند و با طیف رنگی گسترده سلایق مختلف را راضی می‌کنند. در بسیاری از طراحی‌ها از ورق‌های فوق برجسته و ورق‌های های‌گلاس در کنار هم استفاده می‌شود برای مشاهده‌ی کالیته‌ی رنگی انواع ورق‌های فرامید می‌توانید از خدمات مشاوره‌ی رایگان کارشناسان ما در کابینت و دکوراسیون مانیک استفاده کنید.

کابینت رنگ سفید

بهترین رنگ‌های کابینت فرامید

دامنه‌‌ی رنگ‌های کابینت فرامید بسیار متنوع است و انتخاب رنگ به سلیقه‌ی شما بستگی دارد. رنگ‌های روشن فضای آشپزخانه را بزرگ‌تر و پرنورتر نشان می‌دهند و رنگ‌های تیره‌تر باعث می‌شوند آشپزخانه کوچک‌تر و کم‌نورتر به نظر بیاید.

پرطرفدارترین رنگ‌های کابینت فرامید سفید، فرامید طوسی، کابینت فرامید طرح بتن، کابینت فرامید طرح چوب و همچنین ترکیب‌هایی مانند ترکیب سفید و طوسی و ترکیب سفید و قهوه‌ای است. نمونه کارهای اجرا شده‌ی انواع رنگ‌ها و مدل‌های کابینت فرامید را اینجا ببینید.

ترکیب کابینت فرامید و هایگلاس در کابینت آشپزخانه

در بسیاری از طراحی‌ها از ورق‌های فوق برجسته در کابینت آشپزخانه های‌گلاس مدرن در کنار هم استفاده می‌شود. ترکیب فرامید با های‌گلاس و ام‌دی‌اف ساده نتیجه‌ی بسیار زیبایی خواهد داشت. تضادی که بین رنگ‌های مات و براق وجود دارد تلفیق بسیار جذاب و زیبایی را در آشپزخانه ایجاد می‌کند. پیش از انتخاب طراحی نهایی آشپزخانه خود می‌توانید نمونه کارهای کابینت آشپزخانه هایگلاس را ببینید.

ورق کابینت فرامید چه تفاوتی با ورق ام‌دی اف معمولی دارد؟

ورق‌های کابینت فرامید از نظر مغز و روکش شبیه به ورق‌های ام‌دی‌اف ملامینه هستند و تنها تفاوت آنها در برجستگی‌های حدود 2 میلی‌متری است که بر روی سطح ورق‌های فوق برجسته‌ی فرامید قرار دارد و حس چوب واقعی را منتقل می‌کند.

قیمت کابینت فرامید

فرامید هم در مغز ام‌دی‌اف و هم در روکش فوق برجسته‌ی محصولات خود از بهترین مواد اولیه‌ی وارداتی استفاده می‌کند. ورق‌های کابینت فرامید به لحاظ زیبایی و کیفیت هم طراز محصولات خارجی هستند اما از نظر قیمت بسیار ارزان‌تر می‌باشند. اگر به استفاده از برندهای خارجی اصرار نداشته باشید ورق‌های فرامید جایگزین مقرون به صرفه‌ی ورق‌های وارداتی است.

کابینت آشپزخانه فرامید

اما نکته‌ی قابل توجه دیگر مقایسه‌ی قیمت ورق کابینت فرامید با کابینت ام‌دی‌اف و هایگلاس است. کابینت فرامید بهتر است یا های‌گلاس؟ به دلیل ظاهر خاص و متفاوت، قیمت کابینت فرامید برجسته در مقایسه با هایگلاس بیشتر می‌باشد و در آشپزخانه‌های بزرگ ممکن است این اختلاف عدد قابل توجهی خواهد بود.

اما اگر شیفته‌ی ظاهر چوب طبیعی هستید، طراحان ما در کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک، با توجه به هزینه‌ی مورد نظر شما، طرح‌های ترکیبی از هایگلاس و فرامید را به شما پیشنهاد می‌دهند. برای استفاده از خدمات مشاوره و طراحی رایگان کابینت، با کارشناسان ما در مانیک تماس بگیرید.

کابینت آشپزخانه فرامید

مزایا و معایب کابینت فرامید

در ادامه به بررسی مزایا و معایب کابینت فرامید می‌پردازیم:

مزایای کابینت فرامید

 • مناسب برای طراحی‌های ایتالیایی آشپزخانه
 • مقاوم در برابر آب
 • مقاوم در برابر خش
 • مقاوم در برابر رطوبت
 • مقاوم در برابر حرارت
 • تمیزی آسان در مقایسه با کابینت های‌گلاس: جای دست و لکه بر روی این کابینت‌ها نمی‌ماند
 • طرح برجسته و زیبا و با رنگ‌های متنوع
 • کیفیت بالا و قیمت پایین در مقایسه با محصولات خارجی

معایب کابینت فرامید

 • به دلیل شفاف نبودن و رنگ مات این کابینت‌ها برای آشپزخانه‌های کوچک و کم‌نور مناسب نیستند.
 • نیاز به نوارکاری در لبه‌ها. این نوارکاری باید با دقت انجام بشود تا از نفوذ آب به بافت داخلی ورق جلوگیری کند.

سفارش کابینت فرامید با بهترین قیمت

گروه کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک با 12 سال سابقه در صنعت دکوراسیون و کابینت، آماده‌ی ارائه‌ی انواع خدمات مشاوره، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و انواع کابینت‌های فرامید، کلاسیک ممبران، های‌گلاس، فرامید تمام چوب و روکش چوب با بهترین قیمت در استان یزد و سراسر کشور می‌باشد.

کابینت فرامید

طراحی کابینت برای آشپزخانه‌ی شما ابتدا بر روی کاغذ و سپس در نرم‌افزارهای سه بعدی انجام شده و در صورت تاییدیه نهایی طرح از طرف شما و براورد قیمت فرایند اجرای آن انجام می‌شود. جهت استعلام قیمت با کارشناسان ما در مانیک تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

0 0 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

کابینت و دکوراسیون مانیک

جهت دریافت مشاوره رایگان یا طراحی رایگان تنها کافیست تلفن خود را وارد نمایید.