جدیدترین مدل های کابینت آشپزخانه 2024+ 40 مدل جدید

در این مطلب قصد داریم که جدیدترین مدل های کابینت آشپزخانه برای سال جدید را معرفی نماییم. دکوراسیون داخلی آشپزخانه به همان میزان که دکوراسیون پذیرایی مهم است، حائز اهمیت می باشد. زیرا در ساخت منازل به سبک معماری مدرن، آشپزخانه به گونه ای طراحی می شود که کاملا در معرض دید می باشد.
انواع-سبک-کابینت
فهرست مطالب

به جرات می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین اجزای دکوراسیون آشپزخانه، کابینت می‌باشد. به همین سبب زیبایی و به روز بودن کابینت‌ها تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون کلی محیط منزل دارد.

هرچند انتخاب نوع کابینت در درجه اول به ذوق و سلیقه شخصی شما بستگی دارد، اما در نظر داشتن جدیدترین مدل های کابینت و ترندهای کابینت سال 2024 می‌تواند ایده‌های بهتری برای انتخاب کابینت مناسب آشپزخانه را به شما بدهد.

امروزه ساخت و طراحی کابینت، مدام در حال تغییر و تحول می‌باشد. طراحان کابینت با توجه به تاثیر رنگ‌ها و در نظر گرفتن فاکتورهای مختلفی، سالانه مدل‌ها و طرح‌های جدیدی را وارد بازار می‌کنند. مجله مانیک همراه باشید تا جدیدترین مدل های کابینت را بهتر بشناسید.

جدیدترین مدل های کابینت آشپزخانه

سبک جدیدترین مدل های کابینت در سال 2024

با توجه به این که جامعه پیش‌روی قابل توجهی به سمت مدرنیته داشته و طراحی‌های مربوط به دکوراسیون سبک مدرن توجه بسیاری از مردم را جلب نموده است، طراحی جدیدترین مدل های کابینت آشپزخانه نیز به این سمت سوق پیدا کرده است.

از ویژگی‌های اساسی طراحی جدیدترین مدل های کابینت مدرن می‌توان به شیک و بهینه بودن کابینت‌ها اشاره داشت.

در این مدل‌ها می‌توان اوج خلاقیت و ساختار شکنی در طراحی و استفاده از متریال و رنگ‌های جدید را شاهد بود. در حال حاضر یکی از بهترین و جدید ترین کابینت سال برای مدل‌های کابینت برای استفاده بهینه از فضا، کابینت سبک مدرن می‌باشد.

امروزه طراحی کابینت‌های مدرن پیشرفت چشمگیری داشته و مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. با این وجود همچنان خرید کابینت کلاسیک، طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

Stylish kitchen cabinets

فاکتورهایی که در جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه 2024 بیشتر جلب توجه می‌نماید، به شرح زیر می‌باشد:

 • جنس کابینت
 • بهینه سازی طراحی کابینت به منظور استفاده بیشتر از فضا
 • سبک دکوراسیون متمایز
 • استفاده از یراق آلات جدید
 • ترکیب کردن طرح های مختلف
 • اجرای نورپردازی

جنس بدنه کابینت در جدیدترین طرح های کابینت

یکی از مهم‌ترین عوامل در طراحی و ساخت کابینت جدید جنس متریال مورد استفاده در بدنه کابینت می‌باشد . در مدل های جدید کابینت و ترندهای کابینت 2024 شاهد استفاده از متریال‌های مختلف صنعتی با ظاهری شیک هستیم.

می‌توان گفت در مدل های جدید کابینت استفاده از چوب طبیعی و یا فلزهای قدیمی کنار گذاشته شده است.
متریال‌های رایجی که امروزه در جدیدترین مدل های کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارت‌اند از:

استفاده از این متریال‌ها در ساخت کابینت کاملاً متفاوت با طرح‌های قدیمی صورت می‌گیرد.

کابینت های بدنه متریال

در آشپزخانه‌های مدرن و بزرگ جدیدترین کابینت که بیشتر مورد توجه قرار گرفته است، کابینت های‌گلاس می‌باشد. و با توجه به وسیع بودن فضا رنگ تیره‌ای که در این متریال وجود دارد می‌تواند جلوه شیک و لوکسی در محیط پدید آورد.

نکته قابل توجه در مورد این متریال این است که در محل استفاده از های گلاس تیره باید نورپردازی مناسبی صورت گیرد. در واقع به دلیل تیره بودن رنگ این متریال نیاز به محیطی روشن و پرنور داریم.

از سایر متریال‌هایی که ذکر شد نیز می‌توان بدون هیچ محدودیتی در فضاهای بزرگ استفاده نمود. اما برای فضاهای کوچک توصیه می‌شود که از به کار بردن رنگ‌های تیره خودداری نمایید.

کابینت جدید 1403: رونمایی از طرح‌های خلاقانه

کابینت جدید 1403 با طرح‌های خلاقانه و نوآورانه خود، دنیای دکوراسیون آشپزخانه را متحول کرده‌اند. از سبک‌های مینیمال و مدرن گرفته تا طرح‌های کلاسیک و نئوکلاسیک، تنوع بی‌نظیری در طراحی کابینت‌ها به چشم می‌خورد. جنس بدنه کابینت‌ها نیز از ام دی اف و هایگلاس تا چوب و فلز، انتخاب‌های متعددی را پیش روی شما قرار می‌دهد.

رنگ‌های خنثی مانند سفید، طوسی و کرم، متریال طبیعی مثل چوب، سنگ و فلز، نورپردازی مخفی، جزیره کاربردی که فضایی اضافی برای کار و سرو غذا فراهم می‌کند، همچنین دستگیره‌های مخفی که به کابینت‌ها ظاهری صاف و یکدست می‌دهند از جمله ویژگی‌های ظاهری کابینت‌های ترند در سال ۱۴۰۲ هستند.

با انتخاب کابینت جدید 1403، می‌توانید به آشپزخانه خود روحی تازه ببخشید و فضایی شیک و مدرن را خلق کنید.

ویژگی‌های ظاهری کابینت ترند 2024

ترندهای کابینت 2024  با استفاده از طراحی‌های جدید داخلی و یا ایده پردازی طراحان بین المللی وارد بازار می شوند. طرح‌هایی که برگرفته از طراحان بین المللی باشد، با توجه به سلیقه و نیاز مردم جامعه بومی سازی می‌شود.

یکی از مسائلی که در بومی سازی جدیدترین مدل های کابینت آشپزخانه مدنظر قرار می گیرد، هماهنگ سازی طراحی کابینت با معماری و شرایط اقتصادی جامعه است.

تفاوت کابینت پولیشی و پلی اورتان

1. رنگ کابینت‌های جدید

در طراحی جدیدترین مدل های کابینت در سال جدید، یکی از عناصر مهمی که بسیار مورد توجه قرار گرفته است رنگ کابینت می‌باشد. در مدل های جدید کابینت و سبک مدرن رنگ‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند بیشتر از طیف رنگی خنثی می‌باشند.

کابینت طوسی

یکی از رنگ‌هایی که در بازار کابینت ترند شده و مورد استقبال قرار گرفته است، رنگ طوسی یا خاکستری می‌باشد. این رنگ با وجود این که رنگی سرد و خنثی محسوب می‌شود، توانسته است جایگاه خوبی را به خود اختصاص داد. رنگ طوسی معمولا با رنگ‌های دیگر ترکیب شده و فضایی جذاب را به وجود می‌آورد.

البته رنگی که برای کابینت آشپزخانه خود در نظر می‌گیرید، باید با توجه به نوع متریال و طرح کابینت شما انتخاب شود.

به عنوان مثال استفاده از کابینت‌هایی که دارای سطح براق می‌باشند، در رنگ‌های تیره مشکلی ایجاد نمی‌کنند. زیرا با نورپردازی مناسب به دلیل انعکاسی که توسط سطح این کابینت‌ها صورت می‌گیرد، فضا دلگیر و تاریک نخواهد شد.

کابینت سفید براق

یکی دیگر از رنگ‌هایی که در جدیدترین مدل های کابینت متداول شده است، رنگ سفید براق است. این رنگ به دلیل درخشندگی و جلای خاصی که دارد، زیبایی بی‌نظیری به آشپزخانه می‌بخشد. نکته دیگر این که در مدل های جدید کابینت می‌توانید از چند رنگ در کنار هم استفاده نمایید.

2. کابینت‌های جدید و سازگار با معماری خانه

از دیگر ویژگی‌هایی که جدیدترین مدل های کابینت دارند این است که طراحی آن به گونه‌ای است که بهینه‌ترین استفاده از فضا صورت می‌گیرد. این ویژگی اهمیت زیادی در مدل‌های امروزی دارد. زیرا اکثر منازل و آشپزخانه‌هایی که امروزه ساخته می‌شوند، فضای آشپزخانه نسبتاً کوچک و محدودی دارند.

بنابراین طراحی کابینت باید به گونه‌ای باشد که با معماری و سبک زندگی امروزی سازگاری داشته باشد. برای استفاده بهینه از فضا انواع شلف، قفسه و کمدهای سوپری نیز در آشپزخانه طراحی و تعبیه می‌شوند.

3. مدل های کابینت جزیره

یکی از جدیدترین مدل های کابینت که در سال جدید طراحی و اجرا می‌شوند، طراحی مدل جزیره است. در مدل آشپزخانه جزیره‌ای یک میز جزیره در وسط یا گوشه‌ی آشپزخانه قرار می‌گیرد. این میز نقش بسیار مؤثری در استفاده بهینه از فضا دارد. 

انواع مدل جزیره آشپزخانه

در برخی از طراحی‌ها می‌توان سینک ظرفشویی یا اجاق گاز را روی میز جزیره تعبیه نمود. هم‌چنین فضای روی میز و داخل آن محل مناسبی برای قرار دادن وسایل می‌باشد. از جدیدترین مدل‌های کابینت آشپزخانه جزیره می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • مدل جزیره گرد یا هلالی
 • مدل جزیره چهارگوش
 • مدل جزیره L
 • مدل جزیره U
 • مدل جزیره متحرک

جدیدترین مدل های کابینت آشپزخانه جزیره شامل موارد زیر می‌شوند:

 • جزیره با سینک ظرفشویی: این مدل برای آشپزخانه‌های کوچک که فضای کافی برای قرارگیری سینک در کنار دیوارها را ندارند، بسیار مناسب است.
 • جزیره با اجاق گاز: جزیره با اجاق گاز می‌تواند به شما فضای بیشتری برای آشپزی و پخت و پز بدهد.
 • جزیره با فضای ذخیره سازی: جزیره می‌تواند فضای ذخیره سازی اضافی برای ظروف، لوازم آشپزخانه و مواد غذایی شما فراهم کند.
 • جزیره با میز غذاخوری: جزیره می‌تواند به عنوان میز غذاخوری نیز استفاده شود و فضای ناهارخوری شما را ارتقا دهد.
 • جزیره متحرک: جزیره متحرک را می‌توانید در صورت نیاز جابجا کنید و از آن در قسمت‌های مختلف آشپزخانه استفاده کنید.

یکی دیگر از جدیدترین طراحی کابینت آشپزخانه، این است که فضای آشپزخانه را با فضای مجاور آن یعنی پذیرایی و حال تلفیق می‌کنند. این مدل دکوراسیون برای خانه‌ها و آشپزخانه‌های کوچک بسیار مناسب می‌باشد.

در این دکوراسیون معمولاً کابینت‌ها روی ۲ یا ۳ دیوار آشپزخانه تعبیه می‌شوند و دیوار جدا کننده‌ای در میان فضای آشپزخانه و فضای مجاور وجود ندارد. در این مدل از آشپزخانه‌ها می‌توان میز جزیره را به عنوان مرز جدا کننده آشپزخانه و هال استفاده کرد.

در نهایت مانیک چند مدل کابینت آشپزخانه و جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه جزیره را برای درک بهتر و تصمیم برای انتخاب ارائه کرده است.

نکاتی در انتخاب جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه:

 • قبل از انتخاب مدل کابینت، به سبک دکوراسیون آشپزخانه خود توجه کنید.
 • متناسب با نیاز و فضای آشپزخانه خود، مدل مناسب جزیره را انتخاب کنید.
 • از متریال باکیفیت و بادوام در ساخت کابینت استفاده کنید.
 • به نورپردازی مناسب آشپزخانه خود توجه کنید.

با انتخاب جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه، می توانید فضایی زیبا، مدرن و کاربردی را در آشپزخانه خود ایجاد کنید.

با مراجعه به مقالات زیر می‌توانید چند مورد از ترندترین رنگ‌های کابینت آشپزخانه را ببینید.

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

5 5 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سعید بهاری

سلام منم با تاثیر گذاری زیاد کابینت در دکوراسیون خونه خیلی موافقم و معتقدم تو اولویت قرار داره😅

manik
پاسخ به  سعید بهاری

سلام بله قطعا همینطوره. هزینه زیادی داره ولی برای افرادی که میخوان سرمایه گذاری درستی روی خونه خودشون بکنن،باید در انتخاب کابینت دقت کنن

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.