دکوراسیون داخلی مدرن

دریافت مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

آیا شما هم مثل اغلب مردم، از شلوغی و جزئیات زیاد فرار می‌کنید؟ خوب است بدانید که بسیاری از مردم در دنیای امروز، دیگر علاقه خاصی به سبک‌های شلوغ و پیچیدگی‌های گیج‌کننده ندارند. این علاقه زیاد به سادگی، تقریباً از دهه ۱۹۲۰ میلادی به بعد شروع شد و در نهایت باعث شکل‌گیری سبک جدیدی از دکوراسیون داخلی به نام دکوراسیون مدرن شد.

سبک خانه مدرن در یک جمله، یعنی به‌کار بردن رنگ‌های خنثی، مصالح طبیعی و خداحافظی با جزئیات غیرضروری. در چیدمان منزل به سبک مدرن، شما می‌توانید چیدمان‌های متنوعی داشته باشید؛ اما در انتخاب رنگ، معمولاً باید از تم‌های تک رنگ و ساده استفاده کنید. در اینجا سعی کردیم به تعریف کاملی از دکوراسیون سبک مدرن بپردازیم و ایده‌های جدید آن را بررسی کنیم؛

با این حال، با گذشت هر ثانیه، ما یک قدم به دنیای آینده نزدیک تر می‌شویم؛ به همان اندازه نیز تغییرات جدیدی در ایده‌ها و سبک‌های مدرن ایجاد می‌شود. اگر علاقه دارید که از آخرین ایده‌های سبک مدرن باخبر شوید؛ مجله مانیک، همراه خوبی برای شما خواهد بود.

یک طراح دکوراسیون داخلی متخصص، از طریق مشاوره‌ها و بررسی‌های اولیه، نیازها و سلیقه‌های شما را به دقت درک می‌کند. از ترازوی دانش و تجربه‌ی خود استفاده می‌کند تا خواسته های شما رو بر روی طراحی دکوراسیون داخلی پیاده کند.همچنین ایده‌ها و پیشنهادهای خلاقانه‌اش را به شما ارائه می‌دهد تا بهترین تصمیم را بگیرید.

جادوی طراحی دکوراسیون داخلی منتظر شماست، فقط یک قدم کوچک تا دستیابی به خانه‌ی رویایی‌تان فاصله دارید. آیا حاضرید به این چالش بپردازید و با دست خویش، خلقی بزرگ را به وجود آورید؟ به یاد داشته باشید که همه‌چیز از شما شروع می‌شود، بنابراین، امروز زمانی مناسب برای شروع است.تصور کنید، خانه رویاییتان را. رنگ‌ها و نورپردازی‌ها که هماهنگی بینشان برقرار است و احساس آرامش را در دل شما ایجاد می‌کند. فضاهای منحصر به فرد و جذابیت‌های معماری که به شما احساس خوشبختی را منتقل می‌کند. اما این فقط شروع ماجرا است.

گروه تخصصی کابینت و دکوراسیون مانیک در تمام این مسیر همراه شماست!!

آشنایی با دکوراسیون مدرن؛ ساده اما پرانرژی!

در پاسخ به این سؤال که دکوراسیون مدرن چیست، باید گفت، این سبک، بازی هیجان‌انگیزی با طرح‌های ساده مینیمالیستی و اشکال هندسی است. دکور خانه مدرن، با انقلاب صنعتی در اروپا، شکل تازه‌ای به‌خود گرفت. در این سبک، مصالحی همچون فولاد، بتن، شیشه و چوب، کاربرد گسترده‌ای دارد.

خطوط صاف و تمیز، پنجره‌های کف تا سقف، فضاهای نشیمن باز و سقف‌های مسطح به سبک غالب عصر حاضر، جزو ویژگی‌های اصلی سبک دکوراسیون مدرن هستند. هرچند در دوره کوتاهی پس از شکل‌گیری سبک مدرن، سبک‌های سنتی‌ با تزئینات مجلل دوباره مورد اقبال قرار گرفتند؛اما هرگز نتوانستند در مقابل موج شدید علاقه به سبک مدرن مقاومت کنند. در حال حاضر، علاوه بر سبک مدرن، ایده‌های دیگری همچون سبک بوهمی نیز وجود دارند که برای سلیقه‌های خاص طراحی شده‌اند.

داستان سبک مدرن، از کجا شروع شد؟

اکنون بیایید سفری به گذشته داشته باشیم و به روزهایی برگردیم که دکوراسیون مدرن، تازه داشت در کوچه‌ها و ساختمان‌های اروپایی خود را نشان می‌داد و ظهور می‌کرد. در آن زمان، دکوراسیون مدرن، ابتدا به صورت سبک اسکاندیناوی یا طراحی آلمانی خود را نشان داد. این سبک‌ها، کاملاً ساده و بدون هیچ‌گونه تزئینی بودند، دقیقاً برخلاف دکوراسیون به سبک ایتالیایی!

همچنین در آنها، توجه به نور و نورپردازی از اهمیت زیادی برخوردار بود. به این عصر، دوران ماشین کاری گفته می‌شود و مربوط به سال‌های 1920 تا 1950 است. محبوبیت این سبک تا نیمه اول قرن بیستم ادامه پیدا کرد تا اینکه باگذشت زمان، ایده‌های جدیدی در سبک اسکاندیناوی شکل گرفتند و سبک مدرن، هرسال خود را با المان‌های جدید زمان خود، هماهنگ کرد؛

بنابراین، دکوراسیون مدرن درحال حاضر، آخرین الگو از تغییرات سبک اسکاندیناوی و آلمانی است.

اصول دکوراسیون مدرن در منزل چیست؟

اگر علاقه دارید که سبک مدرن را در دکوراسیون داخلی منزل خود پیاده و اجرا کنید، ابتدا باید نسبت به اصول اجرای آن، اطلاعات لازم را کسب نمایید. در حقیقت، شما بدون درنظر داشتن اصول اولیه هرکاری، نمی‌توانید آن را به سرانجام برسانید و از نتیجه کار، لذت نخواهید برد. برای این کار، بیایید ابتدا با ویژگی‌های یک فضای مدرن آشنا شویم. سؤال اصلی اینجا است که سبک مدرن واقعاً چه شکلی است؟

در این سبک، خطوط افقی و عمودی با منحنی‌های کمتر، مصالح ساختمانی مثل بتن و تیرهای آهن، نبود شلوغی و پیچیدگی، نور طبیعی و پنجره‌های بی‌تزئین، الیاف طبیعی و نرم و همچنین پالت رنگ خنثی تا حد زیادی دیده می‌شود. علاوه بر این‌ها، موادی مثل آینه که انعکاس بالایی دارند نیز کاربرد گسترده‌ای در دکوراسیون مدرن منزل دارند. در ادامه، اصول دکوراسیون مدرن به‌صورت خلاصه و فهرست، آورده شده است.

 • خطوط تمیز: خطوط مستقیم و حداقل تزئینات

 • دکور مینیمال: دکوراسیون مدرن جزئیات اضافی را حذف کرده و به کارکرد بیشتر از مد اهمیت می‌دهد

   

 • رنگ خنثی: استفاده از رنگ‌های روشن، سفید، بژ، خاکستری و پاستلی

   

 • پلان باز: استفاده از مبلمان به‌جای دیوار برای ایجاد تمایز بین فضاهای یک خانه یا پذیرایی؛ برای مثال شما می‌توانید در دکوراسیون آشپزخانه، با کمک یک جزیره، پذیرایی را از آشپزخانه جدا کنید

   

 • مبلمان کوتاه و بلند: مبلمان بلندی که در پایین و نزدیکی زمین قرار دارند، ظاهر مدرن خانه را بهتر می‌کنند

چه ارتباطی بین معماری و دکوراسیون مدرن وجود دارد؟

شعار اصلی در طراحی داخلی مدرن، حذف هرچیزی است که نیازی به آن نداریم. در حقیقت، اگر یکی از لوازم یا بخش‌های منزل، کاربرد خاصی نداشته باشد؛ حتی اگر خیلی زیبا و جذاب هم به‌نظر برسد، باید حذف شود. این ویژگی در معماری مدرن نیز به‌خوبی خود را نشان می‌دهد.

خطوط صاف و تمیز، پنجره‌های کف تا سقف، فضاهای نشیمن باز و سقف‌های مسطح به سبک غالب عصر حاضر، جزو ویژگی‌های اصلی سبک دکوراسیون مدرن هستند. هرچند در دوره کوتاهی پس از شکل‌گیری سبک مدرن، سبک‌های سنتی‌ با تزئینات مجلل دوباره مورد اقبال قرار گرفتند؛اما هرگز نتوانستند در مقابل موج شدید علاقه به سبک مدرن مقاومت کنند. در حال حاضر، علاوه بر سبک مدرن، ایده‌های دیگری همچون سبک بوهمی نیز وجود دارند که برای سلیقه‌های خاص طراحی شده‌اند.

سبک مدرن و سبک معاصر؛ آیا هر دو یکی هستند؟

سبک معاصر، یکی از جالب‌ترین سبک‌های دکوراسیون است که برخی از مردم، آن را با سبک مدرن اشتباه می‌گیرند. این سبک را می‌توان سبکی متعلق به یک دوره خاص دانست که به قبل از زمان حاضر مربوط می‌شود. در حقیقت، سبک معاصر، به‌زیبایی‌ها و المان‌های دکوراسیون در چند دهه اخیر توجه می‌کند. تمرکز بیشتر سبک معاصر، بر روی رنگ‌های متضاد سفید و مشکی است؛

درحالی که سبک مدرن، روی رنگ‌های کاملاً خنثی تمرکز دارد. شاید در سبک معاصر بتوانید مقدار کمی تزئینات ساده را پیدا کنید؛ اما در سبک مدرن، هیچ تزئینی را پیدا نخواهید کرد؛ با این حال، ممکن است در بسیاری از خانه‌های مدرن، چندین المان از سبک معاصر هم مشاهده شود؛ شاید این موضوع اثبات می‌کند که ترکیبی از چند سبک مختلف، می‌تواند ایده جذاب‌تری خلق کند.

5 قدم طلایی تا خلق یک فضای مدرن

در این بخش به پنج قدم طلایی برای ایجاد یک دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن اشاره می‌کنیم. با این روش، می‌توانید به‌سادگی و با کمترین هزینه، از المان‌های مدرن در خانه خود لذت ببرید. شما می‌توانید این روش را برای دکوراسیون پذیرایی یا هرجای دیگر در منزل خود پیاده کنید. اگر آماده هستید؛ مراحل زیر را طی کنید:

 1. اتاقی که مخصوص خودتان است و نحوه کاربری آن را درنظر بگیرید. این موضوع می‌تواند شامل مبلمان، چیدمان و حتی پنجره‌ها باشد؛ به‌عنوان مثال، مبلمان و لوازم موردنیاز شما برای یک اتاق ناهارخوری رسمی، با مبلمان در یک اتاق خواب، کاملاً فرق می‌کند

 2. زمانی که کاربری اتاق را مشخص کردید؛ شروع به تمیز کردن چیزهایی کنید که احتمالاً سالی یک‌بار هم به سراغشان نمی‌روید؛ شاید لازم باشد برای همیشه با آنها خداحافظی کنید. به جای آنها روی لوازم دیگری فکر کنید که می‌توانند کاربردی‌تر باشند؛ شاید هم بهتر باشد برخی از لوازم بزرگ را جابه‌جا کنید؛ مثل یک میز قهوه‌خوری بزرگ و بی‌فایده

 3. به‌تدریج رنگ‌آمیزی را شروع کنید. رنگ خنثی می‌تواند بهترین گزینه باشد. از لوازم با رنگ‌های خنثی مثل طوسی استفاده کنید؛ برای مثال یک فرش یا مبلمان طوسی

 4. در این مرحله، تغییرات بزرگتری اعمال کنید؛ برای مثال، یک تخت خواب یا میز مطالعه را به فضای اتاق اضافه کنید. در انجام این کار، به نورپردازی و جذابیت بصری بیشتر دقت کنید. دکوراسیون مدرن باید غرق در پرتوهای زیبای نور باشد

 5. اکنون نوبت بازی با جزئیات است. روی تک تک المان‌های کوچک فکر کنید. طرح‌های مدرنی از کوسن، بالشت، پتو و گلدان را اضافه کنید و فراموش نکنید که بافت اتاق نباید به حالت سنتی تبدیل شود. شما می‌توانید تا حد معمول و منطقی، از گیاهان آپارتمانی هم کمک بگیرید. گیاهان آپارتمانی بهترین گزینه برای دکوراسیون سرویس بهداشتی هستند.

اگر این پنج قدم را طی کردید؛ باید به شما تبریک گفت. به خانه مدرن خودتان، خوش آمدید!

مشاوره تخصصی و بازدید رایگان با کارشناسان مجرب

رؤیای خانه مدرن با طراحان مانیک

شاید بتوان سرعت تغییرات و پیشرفت طراحی دکوراسیون داخلی را با یک قطار سریع‌السیر مقایسه کرد که اگر دقت نکنید، هرگز متوجه سرعت فوق‌العاده آن نخواهید شد. در حال حاضر، سبک مدرن در دکوراسیون داخلی، نیازمند اطلاع از جدیدترین ایده‌ها است؛ علاوه بر این، باید درک کاملی از سلیقه روز داشته باشیم.

تجربه طولانی شرکت کابینت و دکوراسیون مانیک و همراهی با ایده‌های روز، این شرکت را در زمینه دکوراسیون مدرن و طراحی منحصربه‌فرد، کاملاً پیشتاز کرده است. اگر در مسیر تحقق رؤیای خانه مدرن و هزاره آینده، با ابهام مواجه هستید؛ اصلاً جای نگرانی نیست! ما تا انتهای این مسیر زیبا همراه شما خواهیم بود.

مراحل ثبت سفارش طراحی دکوراسیون داخلی مدرن در مانیک

پر کردن فرم مشاوره

مشاوره با متخصصان مانیک

ارائه پروپوزال

عقد قرارداد

طراحی،تولید و اجرا

اجرا و نصب عالی

سخن پایانی؛ هرچه کمتر بهتر!

به‌طورکلی، می‌توان سبک مدرن دکوراسیون داخلی را، مصداق کامل همان ضرب‌المثل معروف، “هرچه‌کمتر، بهتر ” دانست. این سبک زیبا، تناسب و هماهنگی کاملی با سبک زندگی امروزی دارد و ایده‌های جدید خصوصاً دکوراسیون مدرن 2023، چشم‌اندازی به دنیای آینده را پیش روی ما قرار می‌دهد؛

با این حال، دکوراسیون مدرن، هرگز نمی‌تواند یک گزینه همیشگی به جای سلیقه‌های سنتی پسند باشد. دکوراسیون ایرانی نیز، زیبایی‌های منحصر به‌ فردی دارد که از اصالت چندین هزارساله خانه‌های ایرانی خلق شده است.

درباره گروه کابینت و دکوراسیون مانیک

گروه مانیک و سایت ساخت کابینت آشپزخانه، در سال1390 با 10 سال سابقه با مدیریت جناب آقای هادی احمدی در کابینت سازی با هدف تولید کابینت های با کیفیت و تنوع بالا به مشتریان بنا شده.

کابینت مانیک با کابینت سازی در شهر های بندر عباس، سیرجان، یزد، اصفهان، تهران، کرمان، مازندران و… توانسته رضایت مشتریان را کسب کند و در صنعت کابینت سازی جزو بهترین ها باشد و بهترین دکوراسیون را به شما عزیزان تقدیم کند.

نمونه کارطراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن درگروه کابینت و دکوراسیون مانیک

مشاوره تخصصی و بازدید رایگان با کارشناسان مجرب

تمایزات مانیک

تحویل پروژه دکوراسیون داخلی در راس تاریخ مقرر
ارائه قیمت نهایی قبل از اجرای پروژه
ضمانت دو ساله انواع کابینت آشپزخانه و طراحی ها
مشاوره رایگان دکورسیون داخلی
تولید مدرن و اتوماتیک (خرید بدون واسطه)
تحویل کالا با مواد اولیه و تجهیزات اصلی
خدمات طراحی، تولید و اجرا دکوراسیون داخلی در سراسر کشور
طراحی روز دنیا توسط تیم طراحی حرفه ای

برخی از برند های همکار

پرسش و پاسخ متداول

جهت سفارش پروژه میتوانید با شماره تماس های درج شده و یا از طریق واتساپ و یا ایمیل با ما در ارتباط باشیدو مشخصات پروژه خود را ذکر فرمایید. سفارش پروژه میتواند از طریق ارسال عکس از فضا و یا بعد از بازدید توسط تیم ما انجام گیرد.

1 .بازدید حضوری از ملک و مشاوره در خصوص چند و چون پروژه و یا ارسال عکس توسط شما و مشاوره
2 .انعقاد قرارداد طراحی و چک شدن طرح توسط کارفرما تا زمان تایید نهایی طرح
3 .ارائه برآورد هزینه های اجرایی
4 .انعقاد قرارداد اجرا
5 .ارائه لیست کامل از آیتم های اجرایی ; شامل کوچکترین مسائل دخیل در اجرا جهت دستیابی به دقیق ترین تخمین هزینه های اجرا
6 .بالانس نسبت هزینه/کیفیت طبق بودجه ایی که کارفرمای محترم برای پروژه در نظر گرفته اند.
7 .شروع پروسه اجرا منطبق بر طرح تصویب شده و زمان اجرای پروژه درج شده در قرارداد و هزینه های اعلامی
8 .تحویل پروژه

جهت شروع پروسه طراحی بازدید از ملک الزامی میباشد و پالن ساختمان مورد نظر در صورت عدم وجود توسط تیم ما به رایگان برداشت میشود.

بله ، امکان پذیر است. اما توصیه ما به شما انجام طراحی و اجرا توسط یک تیم واحد است و علاوه بر آن در صورت اجرای طرح توسط ما تخفیف مناسبی بر روی تعرفه طراحی دریافت خواهد کرد.

موارد دخیل در تعیین قیمت طراحی، سبک طراحی ، متراژ پروژه و جنس انتخاب شده توسط مشتری  میباشند.

بله این روش امکان پذیر می باشد به شرط آنکه قبل از شروع عملیات طراحی کار فرما باید مقدار بودجه ای را که برای پروژه خود در نظر گرفته است را به تیم طراحی ما اعلام کند تا ما بتوانیم مطابق با بودجه وی عملیات طراحی را انجام دهیم و پیش فاکتور را مطابق با بودجه کارفرما تنظیم کنیم.

در دکوراسیون مدرن، تنها جزئیات اضافی و بی‌اهمیت حذف می‌شود؛ بنابراین ممکن است در این سبک، بعضی شیارهای دیواری یا روکش‌های طرح‌دار دیده شود

 

پس از اتمام مرحله طراحى و برآورد هزینه تقریبى و مشخص شدن مدت زمان اجرای پروژه یک پیش فاکتور در قالب قرار داد اجرایى تسلیم کار فرما مى شود و پس از توا فق و عقد قرارداد با کارفرما وارد فاز اجرایى مى شویم و روند شروع کار مطابق با نقشه ها و پالن فاز ٢ انجام مى گردد و در این مرحله شرکت موظف است که پروژه را مطابق با طراحی های انجام شده به کار فرما تحویل دهد.

دکوراسیون مدرن، سبک جدیدی از دکوراسیون منزل است که در آن، جزئیات اضافی حذف شده و از طراحی مینیمالیستی در کنار نورپردازی و خطوط صاف و بدون منحنی، استفاده می‌شود

 

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.