آشنایی کامل با انواع سبک دکوراسیون داخلی + 26 ایده متفاوت

هرکدام از انواع سبک دکوراسیون داخلی، داستانی جداگانه را روایت می‌کند؛ ممکن است یکی از آنها ما را به سفری در اعماق طبیعت ببرد، یا دیگری دنیایی جادویی از المان‌های شیک و مدرن خلق کند؛ درهرصورت، این ما هستیم که باید متناسب باسلیقه و نیاز خود، یکی از سبک‌ها را انتخاب کنیم.
عکس شاخص
فهرست مطالب

بسیاری از ما به این حقیقت باور داریم که خانه، پناهگاه و محلی الهام‌بخش برای آدم‌ها است. طراحان دکوراسیون داخلی که تجربه زیادی دارند، بر اساس این واقعیت، سبک‌های دکوراسیون داخلی را ارائه می‌کنند. آن‌ها می‌کوشند که محیطی جاندار و روح‌بخش خلق کنند.

هرکدام از انواع سبک دکوراسیون داخلی، داستانی جداگانه را روایت می‌کند؛ ممکن است یکی از آن‌ها ما را به سفری در اعماق طبیعت ببرد، یا دیگری دنیایی جادویی از المان‌های شیک و مدرن خلق کند؛ درهرصورت، این ما هستیم که باید متناسب باسلیقه و نیاز خود، یکی از سبک‌ها را انتخاب کنیم.

انواع سبک دکوراسیون داخلی

اما آیا با وجود این همه تنوع در انواع سبک دکوراسیون داخلی، انتخاب‌کردن یکی از آن‌ها، کار ساده‌ای است؟ در حال حاضر، ده‌ها ایده برای انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل وجود دارد که ممکن است شما را سردرگم کند؛ بااین‌حال، اصلاً جای نگرانی نیست.

ما در این مقاله، 26 ایده جذاب سبک‌های معماری داخلی را به شما پیشنهاد می‌کنیم که دستتان برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل، کاملاً باز باشد.

بیشتر بخوانید: آشنایی کامل با سبک انتقالی: خانه ای با روح تاریخ

انواع سبک دکوراسیون داخلی؛ یک دنیا زیبایی در خانه

دوست دارید فضای داخلی منزل خود را چگونه طراحی کنید؟ این سؤالی است که هرکدام از ما قبل از آشنایی با انواع سبک دکوراسیون داخلی باید از خود بپرسیم. برخی از ما به معماری و دیزاین سنتی علاقه داریم؛ ممکن است برای این ایده، به هزاران‌ سال قبل سفر کنیم و از معماری سبک ملکه ویکتوریا یا امپراتوری هخامنشی الهام بگیریم.

شاید به سبک‌های مدرن علاقه دارید؛ یا نه کمی قبل‌تر، سبک معاصر را می‌پسندید. برخی دیگر نیز که به طبیعت علاقه دارند، شاید بخواهند از چند المان طبیعی و گیاه آپارتمانی کمک بگیرند. در این میان، نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم این است که همه چیز به علایق درونی ما برمی‌گردد.

دکوراسیون داخلی

هرکدام از انواع دکوراسیون منزل، زیبایی خاص خود را دارند و به زبان خود با شما حرف می‌زنند؛ مهم این است که ما به اجرای اصولی و حرفه‌ای سبک طراحی داخلی پایبند باشیم. اگر علاقه دارید که با انواع سبک های دکوراسیون داخلی منزل، بیشتر آشنا شوید، مجله مانیک، چند سورپرایز بسیار ویژه برای شما آماده کرده است.

اکنون بیایید بدون معطلی، سری به دنیای هیجان‌انگیز سبک های دکوراسیون داخلی بزنیم و مدل موردنظر خود را انتخاب کنیم.

سبک طراحی داخلی مدرن

1- سبک مدرن؛ پنجره‌ای رو به آینده

سبک طراحی داخلی مدرن (Modern Decoration)، حس زندگی در عصر آینده را تداعی می‌کند. معمولاً سبک مدرن با سبک طراحی داخلی مینیمال، یکی تلقی می‌شود. در این سبک، روی خطوط صاف و سادگی تأکید زیادی می‌شود. استفاده از یک رنگ تنها و مصالح مدرن همراه با مبلمان راحتی و شیک، تصویر کلی این سبک را شکل می‌دهند.

در سبک طراحی داخلی مدرن، سعی می‌شود از مصالحی مثل فلز، پلاستیک، شیشه و بتن، بیشتر استفاده شود؛ همچنین تا جای ممکن، روی چیدمان لوازم منزل و کاربردی‌کردن فضا کار می‌شود تا حتی در آپارتمان‌های کوچک هم بتوان از آن استفاده کرد.

نورپردازی در سبک مدرن

سبک مدرن یکی از مهم‌ترین انواع سبک معماری است که فضاهای باز را در اولویت قرار می‌دهد و از نقاط تاریک در منزل دوری می‌کند؛ بنابراین نورپردازی نقش مهمی در سبک مدرن ایفا می‌کند. در حال حاضر در دکوراسیون اتاق خواب خانه‌های مدرن، این سبک بیشتر محبوبیت دارد.

2- سبک کلاسیک؛ سفر به عصر رنسانس و دوران باستان

یکی از زیباترین انواع سبک دکوراسیون داخلی، سبک طراحی داخلی کلاسیک (Classic Decoration) است. این سبک، از معماری باشکوه رنسانس و قرون‌وسطی در اروپا الهام گرفته و برای افرادی که به معماری تاریخی علاقه دارند، مناسب‌تر است.

در سبک طراحی داخلی کلاسیک از عناصری مثل گچ‌بری، ستون‌های موزاییکی، تزئینات گل و برگ، سقف‌های مرتفع و زیبا و مبلمان کلاسیک چوبی یا پارچه‌ای استفاده می‌شود.

 سبک کلاسیک با تزئینات گچی

زیبایی خیره‌کننده سبک کلاسیک در کنار نقاشی‌ رنگ‌روغنی روی تزئینات گچی، دوچندان می‌شود. اگر می‌خواهید جادوی سبک کلاسیک را بیشتر حس کنید؛ به اجرای آن در دکوراسیون پذیرایی بیشتر فکر کنید. این ایده برای فضای پذیرایی و نشیمن واقعاً بی‌نظیر است.

انواع سبک دکوراسیون داخلی

برای طراحی دکوراسیون منزل خود

3- سبک اسکاندیناوی؛ جادوی زیبایی از دل چوب

سبک اسکاندیناوی (Scandinavian Decoration)، یکی از آرامش‌بخش‌ترین انواع سبک طراحی داخلی است که از زیبایی نهفته در چوب‌های طبیعی الهام می‌گیرد. این ایده، مبتنی بر سادگی و کاربردی‌کردن فضا است و روی استفاده بیشتر از چوب و المان‌های طبیعی تمرکز دارد.

از جمله چوب‌هایی که در این سبک استفاده می‌شود می‌توان به چوب‌های سرو، درخت سدر و بیرچ اشاره کرد. استفاده از رنگ‌های طبیعی و خنثی نیز همچون خاکستری و کرم، در سبک اسکاندیناوی رایج است. در این سبک، تلاش می‌شود تا میزهای چوبی و مبلمان، بدون تزئینات به‌کار روند و از نور طبیعی خورشید و چشم‌اندازهای دلباز، بیشترین بهره برده می‌شود.

یکی از زیباترین جلوه‌های سبک اسکاندیناوی در دکوراسیون آشپزخانه نمایان می‌شود؛ برای مثال، کابینت‌های چوبی با تزئینات کم و رنگ‌های قهوه‌ای روشن، یک الگوی جذاب اسکاندیناوی را در منزل شما خلق می‌کند.

کابینت‌های چوبی با تزئینات کم و رنگ‌های قهوه‌ای روشن

4- سبک ایتالیایی

به‌جرئت می‌توان گفت، رؤیایی‌ترین معماری در کشورهای اروپایی، متعلق به کشور اسرارآمیز ایتالیا است. سبک ایتالیایی یکی از معروف‌ترین انواع سبک دکوراسیون داخلی است که شما را به یاد خانه‌های اصیل و مجلل ایتالیایی می‌اندازد. با دکوراسیون به سبک ایتالیایی، دیگر نیازی به سفر دورودراز به جنوب اروپا را ندارید؛ بلکه می‌توانید خودتان در منزل، از این همه زیبایی لذت ببرید.

در دکوراسیون به سبک ایتالیایی، از رنگ‌های تند و غنی مثل صورتی، سرخ، آبی، زرد و سبز استفاده می‌شود. از دیگر المان‌های این سبک، می‌توان به کف‌پوش چرمی، تزئینات موزاییکی، مبلمان چوبی تاریخی و گل‌دوزی اشاره کرد.

سبک ایتالیایی

5- سبک سنتی؛ بازگشت به اصالت و فرهنگی بومی

یکی از بهترین انواع دکوراسیون منزل، سبک سنتی (Traditional) است. در این سبک، از طراحی‌های سنتی مبتنی بر فرهنگ بومی یک منطقه، الهام گرفته می‌شود. در سبک طراحی داخلی تردیشنال، از مصالحی همچون چوب، سنگ و فلز استفاده می‌شود؛ البته برای مصالح باید ابتدا به معماری بومی هر منطقه توجه کرد.

از جمله تزئیناتی که در این سبک به کار می‌رود می‌توان به گچ‌کاری، کاشی‌کاری، آینه‌کاری و غیره اشاره کرد. علاوه بر این، استفاده از مبلمان سنتی از جمله نیمکت‌ها و صندلی‌ها، رنگ‌های طبیعی و وسایل قدیمی نیز کاربرد زیادی دارد. یکی از جذاب‌ترین نمونه‌های سبک سنتی، دکوراسیون ایرانی سنتی است که بافت روح‌نواز و آرامش‌بخشی دارد.

برای پیاده‌سازی و اجرای دکوراسیون به سبک ایرانی سنتی، بهترین کار، مشورت با کارشناسان مجرب و حرفه‌ای است تا بتوانید دقیقاً مطابق با همان اصول بومی، دکوراسیون را اجرا کنید.

سبک سنتی

6- سبک رزیدنشال (روستیک)؛ آرامش روستایی در خانه مدرن

سبک طراحی داخلی روستیک، یکی دیگر از بهترین انواع سبک دکوراسیون داخلی است که الگوبرداری شده از زندگی زیبای روستایی است. سبک روستیک یا سبک رزیدنشال (Residential Decoration)، سادگی یک خانه دهقانی را به منزل شما می‌آورد و همراه خود، گرما و صمیمیت زیادی به محیط تزریق می‌کند.

از این سبک، از مصالح طبیعی از جمله چوب، سنگ، شیشه‌های مشبک و پارچه‌های خشن استفاده می‌شود؛ همچنین در معماری آن، هندسه‌های ساده با تزئینات کم و رنگ‌های طبیعی و گرم کاربرد دارد.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

۱۲ ترفند ساده برای دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

مبلمان چوبی محور اصلی این سبک است و برای دکور خانه نیز از شمع، سنگ و تزئینات طبیعی مثل گیاهان کمک گرفته می‌شود. در کشور ما، دکوراسیون ایرانی سنتی، شباهت زیادی به سبک روستیک دارد و تقریباً این دو مدل با هم ادغام شده‌اند.

7- سبک اکولوژیک؛ رفاقتی پایدار با طبیعت

سبک اکولوژیک (Ecological Decoration)، برای آن دسته از افرادی مناسب است که احترام زیادی برای طبیعت و زمین سبز قائل‌اند. این سبک، همزیستی مسالمت‌آمیزی با المان‌های طبیعی دارد و در آن، از مواد قابل‌بازیافت، کاملاً طبیعی و پاکیزه (عاری از مواد شیمیایی و مسموم‌کننده) استفاده می‌شود.

در سبک اکولوژیک، نور خورشید، اهمیت زیادی دارد و مثل یک قطب مهم در طراحی دکوراسیون، نقش ایفا می‌کند. همه چیز بر محور نور شکل‌گرفته است و هیچ نقطه‌ای نباید از نور زیبای خورشید، بی‌بهره بماند. این سبک، یکی از انواع سبک های معماری داخلی است که در آن از مصالحی همچون سنگ، چوب و پنبه بیشتر استفاده می‌شود.

در سبک اکولوژیک، به‌جای نورپردازی‌های مصنوعی باانرژی برق، بیشتر بر نورپردازی طبیعی و هدایت و بازتاب نور، تمرکز می‌شود.

سبک اکولوژیک

8- سبک گیاه‌دوست؛ زندگی با دوستانی همیشه سبز

استفاده از گیاهان آپارتمانی و همیشه‌سبز می‌تواند به‌عنوان یکی از بهترین انواع سبک های دکوراسیون داخلی به شمار رود. در این سبک، می‌توانید از انواع گیاهان واقعی یا مصنوعی استفاده کنید. از جمله گیاهانی که می‌توانید برای خانه سبز و گیاه دوست به کار ببرید، می‌توان به درختان کوچک، خزه‌ها، گیاهان مصنوعی و غیره اشاره کرد.

همچنین سنبل‌الطیب، زنبق، آنتوریوم و … جزو بهترین گیاهان آپارتمانی هستند که در دمای معدل رشد می‌کنند. برای سبک گیاه دوست، می‌توانید از نقاشی‌های گل و جنگل، مبلمان چوبی و نیز لوازم به رنگ سبز استفاده کنید. به‌طورکلی، ترکیب این المان‌های طبیعی و زیبا، می‌تواند طبیعت را به همسایگی شما بیاورد.

سبک گیاه دوست

9- سبک فضای باز

سبک فضای باز، روی افزایش بهره‌وری فضای داخلی منزل، استفاده بهینه از نور و چیدمان دلباز در منزل تمرکز دارد. در این سبک، از عناصری مثل گیاهان طبیعی، مبلمان راحتی، فرش‌های پشمی و حصیری و نور طبیعی به بهترین وجه استفاده می‌شود.

این سبک، یکی از بهترین انواع سبک ‌ها در دکوراسیون داخلی است که آپارتمان‌های کوچک را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد و دست شما را برای چیدمان بهتر، باز می‌گذارد.

 سبک فضای باز

10- سبک جزیره

سبک جزیره (Island Decoration)، یکی دیگر از انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل است که باعث ایجاد یک جزیره کوچک زیبا در مرکز منزل می‌شود. اجرای این ایده، یک جزیره مستقل را در خانه شما ایجاد می‌کند؛ با این کار، حس گرمی و صمیمیت در محیط خانه افزایش‌یافته و محیطی مناسب برای دورهمی‌های دوستانه شکل می‌گیرد.

در این سبک از مبلمان بزرگ و ساده با بافت‌های سنگین در کف استفاده می‌شود تا فضای جزیره، استقلال بهتری نسبت به دیگر نقاط اتاق پیدا کند. علاوه بر این، می‌توانید از گیاهان آپارتمانی و عناصر طبیعی برای فضای اطراف مبلمان استفاده کنید تا جزیره را واضح‌تر و مشخص‌تر در منزل جلوه دهید. استفاده از رنگ‌های تیره و غلیظ، حس تفکیک این جزیره را افزایش خواهد داد.

سبک جزیره

11- سبک دریایی؛ ماجراجویی هیجان‌انگیز زیر آب

آیا به دریا و امواج خروشان آن علاقه دارید؟ شما می‌توانید با کمی خلاقیت و استفاده از سبک دریایی، زیباترین شگفتی‌های زیر آب را به خانه خود بیاورید. این سبک، جزو بهترین انواع سبک های معماری داخلی است و در آن، از المان‌های دریایی استفاده می‌شود.

از جمله این المان‌ها می‌توان به تابلوهای نقاشی دریایی و ماهیگیری، لوازم شنا و غواصی، لوازم و دیوارهای سفید، ظروف صدفی، مرجان‌ها و گیاهان دریایی، آکواریوم و ست رنگ آبی اشاره کرد. استفاده از تمام این موارد، زیبایی خیره‌کننده‌ای به خانه شما خواهد بخشید.

یکی از کاربردهای زیبای سبک دریایی، استفاده از آن برای دکوراسیون سرویس بهداشتی است؛ با این سبک، فضای سرویس بهداشتی، زیباتر و دلبازتر دیده خواهد شد.

شگفتی‌های زیر آب را به خانه خود بیاورید

12- سبک دفتر کار؛ افزایش بهره‌وری با فضای کار جذاب

بسیاری از ما ممکن است ساعات زیادی را در محیط کار سپری کنیم؛ بعضی از ما نیز در محیط‌های دورکاری و در منزل کار می‌کنیم؛ با این شرایط، طراحی دکوراسیون داخلی و زیباسازی فضای داخلی آن، اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

سبک دفتر کار (Office Decoration)، دقیقاً مناسب آن دسته از افراد خوش‌سلیقه‌ای است که می‌خواهند در یک محیط شیک و جذاب کار کنند. ویژگی‌های مهم این سبک در ادامه آورده شده است:

 • تزئینات کم: تزئینات زیاد، کمکی به فضای کاری نمی‌کند و بهتر است کمتر شوند
 • رنگ‌های ملایم: استفاده از رنگ‌های خاکستری، سفید و طوسی
 • تابلوها و عکس‌های الهام‌بخش و انگیزشی: برای افزایش نشاط و روحیه کار
 • سادگی و سازماندهی: فضای ساده و انضباط محیط اهمیت زیادی دارد
 • مدرن و معاصر: استفاده از مبلمان شیک و مدرن
سبک دفتر کار

13- سبک ویکتوریایی؛ قصری به سلیقه ملکه ویکتوریا

نوبتی هم باشد، نوبت به ملکه زیبایی در بین سبک‌های مختلف است. سبک ویکتوریایی (Victorian Decoration)، نمایی بسیار مجلل و سلطنتی دارد و یادآور معماری باشکوه دوران سلطنت ملکه ویکتوریا انگلیس است. در این سبک، از مبلمان چوب قرمز یا قهوه‌ای تیره استفاده می‌شود.

مبلمان در سبک ویکتوریا، کاملاً لوکس و سلطنتی هستند و با تزئینات زیادی زینت داده شده‌اند. استفاده از ظروف چینی و عتیقه با شیشه‌های لعاب‌دار نیز در سبک ویکتوریا، رایج است. شما می‌توانید برای این سبک، از انواع لوازم دکوری لوکس و تاج، گل و پرنده نیز استفاده کنید.

این سبک، یکی از لاکچری‌ترین انواع سبک دکوراسیون داخلی است که بیشتر در آپارتمان‌ها و منازل بزرگ کاربرد دارد.

سبک ویکتوریایی

14- سبک استعماری؛ یادگاری شیرین از دوران تلخ استعمار

شاید دوران استعماری برای کشورهایی مثل هند؛ مصر و الجزایر، دوران سخت و تلخی بوده باشد؛ اما این دوره، معماری شگفت‌انگیزی از خود برجای گذاشته است که تا امروز، همچنان جزو زیباترین انواع سبک های طراحی دکوراسیون داخلی است.

این سبک از معماری آن دوران الهام گرفته و شامل المان‌هایی مثل مبلمان چوبی سنگین با تزئینات دست‌ساز، هنرهای دستی مردمان بومی هند و مصر، رنگ‌های تند و غلیظ مثل زرد، قرمز و سبز تیره، تابش نور طبیعی و دکورهای زیبای هندی مثل ظروف سفالی و غیره است.

به‌طورکلی، سبک استعماری، از عناصری برگرفته از فرهنگ مردم کشورهای استعمار زده تشکیل شده است.

سبک استعماری، یادگاری شیرین از دوران تلخ استعمار

15- سبک پست مدرن؛ خلاقانه، معناگرا و بانشاط

سبک پست مدرن، یکی از انواع سبک در دکوراسیون داخلی است که پس از سبک مدرن، ابداع شد. در این دکوراسیون، سادگی و خلاقیت حرف اول را می‌زند. سادگی در سبک پست مدرن برخلاف سادگی در سبک مدرن، اصیل‌تر و خلاقانه‌تر است.

این سبک، تلفیق هنرمندانه‌ای از معماری سنتی و مدرن است و تمام المان‌های موجود در فضا با فرهنگ اجتماعی روز، هماهنگ شده است. سبک پست مدرن، کاملاً صریح و بدون ابهام است و در آن، از مصالحی مثل چوب، فولاد، شیشه، بتن و غیره استفاده می‌شود. در این معماری، به‌سادگی می‌توانید تغییرات جدی ایجاد کنید و آن را تغییر دهید.

16- سبک هیپی؛ به دنیای زیبای هیپی سلام کن

سبک هیپی، علاقه‌مندان خاص خود را دارد. این سبک، جزو معدود سبک‌های هنرمندانه و بااصالت است که در معماری آن، معنای زیبایی نهفته است. هیپی یکی از بهترین انواع سبک دکوراسیون داخلی است که مبتنی بر فرهنگ هیپی، به‌ دنبال بازگشت به‌سادگی و بی‌آلایشی است.

هیپی دوستدار طبیعت است و در دکوراسیون هیپی، همه ‌چیز رنگی از طبیعت و زیبایی‌هایش دارد. در این سبک، مبلمان و تزئینات، بیشتر دست‌ساز هستند که می‌توان به‌راحتی آنها را بازیافت کرد. برای تزئینات، معمولاً از صدف، ظروف ساخته‌شده سفالی و نقاشی‌ با رنگ‌های طبیعی کمک گرفته می‌شود.

در کل می‌توان گفت، این سبک دارای ذوق و هنری منحصربه‌فرد است و در حال حاضر در بین نسل‌های جوان‌تر محبوبیت بیشتری دارد.

سبک هیپی

17- سبک معاصر؛ گلچینی از زیباترین سبک‌های معاصر

سبک طراحی داخلی معاصر را نمی‌توان متعلق به دوره خاصی در نظر گرفت. این سبک، زیبایی هرکدام از سبک‌های مختلف را با خود به همراه دارد. در سبک معاصر، از خطوط و شکل‌های زاویه‌ای و هندسی، چراغ‌های روشن و ال‌ای‌دی، مصالح مدرن فلز و شیشه، الگوهای تکرارشونده و تلفیقی از معماری مدرن و کلاسیک استفاده می‌شود.

در حقیقت، اگر علاقه دارید که هم از زیبایی دکوراسیون مدرن بهره‌مند شوید و هم از مواهب سبک کلاسیک برخوردار شوید؛ این سبک بهترین گزینه برای شما است.

 گلچینی از زیباترین سبک‌های معاصر

18- سبک صنعتی؛ به لطافت خانه، به‌سختی صنعت

سبک طراحی داخلی صنعتی، یکی از جالب‌ترین انواع سبک دکوراسیون داخلی است که از ترکیب المان‌های صنعتی با فضای گرم منزل، ایجاد می‌شود. در این سبک، از سقف‌های بلند، چراغ‌های آویز، نورپردازی مناسب، نمای دیوارپوش طرح آجر، خطوط هندسی و مصالح صنعتی مثل فولاد، شیشه، چوب و بتن استفاده می‌شود.

بهتر است برای این سبک از مبلمان فلزی استفاده شود. نورپردازی نیز کاملاً ساده اما مؤثر است. به‌طورکلی، این سبک، یادآور کارگاه‌های بزرگ صنعتی است. این معماری، بیشتر برای مهندسان مناسب است.

19- سبک بوهمی؛ الهام از فرهنگ زیبای بوهمی

سبک بوهمی، جزو عجیب‌ترین و درعین‌حال، جذاب‌ترین سبک‌های دکوراسیون است. این سبک، با خیال و ذهن شما بازی می‌کند؛ از طرفی در آن، المان‌های خیال‌انگیز و احساسی تا حد زیادی به چشم می‌خورد. استفاده از رنگ و تزئینات غیرمتعارف برای القای خیال‌پردازی، در سبک بوهمی رواج دارد.

در این سبک، مبلمان، تابلوهای فرش و انواع دکور، به شکل منحصربه‌فرد و بدیع مورداستفاده قرار می‌گیرند. در سبک بوهمی، از مجسمه‌های عجیب و کمتر دیده‌شده نیز استفاده می‌شود.

20- سبک رنگارنگ؛ سبکی برای عاشقان رنگین‌کمان

سبک رنگارنگ (Colorful Decoration)، جزو فانتزی‌ترین انواع سبک دکوراسیون داخلی است. در این سبک، از معجزه‌ رنگ‌های متنوع و متضاد به‌خوبی بهره گرفته می‌شود. همه چیز در کمال انرژی و نشاط است. رنگ‌های شاد و پرانرژی، فضای منزل شما را دگرگون کرده و سطح هیجان شما را افزایش می‌دهد.

در سبک رنگارنگ، با رنگین‌کمانی از زیباترین طیف رنگی مواجه خواهید شد.

سبک رنگارنگ

21- سبک طراحی داخلی نئوکلاسیک؛ نگاهی مدرن به سبک کلاسیک

در سبک طراحی داخلی نئوکلاسیک، به شأن و شوکت خانواده اهمیت زیادی داده می‌شود. این سبک از دوران باشکوه کلاسیک الهام گرفته شده؛ اما شیک بودن و جذابیت سبک مدرن را نیز به ‌همراه دارد؛ به‌ همین دلیل، در آن، المان‌هایی از یونان و روم باستان در کنار المان‌های مدرن به ‌چشم می‌خورد.

برای تزئینات و دکوراسیون نیز از انواع گیاه آپارتمانی زیبا و مبلمان سنگین و تزئین‌شده در ابعاد بزرگ استفاده می‌شود. نورپردازی در دکوراسیون نئوکلاسیک بسیار مهم است و برای آن، هارمونی بین اشیا و لوازم، اهمیت زیادی دارد.

نگاهی مدرن به سبک کلاسیک

22- سبک باروک؛ دکوراسیونی برای قصرهای طلایی

سبک باروک را می‌توان بازگشت به دوران معماری قصرهای طلایی و باشکوه دانست. دکوراسیون به سبک باروک، الهام‌گرفته از دکوراسیون کلاسیک با تزئینات سلطنتی است که در آن، رنگ طلایی و سفید، به‌وفور دیده می‌شود.

استفاده از اشیا لوکس و گران‌قیمت در این سبک، رایج است و اگر می‌خواهید لوازم منزل را در این سبک، ست و هماهنگ کنید، بهتر است از رنگ مناسب استفاده نمایید. بهترین رنگ‌ها برای سبک باروک، رنگ‌هایی مثل آبی لاجوردی، سبز زمردی و رنگ قرمز است.

در کنار این موارد، رنگ طلایی نیز تم اصلی را تشکیل می‌دهد. در معماری به سبک باروک، روی تزئین و گچ‌بری سقف، دقت زیادی شده و با طرح خطوط صیقلی و اشکال هندسی، چشم‌اندازی حیرت‌آور و باشکوه خلق می‌شود.

سبک باروک

23- سبک هندی؛ زندگی در شبه قاره هند

اگر از علاقه‌مندان به دنیای پرهیجان و فرهنگ شبه قاره هند هستید؛ سبک هندی، بهترین پیشنهاد برای شما است. در این سبک، همه‌چیز از اشیا و لوازم منزل تا معماری و دیزاین کلی ساختمان، الهام‌گرفته از خانه‌ها و کاخ‌های هندی است.

در دکوراسیون به سبک هندی، از رنگ‌های گرم و پرانرژی بیشتر استفاده می‌شود؛ همچنین معمولاً درب‌های ورودی دارای طاق‌های قوس‌دار هستند. رنگ قرمز و مسی نیز کاربرد گسترده‌ای در دیوارها دارد. سرویس مبلمان در سبک هندی، از چوب‌های مقاوم و استوایی ساج، آبنوس و بلسان ساخته شده و دارای رنگ‌های شاد و پرحرارت است.

اگر به لوازم و دکورهای سبک هندی نگاهی بیاندازید، احتمالاً متوجه طرح‌ها و نقوش پیچیده با جزئیات زیاد خواهید شد.

24- سبک مراکشی؛ معماری به سبک آفریقا

دکوراسیون به سبک مراکشی را می‌توان ترکیبی هنرمندانه از سایر سبک‌های عربی و آفریقایی دانست. در این سبک، درون‌مایه‌هایی از سبک اسلامی نیز استفاده شده است. در سبک مراکشی به فضاهای باز و وسیع اهمیت داده می‌شود؛ همچنین رنگ‌بندی به‌نحوی است که دو طیف متضاد تیره و روشن در کنار هم قرار بگیرند.

استفاده از اشکال هندسی، طاق‌ها و ایوان‌های قوس‌دار به سبک اسلامی، تیرهای چوبی، چراغ‌های آویز بزرگ و نمای کاملاً گچی، در معماری به سبک مراکشی رایج است.

25- سبک اروپایی؛ همه‌چیز در نهایت زیبایی

دکوراسیون به سبک اروپایی یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سبک‌های دکوراسیون داخلی است که در اروپا و همچنین کشور ما بسیار رایج است. در این سبک، از طرح‌های گل و گیاهان طبیعی، رنگ‌های غالب و قوی مثل طوسی، قرمز، سبز و سفید به‌وفور استفاده می‌شود.

برای تزئینات در سبک اروپایی، لوازم جانبی دست‌ساز، مجسمه‌های هنری و تابلوهای نقاشی پست مدرن بیشتر به‌کار می‌رود. به‌طورکلی، سبک اروپایی را می‌توان نمادی از فرهنگ مدرن در خانه‌های امروزی دانست.

دکوراسیون به سبک اروپایی

26- چیدمان منزل به سبک ترکیه

دکوراسیون به سبک ترکیه، یکی از بهترین سبک‌های دکوراسیون در خاورمیانه است که در حال حاضر در سایر نقاط دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این سبک، از الگوها و طرح‌های مختلف در فرش‌ها، پارچه‌ها و دیگر لوازم کمک گرفته می‌شود.

دکوراسیون به سبک ترکیه

رنگ‌های گرم و زنده مثل نارنجی، طوسی و قرمز در دکوراسیون به سبک ترکیه، بیشتر دیده می‌شود. در این سبک، برای چیدمان لوازم منزل، به‌گونه‌ای کار می‌شود که فضاهای باز در اولویت قرار داشته باشند.

به‌طورکلی می‌توان ویژگی‌های سبک ترکیه را به‌صورت زیر خلاصه کرد:

 • استفاده از صنایع دستی رنگارنگ
 • طراحی با رنگ‌های روشن و پرانرژی
 • توجه به فضاهای باز و وسیع
 • مبلمان راحتی و طرح‌های مبل ال
 • اکسسوری‌های مدرن
چیدمان منزل به سبک ترکیه

انواع سبک دکوراسیون داخلی با مانیک؛ حرفه‌ای و کم‌هزینه

تا این لحظه با انواع دکوراسیون داخلی منزل آشنا شدید. خوب است بدانید که دستان ماهر طراحان دکوراسیون مانیک، برای خلق فضاهایی زیبا و ماندگار، آموزش دیده‌اند. مانیک در اجرای هرنوع سبک دکوراسیون، براساس اصول حرفه‌ای عمل کرده و قبل از هرگونه اقدامی، با مشاوره رایگان، نسبت به سلیقه شما آگاهی کامل را کسب می‌کند.

اگر علاقه دارید که صاحب بهترین دیزاین منزل شوید؛ فقط کافی است با مشاوران متخصص شرکت کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک ارتباط بگیرید و نیازهای خود را با آنها در میان بگذارید. پس از آن، بلافاصله برای برقراری ارتباط بیشتر با شما تماس گرفته خواهد شد.

سبک دکوراسیون داخلی با مانیک

سخن پایانی

به‌طورکلی می‌توان گفت، اجرای انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل، باتوجه‌به گستردگی و تنوع سبک‌ها، باید حتماً منطبق با سلیقه مشتری باشد. تنها کسی که می‌تواند بهترین سبک را برای منزل شما انتخاب کند، خودتان هستید و مشاورین متخصص به شما کمک خواهند کرد که برآورد دقیقی از نیازها و چگونگی کار را کسب کنید.

امیدواریم با مطالعه این مقاله، شناخت کافی نسبت به انواع جذاب دیزاین منزل، کسب کرده باشید.

سؤالات متداول

1- چه چیزهایی در انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل، درنظر گرفته می‌شود؟

در هر سبک دکوراسیون، باید به مواردی همچون مبلمان، نور، ابعاد اتاق، رنگ و غیره توجه شود.

2- ارزان‌ترین انواع سبک دکوراسیون داخلی برای منزل کدام است؟

قیمت و هزینه دکوراسیون داخلی منزل، به ابعاد منزل شما و نوع دکوراسیون بستگی دارد.

3- آیا مانیک، می‌تواند به‌صورت سفارشی، دکوراسیون داخلی منزل را طراحی کند؟

بله! متخصصان مانیک پس از جلسات مشاوره، دیزاین منطبق بر سلیقه شما را برای انواع سبک دکوراسیون داخلی طراحی خواهند کرد.

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

5 2 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ویهان

مقاله شما فوق‌العاده بود! آشنایی شما با انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی و ارائه ۲۶ ایده متفاوت و الهام‌بخش واقعاً تحسین برانگیز است. این مقاله به من کمک کرد تا بیشتر با سبک‌های مختلف آشنا شوم و ایده‌های جدیدی برای دکوراسیون منزلم بدست آورم

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.