خرید کابینت آشپزخانه [راهنمای جامع]

برای داشتن یک انتخاب مناسب در هنگام خرید کابینت آشپزخانه، موارد زیادی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. در این مطلب از کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک مهم‌ترین نکات برای یک خرید مطمئن کابینت آشپزخانه را خواهید دید.
نکات خرید کابینت آشپزخانه
فهرست مطالب

برای داشتن یک انتخاب مناسب در هنگام خرید کابینت آشپزخانه، موارد زیادی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

در هنگام خرید کابینت آشپزخانه توجه به المان‌های زیادی مانند رنگ، متریال، کیفیت، ابعاد و سبک طراحی و تولید کابینت از اهمیت زیادی برخوردار می باشد که در این مطلب از کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک مهم‌ترین نکات برای یک خرید مطمئن کابینت آشپزخانه را خواهید دید.

1. اهمیت توجه به رنگ هنگام خرید کابینت آشپزخانه

انتخاب رنگ کابینت یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که در خرید کابینت آشپزخانه باید مورد توجه قرار گیرد. رنگ کابینت باید در هماهنگی با دیگر عناصر و وسایل منزل انتخاب گردد.

 اگر تمایل دارید که رنگ‌های متفاوتی در آشپزخانه به کار برید، توصیه می شود که کابینت انتخاب شده بیشتر از دو رنگ متفاوت نداشته باشد. کابینت هایی که به صورت دو رنگ ساخته و طراحی می شوند از جدید ترین مدل هایی هستند که وارد بازار شده اند. استفاده از دو رنگ مکمل در طراحی کابینت آشپزخانه، می تواند جذابیت و زیبایی فوق‌العاده ای به محیط ببخشد.

یکی از عواملی که در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه تاثیرگذار می باشد، میزان فضایی است که در معماری ساختمان، به آشپزخانه اختصاص داده شده است. در صورتی که فضای آشپزخانه شما اندک بوده و وسعت زیادی ندارد، توصیه می‌شود که از کابینت‌هایی با رنگ روشن استفاده نمایید.

 زیرا کابینت‌های تیره رنگ و رنگ‌های بسیار تند مانند قرمز، زرد، آبی، کاربنی و… فضا را محدودتر و کوچک‌تر نشان می‌دهند، در مدت زمان کوتاهی چشم را خسته خواهند کرد و دیگر چشم نوازی روزهای اولیه خود را نخواهند داشت.

حتما از کابینت سازی مورد نظر خود بخواهید که کابینت آشپزخانه شما را قبل از اجرا طراحی کند، در این صورت شما می توانید نظر و سلیقه خودتان را هم دخیل نمایید تا از نظر چیدمان، کارایی و رنگ از صحت انتخاب خود مطمئن شوید.

2. انتخاب سبک و مدل مناسب در خرید کابینت آشپزخانه

امروزه در بازار خرید کابینت آشپزخانه، تنوع بسیار زیاد در مدل های کابینت و سبک های آن وجود دارد که ممکن است در انتخاب کابینت باعث سردرگمی خریدار شوند. 

برای انتخاب سبک کابینت مناسب برای آشپزخانه شما ابتدا باید علاقمندی و سلیقه خود را در نظر بگیرید. سپس با آگاهی از خصوصیات مربوط به انواع سبک کابینت، مناسب ترین انتخاب را برای آشپزخانه خود انجام دهید. سبک‌هایی که امروزه در خرید کابینت آشپزخانه بیشتر مورد توجه می‌باشند، سبک کابینت مدرن و سبک کابینت کلاسیک می‌باشند.

سبک های کابینت مورد توجه

در صورتی که سادگی و شیک بودن آشپزخانه یکی از معیارهای انتخاب کابینت برای شما به شمار می رود، پیشنهاد می شود که در میان مدل های مربوط به سبک مدرن به دنبال کابینت آشپزخانه مناسب خود بگردید. کابینت‌هایی که بر اساس اصول سبک مدرن طراحی می شوند پیچیدگی خاصی نداشته و طرح هایی خلوت با شکل هندسی دایره و مستطیل دارند.

 علاوه بر آن در طراحی کابینت‌های آشپزخانه سبک مدرن بیشترین تکیه بر روی کاربردی بودن کابینت می‌باشد. این سبک از کابینت‌ها برای آشپزخانه‌هایی که فضای کمی در اختیار دارند بسیار مناسب می‌باشد.

اگر طرفدار طرح‌های شلوغ و اکسسوری‌های زیاد و شیک می‌باشید، پیشنهاد ما برای شما خرید کابینت سبک کلاسیک می‌باشد. این سبک از کابینت آشپزخانه دارای جلوه و شکوه بسیار زیادی می‌باشد و در طراحی آن از انواع حکاکی، منبت و الگوهای تزیینی مختلف استفاده شده است. اگر فضای آشپزخانه وسیعی در اختیار دارید این کابینت‌ها می‌توانند زیبایی بی نظیری به فضای آشپزخانه شما ببخشند.

در انتخاب کابینت آشپزخانه علاوه بر این که به سلیقه خود اتکا می‌کنید، باید دکوراسیون کلی منزل خود را نیز در نظر داشته باشید. اگر وسایل منزل از زرق و برق زیادی برخوردار است و به نوعی از سبک کلاسیک پیروی می‌کنند، کابینت مدرن نمی‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. زیرا هماهنگی و هارمونی بین اجزای منزل را برهم خواهد زد.

کابینت نئوکلاسیک سفید

3. انتخاب جنس مناسب برای بدنه در خرید کابینت آشپزخانه

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در کیفیت و دوام کابینت متریالی است که برای ساخت بدنه کابینت آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. در بازار انواع جنس کابینت وجود دارد که از نظر کیفیت و قیمت با یکدیگر متفاوت می باشند. بخش مهمی از هزینه کابینت و تعیین قیمت نهایی برای کابینت آشپزخانه به جنس متریال به کار رفته در بدنه آن اختصاص دارد. بنابراین در انتخاب جنس بدنه کابینت میزان بودجه شما نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

در حال حاضر یکی از بهترین متریال ها کابینت ممبران است. این متریال دارای کیفیت بسیار بالایی بوده و بیشتر برای طراحی و ساخت کابینت های سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد. 

ممبران دارای خصوصیات ابزار خوری بوده و حکاکی های زیبایی روی آن انجام می شود. به همین دلیل برای طراحی یک آشپزخانه پر زرق و برق بسیار مناسب می باشد. از دیگر ویژگی های آن می‌توان به مقاومت بالا در برابر نم و رطوبت اشاره داشت.

نوع دیگری از متریال مصرفی کابینت ام دی اف است که یکی از پر طرفدار ترین متریال ها برای ساخت کابینت آشپزخانه می باشد. کابینت هایی که از جنس ام دی اف ساخته می شوند دارای تنوع رنگ بسیار بالایی بوده و فضایی گرم و صمیمی در محیط ایجاد می کنند. مقاومت این متریال نیز در برابر رطوبت بسیار خوب است و از قیمت مناسبی نیز برخوردار می‌باشد. 

موارد تعیین قیمت کابینت

اگر تمایل ندارید برای کابینت آشپزخانه هزینه زیادی متحمل شوید، کابینت فلزی می‌تواند بهترین انتخاب برای شما محسوب شود. زیرا این کابینت در کنار استحکام و تنوع زیادی که در رنگ دارد، از قیمت فوق العاده پایینی برخوردار است.

 در واقع اگر به دنبال خرید کابینت آشپزخانه اقتصادی و ارزان قیمت هستید حتما مدل های مختلف کابینت فلزی را مورد بررسی قرار دهید، البته باید توجه داشت که امکان زنگ زدگی و خوردگی کابینت وجود دارد.

کابینت هایگلاس نیز یکی دیگر از انواع پرطرفدار کابینت می باشد. این نوع متریال دارای جلا و جلوه خاصی بوده و زیبایی منحصر به فردی به محیط می بخشد. امروزه یکی از انواع کابینت‌هایی که بسیار ترند شده و مد روز محسوب می شود، کابینت هایگلاس سفید اکلیلی می‌باشد. 

سطح این نوع کابینت کاملا صاف و براق است و بازتاب خوبی را از نور ارائه می دهد. به همین جهت آشپزخانه را روشن تر و دل باز تر جلوه می دهد. این کابینت نیز نسبت به کابینت ممبران از قیمت مقرون به صرفه تری برخوردار است.

نکته مهمی که در خرید کابینت آشپزخانه بایستی مورد توجه قرار گیرد، انتخاب متریال مناسب برای صفحه کابینت می‌باشد. زیرا صفحه کابینت بیشترین تماس را با آب و رطوبت دارد. به همین دلیل این قسمت از کابینت آشپزخانه باید مقاومت زیادی در برابر نم و رطوبت داشته باشد.

4. توجه به صفحه کابینت آشپزخانه

در خرید کابینت آشپزخانه لازم است به صفحه‌ای که روی کابینت آشپزخانه قرار می‌گیرد kitchen countertop توجه ویژه شود.

 برای صفحه کابینت معمولا از متریال های مختلفی مانند کورین و کوارتز استفاده می شود. تفاوت صفحه کورین و کوارتز در این است که صفحه کورین نسبت به صفحه کوارتز انعطاف بیشتری داشته و نرم‌تر است. نرم بودن صفحه کورین باعث شده است که اتصالات صفحه مشخص نباشد. 

اما در صفحه کوارتز اتصالات قابل مشاهده بوده و باید در نقاط کور و دور از دید صورت گیرد. نکته دیگر در مورد مقایسه این دو متریال این است که ترمیم صفحه کورین نسبت به صفحه کوارتز راحت تر انجام می‌شود. اما صفحه کوارتز به دلیل مقاومت بالایی که در برابر ضربه و آسیب دارد، به ندرت نیاز به تعمیر و ترمیم پیدا می‌کند.

5. توجه به قیمت کابینت آشپزخانه در هنگام خرید

کابینت آشپزخانه به صورت متری در بازار عرضه می گردد. قیمتی که به شما ارائه می گردد شامل یک متر کابینت زمینی به اضافه یک متر کابینت دیواری آن خواهد بود.

 البته بد نیست بدانید که متراژ کمد ایستاده، دکور و یا بخش های خاص دیگر، طبق نسبت خاصی محاسبه می‌گردد. هیچ وقت قیمت را تنها ملاک برای انتخاب کابینت آشپزخانه کار قرار ندهید چرا که بد نیست بدانید عده‌ای از فروشندگان قیمت پایین‌تری را نسبت به عرف بازار به شما ارائه داده ممکن است دو حالت اتفاق افتاده باشد:

 1. به این روش کار شما را از آن خود می کنند. پس از اتمام کار به هزینه ها شاخ و برگ داده و در نهایت مبلغ فاکتورتان را به سوی مقدار دلخواهشان سوق می دهند. به این موضوع جدا دقت نمایید و حین خرید و عقد قرارداد حتما قیمت تمام شده نهایی را از فروشنده بپرسید، یعنی اینکه بدانید پس از خرید و نصب و تحویل کارتان قیمت نهایی چقدر خواهد بود تا پس از ارائه قیمت به شما، به خاطر موارد ریز و درشت که حین نصب و یا پس از آن اتفاق می افتد مجبور نباشید که دوباره دست به جیب شوید.
 2. از کیفیت مواد اولیه کابینت آشپزخانه مثل جنس ورق و یراق آلات، عمق و یا ارتفاع کابینت کم می گذارند تا به سود موردنظر خود برسند. متاسفانه برای شما، تشخیص اینکه ورق سفید به کار رفته در اسکلت کابینت، ورق درب و یا حتی دستگیره ها و یراق آلات از چه جنسی است و آیا مطابق با سفارش شما هست و یا نیست، بسیار دشوار است. بسیاری از فروشندگان از این موضوع سوء استفاده می کنند.

چطور از بین برندهای مختلف کابینت انتخاب کنیم؟

به طور حتم صدها تولیدکننده کابینت آشپزخانه در شهر شما وجود دارند. برای تولید محصول باکیفیت، مهارت سازنده بسیار اهمیت دارد، اما تولید کیفیت لزوماً به ماشین آلات یا شرایط کارخانه ای بسیار پیچیده احتیاج ندارد. به عبارت دیگر، ممکن است یک نجار با استعداد یا کابینت ساز محلی نیز توانایی تولید کابینت باکیفیت را داشته باشند.

با توجه به تعداد زیاد تولید کنندگان کابینت آشپزخانه، احتمالاً می پرسید که چگونه باید بهترین را از میان آن‌ها انتخاب کرد وقتی که تفاوت‌ها خیلی زیاد و بزرگ نیستند. در ابتدا بیایید با تفاوت ها و شباهت‌های آن‌ها آشنا شویم:

شباهت برندهای مختلف کابینت:

 1. جنس: کابینت های آشپزخانه از طیف محدودی از مواد ساخته می شوند و بیشتر کابینت سازها در موارد مشابه از مواد مشابه استفاده می‌کنند.
 2. سبک ساخت: کابینت ها از نظر سبک در دو دسته قرار می گیرند یعنی قاب بندی شده و بدون قاب. صرف نظر از اینکه کدام تولید کننده را انتخاب می کنید، آنها یکی از این سبک ها و یا هر دو را تولید می کنند.
 3. حق انتخاب: سازندگان کابینت آشپزخانه باتوجه به خلاقیت خود و اوضاع بازار فروش، انواع مختلفی از گزینه ها و قیمتها را ارائه می دهند.

تفاوت برندهای مختلف کابینت:

 1. کابینت‌های آماده/ نیمه سفارشی/ سفارشی: نحوه تولید کابینت آشپزخانه در بین تولیدکنندگان متفاوت است. برخی از آنها فقط کابینت های سفارشی را تولید می کنند و برخی دیگر تنها کابینت های آماده یا ترکیبی از روش های تولید را ارائه می دهند.
 2. کیفیت: همه تولیدکنندگان کابینت از لحاظ کیفیتی با هم برابر نیستند. تنها برخی از آنها هستند که کالای مرغوب تولید می کنند. آنها شاخص های کیفیت مثل جنس کابینت، نحوه ساخت و قیمت منطقی را جدی می گیرند.
 3. دسترسی به بازار: برخی از تولیدکنندگان کابینت آشپزخانه از طریق خرده فروشان، برخی از طریق نمایندگی ها و برخی دیگر با استفاده از اینترنت و تحویل مستقیم، محصول خود را به فروش می رسانند. تولیدکنندگان محلی نیز مستقیم از مغازه خود فروش را انجام میدهند.

حالا سوال نهایی اینجاست که با توجه به تمام این متغیرها چگونه می‌توان بهترین کابینت سازی را انتخاب کرد؟ در ادامه چندین پیشنهاد برای شما داریم:

 • ابتدا چندین تبلیغ و عکس از کابینت‌هایی که برای شما جذاب هستند جمع کنید. استفاده از اینترنت روشی مناسب برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها است زیرا بیشتر برندها اطلاعات نسبتاً خوبی در مورد خطوط تولید ، مواد و سبک خود ارائه می دهند. همچنین در وب سایت آنها می توانید اطلاعات محل فروش کابینتشان را پیدا کنید.
 • درمرحله بعد، به صورت حضوری محصولات را ببینید. حتی اگر برندی که دوست دارید به صورت محلی در دسترس نیست، باز هم بروید و محصولات دیگر را از نزدیک ببینید. شما می توانید این کار را با مراجعه به خرده فروشی های لوازم خانگی یا بازدید از برخی از شرکت های طراحی آشپزخانه انجام دهید. به این ترتیب می توانید تفاوت در کیفیت و روش های ساخت را مشاهده کنید.
 • چندین کابینت ساز محلی را در منطقه خود پیدا کنید و از آن‌ها بازدید کنید تا بتوانید آنها را با تولیدکنندگان بزرگ مقایسه کنید.
 • در نهایت گزینه‌های انتخابی خود را محدود کنید و آن‌ها را از لحاظ هزینه ساخت و هزینه نصب مقایسه کنید.

در نظر داشته باشید که تعیین بهترین برند کابینت آشپزخانه کاملا ذهنی است و تنها یک استاندارد طلایی برای انتخاب وجود ندارد. ممکن است یک نفر کابینت‌های چوبی را بی کیفیت بداند ولی دیگری از انتخاب کابینت چوبی خود راضی باشد و سال‌ها بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کند.

اشتباهات رایج در خرید کابینت آشپزخانه

آشپزخانه بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره است. کابینت آشپزخانه می تواند به بهترین شکل ممکن به آشپزخانه شما روح ببخشد و کار کردن در آن را برای شما لذت بخش کند. خرید کابینت آشپزخانه می تواند یک کار چالش برانگیز باشد. 

اگر اطلاعات کافی نداشته باشید، این احتمال وجود دارد که هنگام انتخاب کابینت مورد نظرتان مرتکب اشتباه شوید. اگر قصد دارید که آشپزخانه خود را بازسازی کنید یا مدل کابینت‌هایتان را عوض کنید، بهتر است با اشتباهات رایج در انتخاب و خرید کابینت آشپزخانه آشنا شوید :

1.اندازه گیری اشتباه محل کابینت

اندازه گیری های اشتباه ابعاد استاندارد کابینت در محل نصب آن می‌تواند دلیلی برای تأخیر در پروژه باشد. حواستان باشد که فاصله‌ی دیوارها را با دقت اندازه بگیرید. فراموش نکنید که ابعاد پنجره‌ها و درهایی را که از طریق آن کابینت به داخل خانه منتقل می‌شود را نیز اندازه گیری کنید.

2.عدم توجه به لوازم جدید

حواستان باشد که اندازه گیری ها را بر مبنای وسایل قدیمی انجام ندهید. اگر می‌خواهید لوازم جدیدی مثل یخچال، ماشین های ظرفشویی و اجاق گاز به اشپزخانه اضافه کنید، اندازه گیری‌هایتان را بر مبنای آن‌ها انجام دهید. در غیر این صورت، گرفتار هزینه‌های اضافی خواهید شد.

3.چیدمان غیر اصولی اجزای آشپزخانه

یک چیدمان غیراصولی برای هیچکس جذاب نیست و مدیریت فضا به خوبی صورت نمی‌گیرد. حتما با متخصصان در این زمینه مشورت کنید تا بهترین و جذاب‌ترین نوع چیدمان مخصوص آشپزخانه‌تان را به شما پیشنهاد کنند. برای آشنایی بهتر حتما مقاله انواع چیدمان کابینت آشپزخانه را بخوانید.

4.استفاده از کابینت آشپزخانه با کیفیت پایین

برای صرف هزینه کمتر، بسیاری از افراد به دنبال کابینت های آشپزخانه ارزان قیمت می روند. اگرچه این کابینت ها مقرون به صرفه هستند اما برای کیفیت و دوام آن‌ها تضمینی وجود ندارد. برای جلوگیری از هزینه‌های اضافی برای تعویض در مراحل بعدی، روی یک کابینت با کیفیت و خوب سرمایه گذاری کنید.

5.بررسی نکردن کابینت پس از تحویل

به محض دریافت کابینت در منزل خود، آن را کاملاً بازرسی کنید. اگر مشکلی در رابطه با اندازه یا رنگ آن وجود دارد، شما برای تعویض آن زمان کافی خواهید داشت. در غیر این صورت در زمان نصب کابینت آشپزخانه، دردسرهای زیادی در انتظار شما خواهد بود

اطلاعات مورد نیاز در خرید کابینت

6.نصب کابینت آشپزخانه توسط خود شما

نصب کابینت آشپزخانه توسط خودتان اصلا ایده خوبی نیست. این یک کار بسیار خسته کننده است و به متخصص در این زمینه احتیاج دارد.

7.توجه نکردن به جزئیات

خرید کابینت آشپزخانه، کاشی و وسایل جدید برای آشپزخانه جدید شما می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد، اما آنچه را که درون کابینت‌ها قرار دارد فراموش نکنید. کشوها و کمدها تنها راه حل ذخیره سازی هوشمند هستند که به شما در نظم بخشیدن به آشپزخانه کمک می‌کنند تا از تمام فضای آشپزخانه خود استفاده کنید.

8.هزینه کردن برای قسمت‌هایی که در دید نیستند.

اگر می خواهید آشپزخانه خود را بازسازی کنید، اول از خودتان بپرسید که ایا لازم است همه چیز را دور بریزید و از نو شروع کنید؟ مثلا اگر داخل کابینت‌های شما فضای مناسبی دارد، فقط کافی است در و دستگیره آن‌ها را عوض کنید. در این صورت هم آشپزخانه شما نو شده و هم لازم نیست برای فضاهایی که دیده نمی‌شوند هزینه کنید.

9.فضای کم کانتر کابینت

توجه داشته باشید که با تعویض کابینت آشپزخانه، فضای بالای کابینت به حد کافی زیاد باشد وگرنه برای تهیه غذا و کارهای دیگر دچار مشکل خواهید شد. در دوطرف سینک حداقل 45 سانتیمتر باید فضای خالی باشد. می توانید از جزیره برای اضافه کردن فضای کار بیشتر استفاده کنید.

سوالات متداول در خرید کابینت

سوالات متداول در خرید کابینت آشپزخانه

در ادامه سوالات متداولی که در هنگام خرید کابینت آشپزخانه ممکن است برایتان پیش بیاید آورده شده است تا بتوانید خرید بهتری داشته باشید:

1.کابینت فلزی بهتره یا ام دی اف؟

کابینت فلزی دیگر طرفداران زیادی ندارد. در اماکن مرطوب زنگ می زند، لبه ی تیز درب ها و ورق فلزی آن باعث جراحت می گردد، رنگ آن به مرور زمان و بر اثر برخورد ظروف به اصطلاح پوسته شده و کنده می شود. باز و بسته کردن درب آن با صدای بیشتری همراه است.

 ظاهر آن به زیبایی کابینت ام دی اف نیست. حتی اگر درب کابینت را هم ام دی اف کنید باز هم ناهمگون به نظر رسیده و به زیبایی کابینت تمام ام دی اف نخواهد شد. در برخی مواقع امکان برق گرفتگی به علت اتصال سیم برق به بدنه کابینت فلزی وجود دارد. تنها مزیت کابینت فلزی قیمت آن بود که امروزه دیگر نیست.

2. از کجا کابینت بخرم؟

برای خرید کابینت آشپزخانه به کابینت سازی اعتماد کنید که

 1. نظر شما را در کار دخیل می کند
 2. قبل از اجرا قیمت تمام شده نهایی را مکتوب به شما ارائه می دهد.
 3. کیفیت، گارانتی و خوش نامی او اثبات شده باشد.
 4. اهمیت ویژه ای برای رضایت مشتری قائل باشد و کیفیت را فدای کمیت نکند. 

3. کدام جنس کابینت آشپزخانه بهتر است؟

بهتر است هنگام خرید یا ساخت کابینت آشپزخانه جنس کابینت آشپزخانه مرغوب و مناسبی انتخاب کنید. برخی از قسمت‌ها مانند کابینت اطراف سینک ظرفشویی، معمولا در معرض رطوبت بیشتری قرار دارند و خیلی زود خیس می‌شوند. لذا، بهتر است برای این قسمت‌ها جنسی انتخاب شود که در برابر آب مقاوم است.

البته کابینت کاران حرفه‌ای و مشتری مدار این نکات را رعایت می‌کنند. هم چنین جنس ورق و روکش کابینت اهمیت فراوانی دارد. فقط به این نکته گفته می‌شود جنس ورق کابینت ترک و یا … است اکتفا نکنید و از جنس ورق درب آن اطمینان پیدا کنید. ورق ترک هم برندها و درجات کیفی متفاوتی دارد.

4. چطور کابینت آشپزخانه را تمیز کنم؟

شاید بهتر باشد برای دریافت پاسخ این سوال ویدئو زیر را ببینید:

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

4.9 7 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
13 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کریم

ببخشید میشه بگید دلیل تفاوت قیمت در خرید کابینت در شهر های مختلف چیست؟

manik group
پاسخ به  کریم

شهری که در آن زندگی می کنید نیز در تعیین اجرت ساخت کابینت تاثیرگذار می باشد. در برخی از شهر ها اجرتی که برای ساخت کابینت در نظر گرفته می شود کمتر از اجرت ساخت در کلان شهرها می باشد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت میتوانید کلیک کنید: نحوه محاسبه قیمت کابینت اشپزخانه

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.