قیمت کابینت پلی اورتان فروردین 1403+ عوامل موثر بر آن

کابینت های پلی اورتان دارای جنس بدنه چوب یا mdf است که پس از ساخت با استفاده از رنگ پلی اورتان مات یا براق پوشانده می شود؛ که تمام این موارد در تعیین قیمت کابینت پلی اورتان مؤثر می باشد، اما به نظر شما این نوع کابینت چه ویژگی یا مزیتی دارد که افراد زیادی را به سمت خود جذب کرده است؟
قیمت کابینت پلی اورتان
فهرست مطالب

اگر به دنبال خرید کابینت و تعیین قیمت کابینت پلی اورتان هستید جای درستی را انتخاب کرده اید، زیرا گروه کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک همواره تلاش می کنند تا با ارائه کابینت های باکیفیت در طرح های متنوع نیاز شما کاربران و مشتریان عزیز را رفع کنند و در نهایت آشپزخانه منزل خود را با کابینت های شکیل و قیمت باورنکردنی زیبا کنید.

قیمت در کابینت های پلی اورتان به عوامل مختلفی بستگی دارد اما دانستن این نکته که برای خرید کابینت پلی اورتان به چه نکاتی توجه کنیم، اولین و مهم‌ترین قدم قبل از خرید کابینت است پس این نکات مهم را از دست ندهید و در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا علاوه بر بررسی قیمت در کابینت های پلی اورتان در نهایت از خدمات مجموعه مانیک استفاده کنید.

جدیدترین مدل های کابینت آشپزخانه

قیمت کابینت پلی اورتان چیست؟

کابینت پلی اورتان چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ چگونه می توان قیمت نهایی را در این کابینت‌ها مشخص کرد؟ در این مقاله قصد داریم به عوامل مختلف در تعیین قیمت کابینت پلی اورتان بپردازیم.

در این نوع کابینت ها جنس بدنه mdf یا چوب می باشد که اغلب طراحی و حکاکی های ساده و جزئی در این کابینت‌ها دیده می شود، در گام اول با استفاده از دستگاه cnc طراحی های اولیه انجام می شود و در گام دوم رنگ آمیزی با پلی اورتان شروع می‌شود.

برای رنگ آمیزی این کابینت ها دو نوع رنگ وجود دارد که بر پایه آب یا بر پایه روغن است و با توجه به شرایط می توانید یکی از انواع رنگ ها را برای رنگ آمیزی کابینت پلی اورتان انتخاب نمایید.

از موارد مهم در رنگ بر پایه روغن می توان به دوام و استحکام آن اشاره کرد که البته دیر خشک شدن این رنگ‌ها نیز مسئله مهمی به شمار می‌آید، اما بر خلاف آن رنگ‌های پایه آب بسیار سریع‌تر خشک می‌شوند و از ویژگی‌های مهم این نوع رنگ‌ها می‌توان به قابلیت استفاده از آن در تمام مناطق آب و هوایی اشاره کرد.

رنگ کردن کابینت پلی اورتان

قیمت در کابینت های پلی اورتان مات

امروزه با توجه به اینکه سلیقه افراد برای طراحی آشپزخانه یا به‌صورت کلی منزل به سمت مدرنیته تمایل دارد؛ بنابراین انتخاب کابینت های پلی اورتان مات نیز طرفداران بیشتری پیدا کرده است، هرچند کابینت‌های مات علاوه بر زیبایی دارای ویژگی‌های مختلفی از جمله مقاومت بالا در برابر خش خوردگی می‌باشد.

قیمت در کابینت های پلی اورتان براق

کابینت های براق در هر حال طرفداران خاص خود را دارند و از گذشته تاکنون نیز تکراری و یا بعبارتی از مد خارج نشده اند و همچنان زیبایی خود را در هر نوعی حفظ کرده است، کابینت های پلی اورتان براق می تواند به محیط آشپزخانه شما کمک کند و به دلیل انعکاس نور محیط آشپزخانه را بزرگ‌تر جلوه می دهد، همچنین استحکام و مقاومت بالای این کابینت ها در برابر خش خوردگی نیز از موارد مهم و ویژگی‌های این نوع کابینت‌ها به شمار می‌آید.

در نظر داشته باشید قیمت کابینت پلی اورتان براق تا حدی از کابینت های پلی اورتان مات بیشتر است.

قیمت در کابینت پلی اورتان

قیمت کابینت پلی اورتان در فروردین 1403 چقدر است؟

با توجه به تورم و افزایش قیمت کالا و تجهیزات منزل در برندهای مختلف، کابینت و دکوراسیون داخلی مانیک افتخار ارائه کابینت های مختلف با حداقل قیمت را دارد؛ تا تمام مشتریان بتوانند با هر بودجه ای که در نظر دارند آشپزخانه خود را با کابینت های مانیک زیبا کنند، همچنین از خدمات مهم این مجموعه امکان خرید با حداقل قیمت کابینت پلی اورتان می باشد که با بررسی قیمت های بازار و این مجموعه تفاوت قیمتی به‌صورت کامل مشهود است.

پس اگر قصد خرید کابینت دارید و انتخاب شما کابینت های پلی اورتان است و از قیمت های بازار ناامید شده اید بدون هیچ نگرانی و با حداقل قیمت سفارش کابینت پلی اورتان خود را در مجموعه مانیک ثبت کنید.

کابینت پلی اورتان رنگ آبی

چه عواملی در تعیین قیمت کابینت پلی اورتان تأثیرگذار است؟

عوامل متعددی در قیمت گذاری کابینت های پلی اورتان مؤثر است که در ادامه برخی از این موارد را می آموزیم

 1. سبک طراحی کابینت
 2. دستمزد کابینت ساز با توجه به سابقه و تجربه
 3. چوب به کار رفته در بدنه کابینت از چه جنسی است
 4. سطح کیفیت یرق آلات استفاده شده در کابینت
 5. نوع رنگ پلی اورتان برای رنگ آمیزی کابینت
 6. بزرگ یا کوچک بودن متراژ آشپزخانه
 7. رنگ پلی اورتان مات یا براق است

چرا قیمت کابینت پلی اورتان نسبتاً گران است؟

کیفیت بدنه، ظرافت در طراحی و ساخت سبب بالا رفتن قیمت کابینت های پلی اورتان شده است؛ اما جالب است بدانید با وجود بالاتر بودن قیمت این نوع کابینت در مقایسه با دیگر مدل ها به‌عنوان یکی از محبوب ترین کابینت ها به حساب می آید، امــا چه دلیلی باعث محبوبیت و پرطرفدار بودن این کابینت ها شده است؟

 1. دوام و ماندگاری بالا در برابر نور خورشید و رطوبت
 2. مقاومت بالا در برابر خش خوردگی و سایش دارد، همچنین امکان ایجاد لک بر روی آن بسیار کم است.
 3. امکان تولید کابینت پلی اورتان در رنگ های متنوع یکی از مهم‌ترین مزیت های این نوع کابینت ها به حساب می آید که مشتریان زیادی را به خود جلب کرده است.
 4. نگهداری و تمیز کردن آسان کابینت های پلی اورتان نیز از مزایای اصلی خرید این کابینت ها به شمار می آید؛ که توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است.
علت گران بودن قیمت کابینت پلی اورتان

روش قیمت گیری درست کابینت پلی اورتان چیست؟

اگر به دنبال قیمت گرفتن متری کابینت و پاسخ به این سؤال هستید که کابینت پلی اورتان متری چند است هیچ ایرادی ندارد امــا برای محاسبه قیمت نهایی کابینت این روش صحیح نیست زیرا اغلب موارد محاسبه متری کابینت با قیمت دریافت شده با قیمت نهایی اعلام شده از جانب کابینت سازی متفاوت است و این مسئله سبب تعجب شما خواهد شد؛

بنابراین بهتر است برای قیمت گیری کابینت پلی اورتان از کارشناسان گروه کابینت سازی مانیک راهنمایی بگیرید تا به‌صورت دقیق با نحوه محاسبه قیمت کابینت آشنا شوید.

پس تعلل نکنید حتی اگر بودجه شما برای خرید کابینت های بازار کافی نیست همین حالا برای سفارش کابینت پلی اورتان و نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه اقدام کنید تا با قیمت ها و خدمات شگفت انگیز مجموعه کابینت سازی مانیک آشنا شوید.

جدیدترین مدل های کابینت آشپزخانه

اتحادیه چه قوانینی برای محاسبه قیمت کابینت پلی اورتان دارد؟

 • قیمت کابینت ها بر اساس یک متر طول کابینت در نظر گرفته می شود.
 • یک متر کابینت به معنای یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت دیواری محاسبه می شود.
 • برای متر کردن کابینت ها از ابتدا تا انتهای آن به‌صورت طولی اندازه گیری می شود.
 • پس از پایان اندازه گیری متراژ زمینی آشپزخانه محل قرار گرفتن یخچال، گاز، ماشین لباسشویی و ظرف‌شویی و دیگر موارد از این قبیل از متراژ زمینی کم می شود.

نکته مهم در قانون ارائه شده توسط اتحادیه محاسبه قیمت کابینت پلی اورتان دیواری و زمینی به شرح جدول زیر است:

به‌عنوان مثال قیمت متری کابینت را 2,000,000 (دو میلیون تومان) در نظر بگیرید. (کاملاً فرضی است)

نوع کابینتارتفاعدرصد از قیمت در هر مترهزینه نهایی
کابینت زمینی9060درصد0.6*2,000,000=1,200,000
کابینت دیواری7040درصد0.4*2,000,000=800,000

استعلام قیمت کابینت پلی اورتان از مجموعه مانیک

گروه تولیدی کابینت سازی مانیک یکی از برترین تولید کننده های کابینت یزد است که توانسته با به کارگیری روش های نوین کابینت هایی با کیفیت بالا تولید و در اختیار مشتریان قرار دهد، از این رو با توجه به کیفیت و طراحی زیبای محصولات این مجموعه نظر مشتریان زیادی را در شهرهای مختلف ایران به خود جلب کرده است که از خدمات مهم این مجموعه می توان به خدمات تولید و نصب کابینت در سراسر کشور، طراحی رایگان کابینت، ضمانت دو ساله انواع کابینت و… اشاره کرد.

همچنین با توجه به اهمیت انتخاب کابینت و آشنایی با انواع آن‌ها می‌توانید از مقالات تخصصی مجله مانیک استفاده کنید؛ که با ارائه بیش از ده‌ها مقاله تخصصی در زمینه طراحی، تولید و چیدمان کابینت های آشپزخانه، انتخاب رنگ و غیره راهنمای مناسبی برای شما مشتریان عزیز می باشد.

کابینت پلی اورتان رنگ سبز

کلام آخر

قیمت کابینت پلی اورتان با توجه به عوامل متعددی تعیین می شود که از مهم‌ترین آن ها می توان به رنگ کابینت، جنس بدنه، میزان مهارت کابینت ساز اشاره کرد که در تعیین قیمت کابینت پلی اورتان بسیار تأثیر گذار است.

همچنین اگر تجربه و یا نظری در مورد قیمت کابینت پلی اورتان دارید با ما و کارابران مجله مانیک به اشتراک بگذارید.

چند نمونه کار کابینت پلی اورتان مشتری ها از گروه کابینت سازی مانیک

اشتراک گذاری در :

این مقالات را حتما بخوانید...

نظرات کاربران

5 4 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ناظمیان

سلام.مقاله خیلی خوبی بود.من مقاله تفاوت کابینت پولیشی و پلی اورتان چیست؟ را هم مطالعه کردم و خیلی خوب بود.ممنون

نیاز به راهنمایی یا کمک دارید؟

با ما تماس بگیرید

و یا اطلاعات تماس خود را ثبت کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

پشتیبانی گروه مانیک

سوالی دارید؟ یکی از روش های زیر را برای دریافت پیشتیبانی انتخاب کنید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان و یا طراحی حرفه ای رایگان، تنها کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.